Ücretsiz Kargo
15%
1.499,00 TL 1.274,15 TL
Ücretsiz Kargo
15%
1.560,00 TL 1.326,00 TL
Ücretsiz Kargo
15%
1.560,00 TL 1.326,00 TL
Ücretsiz Kargo
15%
1.365,00 TL 1.160,25 TL

Cilt Bakımı

Doğru ürünler kullanarak düzenli bir şekilde cilt bakımı yapmak sağlıklı, pürüzsüz, canlı ve ışıltılı bir cilde sahip olmanın en önemli adımlarından biridir. Düzenli cilt bakımı yapılması durumunda cilt yalnızca makyajsızken de pürüzsüz ve kusursuz bir görünüme kavuşmakla kalmaz aynı zamanda makyaj yapıldığında da daha profesyonel bir görünüm elde edilir. 

Cilt bakımı amacıyla kullanılan ürünler günlük ve haftalık kullanıma göre farklı özellikler taşırlar. Bunun nedeni bazı cilt bakım ürünlerinin son derece etkili olmalarına karşın her gün kullanıma uygun özellikler taşımamalarıdır.

Cilt bakımı gereksinimleri yüz, vücut, el ve ayak bakımı olarak değerlendirilmelidir. Çünkü cildin bakıma gereksinim duyan tek bölgesi yüz değildir. Yüz bakımında cilt temizleyici, nemlendirici ve güneş koruyucu ürünler ön plana çıkmakla birlikte dudak ve göz bölgesi bakımına yönelik olarak tercih edilen ürünler gerekli hassasiyette olmalıdır. Vücut bakımında genellikle nemlendirici, sıkılaştırıcı ve selülit giderici ürünlerin kullanımına ihtiyaç duyulur. El ve ayak bakımı söz konusu olduğunda nemlendirici ürünler ile maske ve peeling ürünlerinin kullanımına sıklıkla başvurulur.

Dikkat edilmesi gereken diğer önemli nokta ise kullanılan cilt bakımı ürünlerinin mutlaka kişinin cilt tipine uygun özellikler taşıyor olmasıdır. Bakım rutininin yanlış ürünler kullanılarak ve düzensiz bir şekilde uygulanması cilde faydadan çok zarar sağlayacak bir durumdur. Yapılan günlük rutin bakım uygulamasında kullanılan ürünlerin de daha uzun aralıklarla kullanılan ürünlerin de cilde herhangi bir zarar vermesini önlemek ve ciltte gözle görülür olumlu sonuçlar elde etmek için öncelikle cilt tipi analiz edilmeli ve cilt tipine uygun ürünlerin kullanılmasına özen gösterilmelidir. Her cildin ihtiyaçlarının özel olduğu ve en doğru şekilde giderilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Farklı cilt tiplerine yönelik olarak üretilen ürünlerin formülleri birbirlerinden farklı olacağı için etkileri de cilt özelinde değişir ve yanlış ürün kullanımında istenilen etki elde edilemez.

Cilt Bakımı Ürünleri

İdeal bir nem dengesine ve doğal bir görünüme sahip olmak, sağlıklı bir cildin sağlaması gereken standartlar olarak kabul edilir. Cildin gün içerisinde pek çok farklı nedene bağlı olarak karşı karşıya kaldığı olumsuz etkilerin bertaraf edilmesi, cildin sahip olduğu doğal güzelliğin ön plana çıkarılması ve zaman içinde ortaya çıkan doğal yaş alma sürecinin etkilerinin minimize edilmesi için doğru ve düzenli cilt bakımı yapılması gerekliliği göz ardı edilmemelidir. Bu aşamada pek çok farklı içeriğe sahip ve farklı amaçlara yönelik olarak üretilen ürünler değerlendirilerek, kişi özelinde en uygun ürünlerin seçilmesi konusunda gereken hassasiyet sergilenmelidir.

Cilt bakımı ürünleri cilt tipine ve ihtiyacına uygun özelliklerde seçildiği, düzenli olarak kullanıldığı takdirde cilde, gereksinim duyduğu içeriklerin kazandırılması ve cilt kalitesinin artırılması mümkündür. 

