Mustela

Mustela 1950 yılında kurulan bir Fransız markasıdır. Dermokozmetik bebek ürünlerini bebeklere nazik bir cilt bakımı sağlama amacıyla üreten Mustela bebeklerde güvenli bir şekilde kullanılabilecek doğal kökenli ürünler geliştirmektir. 

Mustela sektöründeki faaliyetlerine başladığı günden bu yana doğal içerikli hammaddeleri ürünlerinde kullanmıştır. Ayrıca Mustela için temel önceliklerden biri çalışmalarını doğaya ve çevreye saygılı olarak sürdürebilmektir. Mustela bebek bakım ürünlerini doğadan aldığı ilhamla geliştirir. Bu kapsamda ürünlerinin içeriklerinde avokado, şizandra meyvesi, zeytinyağı, erik çekirdeği yağı, Hindistan cevizi, E vitamini, bal mumu, ayçiçeği, Shea yağı, papatya ve bitkisel gliserine yer verir. Mustela ürün yelpazesi içerisinde bebek cilt bakım ürünlerinin yanı sıra anne adaylarının da etkili bir cilt bakımı yapma amacıyla kullanabileceği ürünlere de yer vermektedir.

Marka yenidoğan bebekler de dahil olmak üzere tüm aile üyelerinin kullanımına yönelik temizlik ve cilt bakım ürünleri geliştirir. Doğal içerikli ürünleri ile ebeveynlerin bebeklerinde güvenerek kullandığı bir marka olma özelliği taşır. Doğumdan itibaren bebek cildinin gelişimini göz önünde bulundurur. Dünyaya geldiği andan itibaren dayanıksız bir yapıda olan bebeklerin cilt bariyerinin geliştirilmesi ve korunması için ürünler tasarlar. Bebek cildinin nemi hapsetmemesi nedeniyle ciltteki nem eksiğinin giderilmesi ve bebek cildinin kolayca nemlendirilmesi için en uygun ürünlere yelpazesinde yer verir. 

Bebeklerde görülebilen kuru cilt, normal cilt, çok kuru cilt ve çok hassas cilt gibi farklı cilt tiplerine uygun bakım ürünlerine sahiptir. Markanın ürün çeşitleri içerisinde yer alan bebek pişik kremleri, bebek şampuanları ve bebek yağları hangi cilt tipine sahip olursa olsun bebeğin sağlığı üzerinde hiçbir olumsuz etkiye neden olmaz. Hiçbir üründe parfüm, koruyucu ve paraben gibi kimyasal bileşenler bulunmaz. Tüm ürünler tamamen doğal içeriklidir.

Mustela Pişik Kremi

Bebek bakımı için kullanılan bebek pişik kremleri ve yağları Mustela markasının en çok ilgi gören ürünleri arasında yer alır. Bebek cildi çok hassas bir yapıya sahip olduğundan bebekler için kullanılan ürünlerden her biri yüksek kalite standartlarına ve doğal içeriklere sahip olmalıdır. Hassas bebek cildinde kullanımına en çok gereksinim duyulan ürünlerin başında pişik kremi gelir. Bebek bezleri ve ıslak mendiller her gün bebek teniyle temas halinde olduğundan ciltte pişik ve kızarıklık oluşması gibi istenmeyen durumlar yaşanabilir. Ciltte ortaya çıkabilecek kızarıklık ve pişiklerin önlenmesi aynı zamanda bebeğin konforunun sağlanması için en etkili çözüm Mustela pişik kremi kullanmaktır.

Mustela pişik kremi bebek cildini nemlendirerek pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Mustela Vitamin Barrier 1-2-3 bebek cildini üç adımda koruma altına alır. İlk adımda pişik oluşumunu önlerken ikinci adımda cildi rahatlatır ve son adımda bebek cildini nemlendirerek onarır. Bebek cildinin çeşitli nedenlerle tahriş olmuş bölümlerinde de kullanmak mümkündür. Mustela Vitamin Barrier pişik önleyici krem yenidoğan döneminden itibaren tüm cilt tiplerinde kullanılabilir. Her bez değişiminde Mustela pişik önleyici krem kullanıldığında üç aşamalı etki elde edilebilir. Bebek cildindeki pişik ve tahrişleri önlemesinin yanı sıra cildi rahatlatıp yatıştırır. 

Mustela Şampuan

Mustela şampuan ve diğer tüm ürünlerini bebeklerin ihtiyaçları ve cilt hassasiyetine uygun olarak formüle eder. Mustela şampuan çeşitleri farklı yaş gruplarına, cilt tiplerine ve bazı hassasiyetlere göre farklılık gösterebilen özelliklere sahiptir. Bebekleri en sağlıklı şekilde temizlerken cildinin ve saçlarının zarar görmesini önleyen Mustela şampuan çeşitleri konak ve kepek gibi sorunların giderilmesi amacıyla da kullanılabilir. Mustela bebeklerde sık karşılaşılan bazı sorunlara yönelik özel formüle edilen şampuanlara da ürün yelpazesinde yer verir. Uygun ürünün düzenli olarak kullanılmasıyla birlikte bu tür sorunlar çözümlenebilir, bebek cildi rahatlatılabilir. 

