Marka :
Ürün Kodu : 12731
Barkod : 8694927999640

Beşikçi Portakal Nergisi Yağı 20ml - Organik Yağ

%10
38,19 TL 34,37 TLBeşikçi Portakal Nergisi Yağı 20ml - Organik Yağ

Maserasyon özelliğine sahip portakal nergis yağı

Maserasyon Yağ Nedir

Maserasyon yöntemi ile, ülkemizde en fazla üretilen bitkisel yağ sarı kantaron yağıdır. Sarı kantaron bitkisi, özellikleri açısından maserasyon yöntemi için çok idealdir. Çünkü uçucu bir yağ olan kantaron yağının içinde, tehlikeli ve etkili olabilecek bileşenler bulunur. Doktor tarafından önerilmediği durumlarda ise kullanılamaması gerekir. Maserasyon yönteminde uçucu yer alan bileşenler kaybolarak yerini daha zayıf bileşenler alır.

Ülkemizde maserasyon yöntemi sayesinde en çok üretilen bitkisel yağ ise, sarı kantaron yağıdır. Kantaron bitkisinin maserasyon yöntemi ile verimi, bitkinin yetiştirildiği bölgenin bitki özelliklerine ve iklim koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Ama sarı kantaron yağı dışında maserasyon yöntemi ile üretilen yağlar, çok fazla önerilmiyor.

Genellikle maserasyon yöntemi sayesinde yağ elde edilecek bitkiler çiçeklenme döneminin en başında hasat edilen ve en uygun koşullarda üretim tesislerine aktarılarak hemen işleme alınır. Laboratuvarlarda yapılan maserasyon tayini çalışmalarında, yapılan tıbbi aromatik bitkisel yağlar ile ilgili bilgiler elde edilir.


BENZER ÜRÜNLER


POPÜLER ÜRÜNLER