Maskara

Maskara diğer bir deyişle rimel, daha yoğun ve hacimli kirpiklere ulaşmanın en etkili yolu olduğundan göz makyajının olmazsa olmaz malzemelerinden biridir. Maskara kullanılmasıyla daha uzun, kıvrık ve hacimli kirpikler elde edilebilir. Farklı özelliklere sahip maskara çeşitleri doğru uygulandığı takdirde daha etkileyici gözlere ve bakışlara ulaşmak mümkündür. Elde edilmek istenilen etkiye göre seçilmek istenilen maskara türleri değişebilir. Hafif bir göz makyajı yapılmak istenildiği ve kirpiklerin çok ön planda olması tercih edilmediği ancak doğal olarak hacimli ve uzun görünen kirpikler hedeflendiği durumlarda şeffaf rimel kullanılabilir.

En çok tercih edilen maskara şüphesiz siyah maskaradır. Bunun yanı sıra pembe, kahverengi, lacivert gibi renklerde maskara çeşitleri de vardır. Özellikle konsept makyajlarda renkli maskara sıklıkla kullanılır. Ayrıca takma kirpiklerle simli ve renkli maskara çeşitleri kullanılarak farklı tarzlarda göz makyajı yapılabilir.

Göz bölgesi son derece hassas bir yapıda olduğundan kaliteli ve kalıcı makyaj malzemeleri kullanmaya özen gösterilmelidir. Göze toz kaçması ya da göz yaşarması gibi durumlarda farketmeden göze dokunmak ya da terlemek veya olumsuz hava şartlarıyla karşılaşmak göz makyajında bozulmalara neden olabileceğinden suya dayanıklı rimel çeşitleri etkili bir göz makyajı için en doğru çözüm olabilir.

Beaulis Maskara

Beaulis 2016 yılında ortaya çıkan ancak kısa süre içerisinde geniş kitlelere ulaşmayı başaran bir markadır. Birçok farklı makyaj ürünü bulunan Beaulis ürün yelpazesinde maskara çeşitleri önemli bir yer tutar. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan Beaulis maskara çeşitlerinden biri olan Fake It maskara kısa süreli ve çok fazla terleme olasılığı bulunmayan ortamlarda kullanıma uygundur. Kirpiklerde yoğun bir hacim yaratma amacıyla üretilen Beaulis Extend It maskara ince telli ve açık renkli kirpiklerde rahatlıkla kullanılabilir. Kirpikleri tek tek ayırma özelliğine sahip olan Beaulis Define It topaklanmayı ve aşırı görüntüyü önleme özelliğine sahiptir. Dip kısmına yaklaştıkça kalınlaşan plastik fırçası sayesinde kirpikleri rahatlıkla kavrar. Yoğunluk ve hacim kazandırma etkisiyle bakışlara derinlik kazandırır. Yoğun renk pigmentine sahip olan Beaulis Charm It eksta siyah renge ve özel tasarlanmış bir fırçaya sahiptir. Kıvırma etkisi bombeli, hacim verme etkisi ise yoğun kirpiklere sahip olma imkanı verir. Beaulis Curl It maskaranın özel eğik tasarımlı fırçası bombe kazandırarak kirpiklerin kıvrılmasını sağlar. Ayrıca tek sürüşte dolgunluk ve hacim kazandırma imkanı verir. En çok tercih edilen Beaulis maskara modellerinden biri olan Maximize It maskara uzunluk ve hacim kazandırma yoluyla bakışları derinleştirir.

Golden Rose Maskara

Kadınların en çok beğenerek kullandığı maskara markalarından biri Golden Rose maskaralardır. Farklı özelliklere sahip olarak üretilen Golden Rose maskara çeşitleri seyrek kirpiklere hacim kazandırılması, kısa kirpiklerin uzatıp kıvrılması ya da kirpiklerin tel tel ayrılması amacıyla kullanılabilir. Golden Rose Essential maskaranın 5 farklı çeşidi vardır. Bu sayede kirpik yapısına göre seçim yapmak mümkündür. Kısa ve seyrek kirpiklere sahip olanlar hacim kazandıran ve kirpikleri uzatan Golden Rose maskara çeşitlerini seçebilirler. Golden Rose maskaranın kirpiklere hacim kazandıran, tel tel ayıran ve çarpıcı bakışlara sahip olma imkanı veren çeşitlerinin yanı sıra kirpikleri kıvırma yoluyla ekstra hacim kazandıran çeşitleri de vardır. Renkli makyaj yapmak isteyenler Essential maskaranın mavi rengini tercih edebilirler. Golden Rose Essential maskaranın suya dayanıklı çeşidinin kullanılması halinde havuzda ya da denizde makyajın bozulması ve maskaranın akması söz konusu olmaz. Özellikle yaz aylarında konforlu bir kullanım imkanı sunar. Kirpiklerin gün boyu hacimli ve siyah kalması için, içeriğindeki yoğun siyah pigmentler nedeniyle Golden Rose 3D maskara tercih edilebilir. Özel olarak tasarlanmış fırçası kirpikleri kökten uca kadar tel tel ayırıp kıvırcığı için uzun ve kıvrıklı kirpikler elde edilebilir.

