Ücretsiz Kargo
15%
1.499,00 TL 1.274,15 TL
Yeni
Ücretsiz Kargo
15%
1.399,50 TL 1.189,58 TL
Ücretsiz Kargo
15%
1.350,00 TL 1.147,50 TL
Yeni
Ücretsiz Kargo
15%
1.399,50 TL 1.189,58 TL

Cilt Serumu

Kişisel bakım kişinin kendini iyi hissetmesinin, canlı ve sağlıklı görünmesinin en etkili yollarından biridir. Kişisel bakımın önemli adımlarından biri cilt bakımıdır. Cilt bakımı dış görünüşün ve cilt sağlığının iyileşmesini sağlar. Cilt bakımı rutininin olmazsa olmaz ürünlerinden biri ise cilt serumlarıdır.

Cilt serumu çeşitleri formüllerindeki bileşenlere göre değişir ve cildin doğal yenilenme sürecini hızlandırır. Gün içindeki yorgunluktan, stresten ve benzer etkenlerden kaynaklanan çeşitli olumsuzluklar nedeniyle cilt soluklaşıp cansızlaşabilir. Bunun önlenebilmesi için içerisinde vitaminler ve mineraller bulunan cilt serumu çeşitlerinden faydalanılabilir. Bu maddeler cildi tazeler, yeniler ve daha canlı bir görünüm sağlar.

Cilt serumları farklı amaçlarla kullanılabildiği gibi her serumun da farklı uygulama yöntemi olabilir. Bileşenleri ve kullanım amaçları nedeniyle söz konusu olan bu durum serumların kişiye özel bir hale gelmesini sağlayan etkenlerden biridir. Yalnızca cilt yenilenmesi amacıyla değil ciltteki lekelerin giderilmesi amacıyla da cilt serumlarından faydalanılabilir.

En İyi Cilt Serumu

En iyi cilt serumu aslında cilt tipine ve cildin ihtiyaçlarına uygun cilt serumudur. Bu nedenle herkes için kullanılması gereken standart cilt serumlarından bahsedilmesi doğru değildir. Günümüzde farklı markaların çeşitli bileşenlerle ürettiği pek çok farklı cilt serumu çeşidi vardır.

SVR Ampoule Hydra B3 cilt serumu yüksek konsantrasyon B3 vitamini içeriğiyle cildin yatıştırılmasında ve güçlendirilmesinde önemli bir rol oynar. İçinde bulunan 3 farklı moleküler boyuttaki hyaluronik asit cilde ihtiyacı olan nemi sağlar. Ciltteki gerginlik ve rahatsızlık hissinin giderilmesine yardımcı olduğu gibi cilde daha dolgun bir görünüm kazandırır. Temiz cilde birkaç damla serum parmaklar yardımıyla nazikçe uygulanmalıdır.

Bioderma Pigmentbio C-Concentrate cilt serumu cilt lekelerinin hafifletilmesi ve cildin doğal ışıltısının geri kazandırılması amacıyla tasarlanmış peeling etkili bir gece serumudur. Bileşenleri arasında yer alan yüksek konsantrasyonlu AHA / BHA'ları, taze ve aktif tutulan saf C vitamini ile birleştirme yoluyla fayda sağlar. Diğer bir bileşeni ve antioksidan olan E vitamini cildi gözle görülür erken yaşlanma belirtilerinden koruma konusunda etkilidir. Hafif ve akıcı formülü cilde rahatlık ve ferahlık kazandırır. Yoğun lekeli ciltlerde kullanıma uygundur.

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Renovating Serum hassas ciltlerin tüm ışıltısının ortaya çıkmasını sağlayacak şekilde yüksek konsantrasyonda saf C vitamini, salisilik asit ve nörozensin bileşenlerinden oluşturulan yaşlanma karşıtı bir cilt serumu çeşididir. Hafif dokusuyla cilde hızlıca nüfuz eder. Cilt uygulamayla birlikte daha yumuşak ve daha ışıltılı bir hal alır. Kırışıklıkları ve ince çizgileri hafifleterek cildin daha pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar. Cildi kısa sürede istenilen parlaklığa kavuşturan La Roche Posay Pure Vitamin C10 Renovating Serum sabahları yüze ve boyun bölgesine uygulanmalıdır. Hassas göz çevresi bölgesine temas ettirilmemesi çok önemlidir. Güneş koruması ile birlikte kulanıma uygundur.

C Vitamini Cilt Serumu

C vitamini doğru miktarda ve düzenli olarak tüketildiği takdirde vücudun tazelenmesine yardımcı olur. Ayrıca vücut üzerinde C vitamininin pek çok farklı faydası vardır. C vitamini serumları C vitamininin cilde uygulanması amacıyla tasarlanan cilt serumlarıdır.

C vitamini serumları ciltteki matlığın giderilmesi ve cildin parlaklaştırılması, düzensiz cilt ve ciltteki leke görünümünün aynı zamanda çizgilerin ve kırışıklıkların azaltılması amacıyla kullanılabilirler. C vitamini serumları hem kuru hem yağlı cilt tiplerinde kullanılabilir. Cildin kolajen ve elastin üretimini hızlandırır. Bunun sonucunda daha canlı, bakımlı ve sağlıklı bir cilt görünüm elde edilir.