Mustela bebek saç ve vücut şampuanı, bebeklerin hem saçlarının hem vücutlarının temizlenmesini sağlayan bir üründür. Bebeklerin saçını da vücudunu da nazikçe temizleyen Mustela bebek saç ve vücut şampuanı herhangi bir kuruluğa ya da hassasiyete yol açmayarak banyo keyfini en üst noktaya taşır. Son derece güzel bir kokuya sahip olan Mustela bebek saç ve vücut şampuanı kolayca durulanabilir ve göz yakmaz. Yenidoğan bebeklerde rahatlıkla kullanılabilecek bir formülü vardır.

Mustela bebek vücut şampuanlarının da farklı çeşitleri bulunur. Çok hassas cilde sahip olan bebeklerde parfüm içermeyen ve rahatlatıcı etkiye sahip olan Mustela şampuanlar kullanılmalıdır. Mustela ürünleri bebeklerin hassas cildine en sağlıklı şekilde temas etmek üzere tasarlanır. Aynı zamanda bebekler açısından uygun pH dengesi vardır. Bebeklerin ve çocukların cildiyle temas edecek bakım ve temizleme ürünlerinin pH dengesi çok önemli olduğundan bebek bakım ürünlerinin seçiminde titiz davranılmalıdır. Mustela şampuan çeşitleri cildin doğal yapısını korur ve bebeğe hiçbir şekilde zarar vermeden hassasiyetle temizler. Formüllerinde kimyasal bileşenler bulunmadığı gibi alkol ya da alerjen parfüm de içermez. 

Mustela bebek şampuanları göz yakmadığı gibi hassas, kuru ve normal cilt ve saç tiplerinde kullanılacak şekilde, farklı formüllerle üretilir. Mustela hassas bebek şampuanı kolay bir şekilde tahriş olmaya açık, kızarıklık ve benzeri sorunların görülebileceği ciltlerde optimum fayda sağlar. 

Mustela şampuan çeşitlerinin yanı sıra yağ ve losyon çeşitleri de bebek bakımı açısından büyük fayda sağlar. Mustela bebek şampuanı ve losyonu bebek cildini temizlediği gibi uzun süreli nemlendirme etkisi de yaratır. Cildi besler ve korur. Bu aşamada bebek cildini tahriş etmez ve gerginlik hissini yatıştırır. Losyon ve yağ formundaki ürünler ise özellikle kuru cilt tipine sahip olan bebeklerin kullanımı için ideal olarak kabul edilir.

Mustela Bebek Şampuanı

Bebekler için banyo hem konforları hem sağlıkları açısından çok önemlidir. Bebeklerin ciltleri çok hassastır. Bu nedenle banyo sırasında kullanılan tüm ürünler titizlikle seçilmelidir.

Banyo sırasında bebekler temizlenmesi ve ciltleri çevresel faktörlerden korunmalıdır. Banyonun doğru sıcaklıkta yaptırılması bebeğin rahat uyumasını da sağlar. Bebeklere banyo yaptırmak için cildi kurutmayan, güvenli, göz yakmayan ve kolay durulanan dermokozmetik ürünler kullanmaya özen gösterilmelidir. 

Mustela Gentle Göz Yakmayan Bebek Şampuanı papatya özlüdür. Bebeklerin ve çocukların saçlarının nazikçe temizlenmesi ve saçların kolay taranmasına destek sağlanması noktasında son derece etkili bir üründür. Paraben ve fenoksietanol içermeyen formülüyle sağlık açısından herhangi bir zarara neden olmaz.

Mustela Soothing Çok Hassas Ciltler İçin Bebek Şampuanı kuru cilt yapısına sahip olan bebeklerin saçlarının nazik bir şekilde temizlenmesi için tercih edilebilir. İçeriğinde bulunan organik balmumu sayesinde yoğun nemlendirme sağlar. 

Mustela Soothing Bebek Şampuanı avokado ve Şizandta özleri içerir. Rahatlatıcı özellikteki şampuan çok hassas ciltlerde kullanıma uygun olarak formüle edilmiş bir üründür. Bebek cildinin rahatlatılması gibi bir etkisi de vardır.

Mustela Yenidoğan Köpük Şampuan bebeklerin saçını nazikçe temizlemeye ek olarak pullanmanın azalmasında da rol oynar. İçeriğinde saçların bakımına destek sağlayan avokado polifenolleri vardır. 

Hem saç hem vücut temizliğinde kullanılmak için Mustela 2 in 1 Hair and Body Wash tercih edilebilir.

Mustela Fiyatları

Mustela fiyatları markanın ürün çeşitliliğine bağlı olarak geniş bir fiyat aralığında satışa sunulmaktadır. Mustela ürünlerinin türü, gramajı, bileşenleri başta olmak üzere ürünlerin fiyatları belirlenirken belirli kriterler değerlendirilir.