Dermokozmetik Ürün Nedir?

14 Ağustos 2017
Dermokozmetik Ürün Nedir?

Dermokozmetik cilt sağlığı ve bakımı için kullanılan cilt bakım ürünleridir. Formüllerinin hazırlanma şekli ve üretim teknikleri dermatolojik testlerden geçerek bilimsel olarak kozmetik ürünlerinden ayrılır. İlaç gibi hazırlanıp ama ilaç olmayan ürünlerdir. Dermokozmetik cilt bakım ürünleri ciltte görülen kırışıklık, lekelenme, akne, sivilce, kızarıklık, sebum ve sarkma gibi sorunların hafiflemesi ve tekrar oluşmaması için kullanılan ürünlerdir. Bu ürünlerin genelinde kimyasal içerikler bulunmadığı için tercih edilmektedir. Formüllerinde doğal içerikler, yağlar ve bitkiler bulunmaktadır.


Cilt bakımında kullanılan ürünler cilt yaşlanması, cilt lekeleri, sivilce, akne, kırışıklık, selülit, çatlaklar, yağlı ve kuru cilt  gibi ürünlerin kullanıldığı dermokozmetik ürünlerdir. Cilt uzun süre aynı özellikleri taşıyamaz. Yaş ilerlemesi, çevresel etkiler, serbest radikaller, stres ve düzensiz beslenme cildin değişmesine ve hasara uğramasına neden olur. Cilt tipinizi ve sorununuzu öğrendikten sonra ürünleri tercih etmenizi öneririz.

Kozmetik ve Dermokozmetik Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kozmetik ürünler sivilce ve akne izlerini sadece kapatmak için kullanılır. Dermo kozmetik ürünleri ise problemleri çözerek medikal bir yaklaşım sunar. Cildin derin alt katmanlarına ulaşarak problemi bulur ve çözer. Ayrıca bu ürünler doğal ve laboratuvar ortamında testlerden geçirilerek üretilmektedir. Bu sebeple bu ürünler cilt bakımınıza katkı sağlar.


Hassas ve bebek ciltleri için üretilen ürünleri doğal içeriklere sahiptir. Patentli aktif maddeler içerebilir. Vitaminler, termal su, mineraller, biyolojik aktif içerikler ve mikrobiyolojik gibi içerikler tüm ürünlerinde bulunur. 


Cildinize daha iyi bakmak, genç görünmesini ve sağlıklı görünmesini sağlamak için mutlaka cilt tipinize uygun ürünleri tercih ediniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.