Vichy

Vichy 80 yıldan uzun bir süredir sağlıklı güzelliğe öncülük etme amacıyla geliştirdiği ürünlerini kullanıcılar ile buluşturmaktadır. Dermokozmetik alanının öncü markası farklı cilt tiplerine yönelik yeni ve etkili cilt bakım rutinleri oluşturulması noktasında çok önemli bir rol üstlenmektedir. Vichy ürünlerinin en önemli aktif içeriği Fransa’da bulunan Auvergne Volkanları’ndan gelen Vichy 15 mineralli termal suyu olarak kabul edilmektedir.

Vichy Dercos

Dercos markanın çeşitli saç problemlerine etili çözümler sunmak için geliştirdiği saç bakım serisidir. Seride Anti-Dandruff - Kepek Karşıtı Bakım Şampuanı, Kepek Karşıtı Şampuan ve Psolution Şampuan gibi farklı ürünler bulunmaktadır.

Vichy Güneş Kremi

Vichy Ideal Soleil serisi cildin güneşin zararlı ışınlarından korunması amacıyla üretilmiştir. Cildin güneşin zararlı ışınlarına karşı savunma mekanizmasını güçlendirmek üzere formüle edilen Vichy güneş kremi çeşitleri farklı cilt tiplerinde kullanıma uygun seçeneklere sahiptir.

Vichy Capital Soleil Güneş Korumalı Yüz ve Vücut Spreyi konforlu kullanımıyla etkili bir güneş koruması sunar. Ideal Soleil SPF 50+ BB Emulsion Tinted renkli forma sahip bir güneş koruyucudur. Bu özelliğiyle ciltteki kusurları kapatır. UV ışınlarına karşı koruma etkisini maksimize eder. Karma ve yağlı ciltlerde kullanıma yönelik tasarlanan formülüyle duya dayanıklıdır.

Vichy Dercos Şampuan

Saç dökülmesi günümüzde en sık rastlanan ve kişiyi hem görsel açıdan hem de psikolojik açıdan olumsuz yönde etkileyebilen bir durumdur. Özellikle genetik etkenler, mevsim geçişleri, kötü yaşam tarzı alışkanlıkları ve stres gibi faktörler başta olmak üzere saç dökülmesinin pek çok farklı nedeni vardır. Kadınlarda ve erkeklerde farklı şekillerde ortaya çıkan saç dökülmesi sorunuyla baş edebilmek için öncelikle sorunun nedeni belirlenmeli ve doğru bakım uygulanmalıdır.

Vichy Dercos Dökülme Karşıtı Şampuan; saçları derinlemesine temizleme, saç dökülmesinin azaltılmasını sağlama ve saçlara etkili bir bakım uygulama amacıyla formüle edilmiştir.

Saçları aşırı sıcak ya da aşırı soğuk suyla yıkamak, saçları iyice durulayıp şampuandan tamamen arındırmamak, yağlı yemekleri fazla tüketmek, stres, mevsim geçişi ve saçları düzenli olarak taramamak gibi etkenler kepek oluşumuna neden olabilir. Kepek oluşumunun önlenmesi için özel bir bakım uygulama amacıyla Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan geliştirilmiştir. Saçlardaki kepek oluşumunu azaltmaya çalışırken diğer yandan saçları derinlemesine temizler. Normal ve yağlı saç tiplerinde kullanıma uygun olan Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.

Vichy Şampuan

Şampuanlar saçların temizlenebilmesi için kullanılması şart olan ürünlerdir ve Vichy ürünleri arasında özel bir yere sahiptir. Markanın şampuanları yüksek dermokozmetik standartlarda geliştirilir. Bu nedenle saç bakımına özen gösteren kişiler arasında Vichy şampuanları son derece popülerdir. Üst düzey kaliteye sahip ham maddelerle tasarlanan Vichy şampuanları kullanıcıların sorunlarını çözmek üzere özel olarak formüle edilirler. Her saç tipine ve ihtiyacına yönelik Vichy şampuanları kişi özelinde bakım yapma imkanı sağlar.