Sky High Maskara

Sky High maskara Maybelline tarafından limitsiz uzunluk ve hacim etkisinin tüm kirpiklerde yaratılması amacıyla üretilen bir maskara türüdür. Sky High maskara kullanımı en küçük kirpiklere dahi ulaşma özelliğine sahip esnek fırçasıyla son derece kolaydır. Maybelline Lash Sensational ailesinin yeni üyesi olan Lash Sensational Sky High maskaranın formülünde bambu özü ve fiberler bulunur. Bu bileşenler kirpiklerdeki kökten uca uzunluk etkisinin gün boyu kalıcı olmasını sağlar. En etkili sonucun alınması için Sky High maskara kirpiklerin diplerinden başlanarak uca doğru zikzak şeklinde hareketlerle uygulanmalıdır. Kat kat uygulama yapılarak daha fazla hacim elde edilmesi mümkündür.

Maybelline Maskara

Maybelline kozmetik sektörünün en çok ilgi gören markalarından biridir. Marka her gün yeni ürünler geliştirmekte ve tüketicilerin farklı ihtiyaçlarını üst düzey kaliteyle karşılamaktadır. Maybelline maskara çeşitleri her kadının hayallerini süsleyen etkileyici bakışları ve göz alıcı kirpikleri sunar. Maybelline New York maskara tercih edilerek günlük yaşamda da özel günlerde de farklı ve dikkat çekici bakışlara sahip olunabilir. Siyah mürekkep maskaranın temel bileşenleri arasında yer almasına karşın Maybelline farklı maskara renkleri ile ön plandadır. Maybelline maskara çeşitleri içinde bulunan demir oksit pigmentleri sayesinde göz alıcı kirpiklere sahip olmak çok kolaydır. Kirpiklere istenilen şekli ve hacmi kazandırmada etkisi ile ön plana çıkan Maybelline maskaranın suya dayanıklı çeşitleri içerisinde küçük kirpik uzatma liflerini barındırdığından topaklanma ve akma yaşanmasını önler.

Maybelline Lash Sensational maskara kıvrımlı fırçası sayesinde en kısa kirpikleri dahi kavrayan bir yapıdadır. Kirpikler bu sayede yelpaze etkisi yaratılabildiği gibi dolgun, uzun ve hacimli bir görünüm de elde edilebilir. Fırça yapısı taraklı olduğundan kirpikleri tarar, uzatır ve topaklanma yapmaz. Böylece kirpikler kadife yumuşaklığına kavuşur. Push Up Angel maskaranın hafif kavisli bir fırçası vardır. Bu sayede kirpikleri dipten uca kavrayabildiği için hem uzunluk hem kıvrık bir görünüm kazandırır.

Colossal Volume Express yoğun renk pigmentlerine sahip bir maskaradır. Kolajen içeriğiyle daha hacimli kirpiklere kavuşma imkanı veren Colossal Volume Express özellikle dumanlı ve siyah makyaj yapmak isteyen kadınlar için en doğru alternatiflerden biridir.

Maskara Fiyatları

Maskaralar farklı ihtiyaçları en üst düzeyde karşılayacak şekilde farklı özelliklere sahip olarak üretilir. Bu nedenle marka ve modellere göre maskara fiyatları da değişiklik gösterir. Maskara fiyatlarını en çok etkileyen unsurlardan biri maskaranın hacim kazandırma özelliği olup olmamasıdır. Hacim ve dolgunluk özelliği fazla olan maskaraların fiyatları genellikle daha yüksektir. Kıvırıcı etkisi olan maskara çeşitlerinin fiyatlarında da farklılıklar bulunabilir.