Cilt Bakımı


  Cilt bakımı profesyonel ürünlerle her cildin ihtiyacına uygun derinlemesine yapılan bakım işlemidir. Cilt bakım ürünleri cilt tipine uygun ürünlerle daha sağlıklı ve güzel görünüme sahip olmasını sağlar. Cilt ileri zamanlarda esnekliğini kaybederek hasara uğramaya başlar. Kırışıklık, yaşlanma belirtileri ve lekeler gibi birçok sorunlarla karşı karşıya kalınır. Cilt bakımı hem güzellik hem de sağlık açısından önemlidir. Bunların yanı sıra cilt temizliğine çok dikkat etmek gerekir. Mutlaka her gün temizlenmeye özen gösterilmesi gereken bir durumdur. Nedeni ise çevresel etkilerden dolayı oluşan kir, yağ ve toz cildin zamanla tahrişe ve hasara uğramasına neden olur. Bu tarz etkilerden cildi arındırmak için temizleyiciler şarttır. Sadece çevresel etkilerde olarak düşünmemek gerekir. Makyaj, güneş ışınları, stres, sıkıntı, dengesiz beslenme, sigara ve alkol cilt bozukluğu nedenlerinden olabilir. Cilt bakım ürünlerinin amacı sadece güzellik değil sağlık açısından da büyük önem taşır. Sağlıklı görünen bir cilt moral olarak günlük ve iş hayatımızı iyi etkiler. Bu yüzden cildimize sadece güzellikle için değil sağlık içinde önem vermeliyiz. Dermokozmetik sitemize ait cilt bakım ürünlerinin birçok kategorisi vardır. Gözenek sıkılaştırma, göz çevresi, anti-age, kızarıklık, temizleyiciler, nemlendirici ve siyah noktalar gibi birçok cilt bakım ürünlerini bünyemizde barındırmaktayız.


 Dermokozmetik ürünü seçmeden önce cilt tipinize ve sorununuza uygun ürünler seçmeye özen gösteriniz. Aksi halde yanlış ürün cildinizin hasar görmesine ya da istediğiniz sonucu vermemesine neden olur. Yağlı bir cilde sahipseniz temizleyiciler, sebum düzenleyici, akne azaltıcı ve nemlendirici ürünler seçmeye özen gösteriniz. Kuru cilde sahipseniz temizleyici, nemlendirici ve hassasiyeti giderici ürünler tercih etmelisiniz. Eğer hassas bir cilde sahipseniz mutlaka temizleyici, kızarıklık giderici, tahriş önleyici ve hassasiyet giderici ürünleri kullanmaya özen gösteriniz.


 Cilt bakımı yapılmadan önce cildin kullanacağınız ürünü daha iyi emmesi ve hızlı sonuç vermesi için temizlenmesi gerekir. Bu uygulama cilt bakımı için oldukça önemlidir. Temizlenen cildin gözenekleri açık olacağı için uygulanan ürün daha iyi emilerek istenilen sonuçlar daha çabuk alınabilir. Cildimiz bizi çevresel etkilerden korumaktadır. Gün geçtikçe koruyan bu organımız hasara uğramaya ve cilt bariyerinin güçsüzleşmesine neden olur. Cildimizi ve bizi uzun süre korumasını sağlamak için cildin ihtiyacı olan bakımı sunmak gerekir.


Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 2459 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.