Vichy B3 Serum Nasıl Kullanılır?

Vichy B3 Serum ciltteki koyu lekelerin görünümünün azaltılması amacıyla formüle edilmiştir. İçeriğindeki niasinamid koyu lekelerin görünümünün gözle görülür şekilde azaltılmasına yardımcı olur. Glikolik asitli peeling kompleks ise cilde daha aydınlık ve eşit bir görünüm kazandırma özelliğine sahiptir.

Vichy B3 Serum kullanımı için yapılması gereken aplikatörün ortasına bastırarak cilde birkaç damla uygulamaktır. Ayarlanabilir damlalığa sahip olan Vichy B3 Serum ciltte yalnızca leke görünümü bulunan bölgelere ya da tüm yüze kolayca uygulanabilir.

Vichy Krem Ne İşe Yarar?

Vichy nemlendirici krem serisinde cilt bariyerini güçlendiren, doğal aktif bileşenlerle formüle edilen, farklı cilt tiplerinde kullanıma uygun ve farklı cilt ihtiyaçlarını karşılayabilecek özellikte ürünler bulunmaktadır.

Cilt tipi ne olursa olsun değişmeyen gerçek düzenli nemlendirmeye ihtiyaç duyduğudur. Düzenli nemlendirme cilt bariyerini güçlendirir. Cilt bariyerinin güçlenmesi dış faktörlerin neden olması olası cilt problemlerine karşı güçlenmesini sağlar.

Vichy krem çeşitlerinde Fransa’daki volkanlardan elde edilen ve 15 farklı mineral içeren termal su kullanılır. Bu termal su cilt savunma mekanizmasını destekleyerek cilt bariyerinin güçlenmesine yardımcı olur.

Vichy kremleri arasında kuru ciltler için nemlendirme, kırışıklık bakımı, ilk yaşlanma etkilerine karşı bakım, güneş bakımı, yağlı ve akneye eğilimli ciltler için arındırma, kolajen bakımı ve güçlendirme amaçlarına yönelik geniş çeşitlilikte ürünler yer alır.

Vichy Aqualia Thermal markanın kuru ciltler için nemlendirici ürünüdür. Yoğun nemlendirme ihtiyacı olan ciltler için optimum fayda sağlar. Formülünde doğal hyaluronik asit, bitkisel mannoz, sodyum PCA ve Shea yağı vardır. Cilde kaybettiği nemi kazandırı, nemsizlikten kaynaklanan ince cilt çizgilerini azaltır ve cildi 48 saat boyunca nemlndirir. Normal ve karma ciltlerde kullanıma da uygundur.

Vichy Normaderm Phytosolution yağlı ve akneye meyilli ciltlerin kullanımına yönelik olarak özel formüle edilmiştir. Cildin yağlı olması nemlendirici ihtiyacı duymadığını göstermez. Bu tür ciltlerde cildin nem dengesi yoktur. Sonuç olarak cilt daha fazla yağ üretir. Cildin yağlanmasına neden olmayacak bir nemlendirici krem kullanmak fazla sebumun kontrol altına alınmasını sağlayabilir. Vichy Normaderm Phytosolution’ın içeriğinde çinko - bakır, doğal salisilik asit, probiyotik ve doğal hyaluronik asit bulunur. Böylece cildi kurumasına neden olmadan nemlendirir. Ayrıca ciltteki gözeneklerin, siyah noktaların ve kusurların azaltılmasına yardımcı olur. Cilde yoğun nemlendirme etkisi sağlar ve cildi güçlendirir.