Cilt Serumu Ne İşe Yarar?

Cilt serumunun bakım onarım ve besleme özelliği üst düzeydedir. Ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltma, cildi sıkılaştırma ve canlandırma gibi özellikleri vardır. Cilt tarafından son derece hızlı ve kolay bir şekilde emilir. Cildin en derin tabakasına kadar ulaşarak ihtiyaç duyulan nemi sağlar. Bunun yanı sıra cilt neminin muhafaza edilmesine de katkıda bulunur.

Cilt Serumu Nasıl Kullanılır?

Cilt serumu temizlenmiş cilde hem sabah hem akşam uygulanır. İnce bir yapıda oldukları için cilt tarafından yaklaşık 1 dakika içinde emilirler. Cilt serumu uygulandıktan sonra üzerine gündüzleri nemlendirici, akşamları ise gece kremi sürmek mümkündür. Uygulama aşamasında belirli miktarda cilt serumu yüze ya da göz çevresine parmak uçlarıyla ve hafif tampon hareketiyle yedirilir.

Hangi Cilt Serumu İşe Yarar?

Cilt serumu cilt tipi ve cilt ihtiyaçlarıyla uyumlu olacak şekilde seçilmeli ve cilt bakımı rutinine dahil edilmelidir. Cilt serumu çeşitleri cilt bakımı rutininde nemlendiricilerden önce cilt temizleyicilerden sonra kullanılmalıdır. Serumların içeriğinde genellikle cilt tonunun aydınlatılması ya da kırışıklık görünümüyle savaşılması gibi belirli hedeflere yönelik olarak tasarlanan aktif öğeler bulunur. Geleneksel nemlendiricilerden daha yüksek aktif bileşen konsantrasyonlarına sahiptirler. Nemlendiriciler cilt üzerinde kalıp nemi hapsederken, cilt serumu cilde nüfuz eder.

Genel olarak cilt tipi ve ihtiyaçları değerlendirilerek seçilen cilt serumu çeşitlerinin doğru ve düzenli kullanımından faydalı sonuçlar alınabilir. Yaş almayla birlikte kolajen kaybı bunun sonucunda ise yüzde ince çizgiler ve kırışıklıklar meydana gelmesi doğal bir durumdur.. Bu aşamada cilt hücrelerinin yenilenmesini hızlandıracak ve kolajen üretimini artıracak retinol cilt serumu kullanılmalıdır.

Psoralea Corylifolia bitkisinin yapraklarından elde edilen ve doğal bir retinol alternatifi olan Bakuchiol ciltte retinol gibi işlev göstermekle birlikte kızarıklık ve soyulma gibi reaksiyonlara neden olma olasılığı retinolden daha azdır. Nazik bir yaşlanma karşıtı cilt serumu alternatifi arayanlar için etkili bir çözüm olabilir.

Karma ve yağlı cilt tipine sahip olanlar hyaluronik asit içerikli cilt serumu çeşitlerinin kullanımından fayda sağlayabilirler. Hyaluronik asit ağırlığının 1000 katı kadar su tutma özelliği taşıdığından üst düzey nemlendirici etkisi vardır. Hafif yapısı sayesinde losyon ve kremlere göre ciltte sivilce oluşumuna neden olma olasılığı çok daha düşüktür.

C Vitamini Cilt Serumu Ne İşe Yarar?

C vitamini cilt serumu ciltteki ince çizgi ve kırışıklık görünümü gibi sorunların azaltılmasını sağlar. Kırışıklık oluşumunun önlenmesine ve cildin nem oranının korunmasına yardımcı olur. Düzensiz cilt görünümünün ve güneş ışınlarının neden olduğu lekelerin minimize edilmesine katkıda bulunur. Düzenli kullanımla birlikte cilt üzerindeki renk farklılıklarını dengelemesi mümkündür.

C vitamini cilt serumu aynı zamanda cilde parlak ve taze bir görünüm kazandırma özelliğine sahiptir. Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmaya yardımcı olan C vitamini serumları koruma faktörleri sayesinde yaz aylarında cilt güvenliğinin sağlanmasında önemli bir rol üstlenir. Tüm bunların yanı sıra C vitamini serumları vücuttaki çatlak ve göz altındaki morluk ve şişlik görünümünün azaltılmasına yardımcı olabilir.

Cilt Bakım Serumu Ne İşe Yarar?

Cilt serumu çeşitleri, normal nemlendirici ve bakım kremlerinden daha yoğun ve daha güçlü içeriklere sahip olan cilt bakım ürünleridirler. Sıvı formdaki cilt bakım serumları cildin en derin katmanlarına ulaşabilme özellikleriyle derinlemesine nemlendirme sağlarlar. Cildi çok iyi besler ve hücrelerin kendilerini yenileme sürecini hızlandırırlar.

Cilde hızlı bir şekilde nüfus ederek yaşlanma etkilerini azaltma, başta sivilce ve siyah nokta olmak üzere çeşitli cilt enfeksiyonlarını gidermeye yardımcı olma görevini üstlenirler.