İnsan cildinde yaşanan döngü dahilinde ciltteki hücreler bir düzen içerisinde ciltten uzaklaştırılır. Çeşitli nedenlere bağlı olarak zaman içerisinde cilt kalitesinde düşme yaşanması halinde bu döngünün süresi de uzar. Bunun sonucunda, normalde ciltten uzaklaştırılmış olması gereken ölü hücrelerin ciltten atılması daha zor bir süreç haline gelir ve cilt yüzeyinde birikir.

Ölü hücrelerin birikmesi cildin matlaşmasına, kalınlaşmasına ve cansız görünmesine neden olur. Diğer bir deyişle ölü hücre birikmesi sağlıklı bir cilt için istenen bir durum değildir. Bu doğal döngünün ve cildin ölü hücrelerden düzenli olarak arındırılması sürecinin desteklenmesinde cilt bakımı çok önemli bir görev üstlenir. 

Cilt Bakımı Kremi

Cildin sağlıklı olması için mutlaka yeterli neme sahip olması gerekir. Nemlendirici ürünlerin kullanımı genellikler unutulur ya da ihmal edilir. Ancak cildin nem ihtiyacı çok fazladır.

Nemlendirici içeriğe sahip olan cilt bakımı kremi çeşitleri cildin yaşlanmasını geciktirme noktasında kilit bir rol üstlenirler. Bu nedenle bakım sürecinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Cildi ideal nem seviyesine ulaştırarak elastikiyet dengesinin korunmasına ve cildi yumuşatmaya yardımcı olurlar. Bu sayede cildi ipeksi bir görünüme kavuştururlar.

Nemlendirici özelliğe sahip cilt bakımı kremi çeşitleri yapısal özellikleri sayesinde cildin nem tutma becerisini artırırlar. Ayrıca her cilt tipinin özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre farklı bileşenlere sahip olarak üretilen cilt bakımı kremi seçimi titizlikle yapılmalıdır.

Cilt Bakımı Markaları

Cilt bakımı kapsamında cildin yapısını koruyacak, daha sağlıklı ve bakımlı olmasını sağlayacak doğal ve dermatolojik içeriklerle zenginleştirilen ürünler cilde uygulanır. Kullanılması gereken yüz temizleme ürünleri, nemlendirici ürünler, onarıcı cilt bakımı, yüz bakımı, vücut bakımı ve dudak bakımı ürünleri farklı markalar tarafından üretilmekte ve çok geniş bir çeşitliliğe sahip bulunmaktadır.

Ürünlerin her biri cilt yapısına uygun olarak seçilmelidir. Cilt tipine ve ihtiyaçlarına en uygun özellikteki cilt bakımı ürünleri Bepanthol, Cerave,Dermalogica, Dermoskin, La Roche Posay, Clinique, Garnier, Neurogena, Skinceuticals ve dünyaca ünlü pek çok markanın sunduğu çeşitlilik ile Dermokozmetik’te üstelik en uygun fiyatlarla sizleri bekliyor.

Cilt Bakımı Fiyatları

Cilt bakımı ürünleri fiyatları pek çok farklı etkene göre değişiklik gösterir. Bu etkenler arasında ilk sırada satın alınmak istenilen ürünün markası, gramajı ve içeriği gelir. Cilt bakımı ürünleri seçilirken yalnızca ucuz olması nedeniyle kalitesinden, güvenilirliğinden ve içeriğindeki bileşenleden emin olunmayan ürünler satın alınmamalı ve kesinlikle cilde uygulanmamalıdır. 

Cilt bakımı amacıyla kullanılan ürünlerden her biri titizlikle incelenmeli, mutlaka kalitesinden emin olunan markaların cilt tipine ve ihtiyaçlarına uygun özelliklerdeki ürünleri alınmalıdır. Ayrıca satın alınan ürünlerin doğru sırayla ve düzenli olarak kullanılmasına da özen gösterilmelidir.