Vichy Slow Age Cream yaşlanmanın ilk etkilerine karşı üretilen bu nemlendirici kremin içerisinde probiyotik türevi Bifidus, ve C vitamini, resveratrol, UVA ve UVB filtreleri bulunur. Cilt UV ışınları, stres, hava kirliliği, hormonal değişiklikler ve kötü yaşam tarzı alışkanlıkları nedeniyle yaşlanmaya daha erken başlayabilir. Özellikle yeterince nemlendirilmeme ve cilt bariyerinin zayıflaması cildi dış etkenlere karşı daha savunmasız bir hale getirebilir. Bunun sonucunda ciltte ilk çizgiler ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Vichy Slow Age Cream ciltteki ince çizgilere etkili bir bakım uygular. Cildi nemlendirip leke ve cilt tonunun eşitlenmesine katkıda bulunur. Ayrıca hava kirliliğine ve foto yaşlanmaya karşı cildi koruma özelliğine de sahiptir. 

Vichy Liftactiv Collagen Specialist ciltteki kolajen üretimini destekleyen bir nemlendiricidir. Kolajen cildin dolgun ve sıkı görünmesini sağlamakla birlikte yaş almayla birlikte vücut daha az kolajen üretmeye başlar. Liftactiv Collagen Specialist’in bileşenleri arasında yer alan biopeptitleri kolajen üretimini tetikler. C vitamini ve hyaluronik asitin de katkısıyla ciltteki kırışıklık görünümünün ve lekelerin azaltılması, cildin sıkılaştırılması ve cilde anında dolgunluk etkisi kazandırılması mümkün olabilir.

Vichy Liftactiv Supreme Gündüz Kremi ise kırışıklık ve sıkılık kaybına karşı etkileriyle ön plana çıkan bir nemlendiricidir. Cildi yenileme, sıkılamasını sağlama ve uzun süreli ışıltı kazandırma amacına yönelik olarak formüle edilen bir Vichy ürünüdür.

Vichy Mineral 89 Nasıl Kullanılır?

Vichy Mineral 89 serisi hyaluronik asit içeriğiyle cildin daha canlı ve daha dolgun görünmesine katkıda bulunur. %89 oranında Vichy Termal Suyu içermesi sayesinde cildin neme doymasını, çevresel etkenlere karşı daha dayanıklı ve güçlü olmasını sağlar. Vichy Mineral 89 serisinde hem yüz için günlük bakım kremi hem de göz çevresi için bakım kremi bulunur.

Vichy Mineral 89 Yüz Bakım Kremi şeffaf yapısından dolayı serum olarak düşünülmekle birlikte günlük kullanıma uygun bir nemlendirici bakım kremidir. Cildi nemlendirme, canlandırma, daha ışıltılı ve dolgun görünmesine yardımcı olma özellikleri vardır.

Vichy Mineral 89 sabahları uyanınca, gün için cildin nemsiz ve cansız olduğu hissedilen zamanlarda kısacası ihtiyaç duyulan her an kullanıma uygundur. Hafif yapısı ve jel dokusuyla cilde nem takviyesi ve güç sağlamayı başarır.

Vichy Mineral 89 sabah ya da akşam temiz cilt üzerine uygulanabilir. Yalnızca 2 damla kullanımla cildin nem ihtiyacını karşılayabilen Vichy Mineral 89 hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerinde kullanılabilen bir cilt bakım ürünüdür.

Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakım Kremi ise göz çevresini nemlendirme, canlandırma ve bölgedeki ince çizgi görünümünü azaltmaya yardımcı olma görevlerini üstlenir. Ayrıca göz altındaki koyu halka görünümünü hafifletebilir. Uykusuzluk, yorgunluk gibi nedenlerden kaynaklanan göz altı torba görünümünün azalmasına katkıda bulunur.

Vichy Mineral 89 Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakım Kremi’nin formülünde hyaluronik asit ve saf kafein vardır. Bu bileşenler göz çevresindeki yorgunluk belirtilerini azaltmada etkilidir. Ürün kullanılırken parmak ucun 1 pompa Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakım Kremi alınır. Göz çevresine parmak ucuyla ve nazik bir şekilde uygulama yapılır.

Vichy Hangi Ülkenin?

Vichy 1931 yılında Georges Guerin tarafından kurulan bir Fransız markasıdır.