Çatlak Kremi

Vücutta hamilelik dönemi başta olmak üzere çeşitli nedenlerle derin çizgiler, ten yüzeyinde oluşan ani daralma ve genişlemeye bağlı olarak deride yırtıklar görülebilir. Vücuttaki ani değişimler zaman içinde cilt elastikiyetinin kaybına neden olabilir. Bunun sonucunda deride küçük ancak estetik açıdan görünümü bozan yırtıklar ortaya çıkabilir.

İlk oluşmaya başladığı zaman mor, kırmızı gibi renklerde görülen minik yırtıklar zaman içinde beyazlaşır. Elle dokunulduğunda ciltte çukurlar fark edilebilir. Çatlak oluşumunda genetik etkenler rol oynamakla birlikte altında yatan pek çok farklı etken olabilir. Bunlardan biri hamilelik dönemidir ve hamilelik döneminde pek çok kişi çatlak sorunu yaşar.

Çatlak kremi çeşitleri cilde elastikiyet kazandırmaya yardımcı olan ürünlerdir. Çatlak kremi çeşitleri ayrıca hücre yenileyici özelliğe de sahiptirler. Etkili formüllere sahip olan çatlak kremleri cildi nemlendirme görevini de üstlenirler. Kuru, normal, yağlı, hassas ve karma gibi farklı cilt tiplerinde kullanıma yönelik formüle edilen ürünler arasından cilt tipine uygun çatlak kremi seçme imkanı vardır.

Çatlak kremlerinin amacı her aşamada cilt sağlığının desteklenmesidir. Yırtılma ya da çatlak oluştuğunda geç kalındığı düşünülmemelidir. Doğru çatlak kremi düzenli bir şekilde uygulandığında çatlak görünümü iyileştirilebilir. Ancak her zaman için çatlak oluşumu başlamadan önce ya da başlangıç aşamasında çatlak kremi kullanılması tercih edilmelidir. Bunun için özellikle hamilelik döneminde çatlak oluşma riski bulunan bölgeler düzenli olarak kontrol edilmelidir. Bu sayede hamileliğe bağlı olarak ortaya çıkan yırtılmalar çizgi haline gelmeden önlem almak ve izlerin daha çabuk kaybolmasını sağlamak mümkün olabilir. Çatlak kremi kullanımı ertelendiği takdirde çatlaklar belirginleşecek ve iyileşme süreci de uzayacaktır. Hamilelikten sonra doğum kilolarının verilmesiyle birlikte çatlaklar daha belirgin bir şekilde ortaya çıkabilir.

Vücuttaki çatlaklar hamilelik dışında çeşitli nedenlere bağlı olarak da meydana gelebilir. Bu nedenle çatlak kremlerinin kullanım alanı yalnızca hamilelik ve sonrası ile sınırlandırılmamalıdır. Farklı nedenlerle ortaya çıkması olası çatlakların önlenmesi, belirginliklerinin azaltılması ya da tamamen yok edilmesi için kremlerden faydalanılabilir.

Mustela Çatlak Kremi

Anne - bebek bakımı ürünlerinin önde gelen markalarından Mustela doğum öncesi ve doğum sonrasına ek olarak hamilelik dışında da kullanılabilen çatlak kremi çeşitlerine sahiptir. Mustela Gebelik Çatlak Kremi yani Mustela Maternite Stretch Marks Çatlak Önleyici Krem ciltteki gerginlik hissini azaltma etkisini patentli avokado peptidlerine borçludur. Cildi yumuşatan ve rahatlatan Mustela Çatlak Kremi hipoalerjenik bir ürün olma özelliğine sahiptir. Bileşenleri arasında Phthalate, Bisphenol A ve S, paraben, alkol ve kafein yoktur.

Mustela çatlak kremi hamilelik süresince uygulandığı takdirde çatlak oluşumunun ve çatlak görünümünün önlenmesine katkıda bulunur. Cildi nemlendirme yoluyla cilt gerginliğini azaltabilir. Aynı zamanda cildin yumuşaklığını ve esnekliğini artırma özelliğine de sahiptir. İçerisindeki temel bileşenlerden Maracuja yağı cilt elastikiyetinin gelişmesine, cilt yumuşaklığının ve esnekliğinin korunmasına katkı sağlar. Avokado yağı cildin hidrolipik tabakasının korunmasında önemli bir görev üstlenir. Avokado peptidleri ise ciltteki hidrolipik bariyeri güçlendirir, cildi nemlendirerek yatıştırır.

Mustela çatlak öncesi krem cildi nemlendirip yumuşatırken cildin elastik yapısının güçlendirilmesine katkıda bulunur. Anne adaylarının cildinin doğuma en iyi şekilde hazırlanmasında önemli bir rol üstlenen Mustela çatlak kremi çeşitleri çatlak oluşumunun önlenmesine destek olur. %96 doğal kökenli içeriği ve hoş kokusuyla bakım süresini keyifli bir hale getirir.

Bio Oil Çatlak Kremi

Cilt dış katmanının bir kısmı yağdan oluşur. Bu nedenle cilt görünümünün düzeltilmesi noktasında yağ kullanımı önemli bir fayda sağlar. Hızlı kilo alma nedeniyle vücut cilt yüzeyinden daha hızlı bir şekilde genişleyince cilt dokusunda yırtıklar ve izler oluşabilir. Bu izler çatlak izi görünümü şeklinde dışarıdan kolayca fark edilir. Bio- Oil Cilt Bakım Yağı cilt elastikiyetinin maksimize edilmesi amacıyla formüle edilmiştir. Bu sadece çatlak oluşumunun önlenmesine katkıda bulunur. Formülünde bulunan Purcellin yağı ciltte yağlı bir his kalmasını önleyecek özelliktedir. Lavanta çiçeği, papatya, biberiye, A ve E vitaminleri ile cilde doğal bir parlaklık kazandırması önemli bir avantajdır. Geniş kullanım alanına sahip olmasının yanı sıra kullanıcılara pratik bir uygulama imkanı sağlar.

Bio - Oil çatlak kremi en az 3 ay süreyle ve günde iki kez dairesel hareketlerle masaj yapılarak uygulanmalıdır. Karın, göğüs, bel, kalça, uyluk gibi çatlak oluşumuna yatkın bölgelere hamilelik süresince uygulanması halinde fayda sağlanabilir. Bio - Oil çatlak kremi hassas ciltlerde de güvenli bir şekilde kullanılabilir.

Hamilelikte Çatlak Kremi

Hamilelikte çatlak çok sık karşılaşılan bir sorun olmasına karşın çatlak kremi kullanılarak bu görünümün önlenmesi mümkündür. Hamilelikte çatlak görünümü kilo alımı ve hormonal değişikliklere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Çatlak oluşumuna en yatkın bölgeler karın, uyluk, kalça ve göğüs bölgeleridir. Cilt belirli bir ölçüde elastikiyete sahip olmakla birlikte hızla gerilmesi halinde elastin ve kolajen liflerinin kopması mümkündür. Ayrıca hamilelik döneminde cilt esnekliğinin ve gücünün korunması noktasında çok önemli olan elastin ve kolajen üretimini gerçekleştiren fibroblast hücrelerinin etkinliğini düşüren kortizol ve östrojen hormonları salgılanır. Bu da hamilelikle çatlak görülme riskini artırabilir. Önceleri hafif şişkin ve pembe görünen çatlaklar zaman içinde beyaz ya da sedef renkli izler halini alır. Ancak bu durum çatlak kremi kullanılarak önlenebilir.

Hamilelikte Çatlak Kremi Ne Zaman Kullanılmaya Başlanmalı?

Hamilelik sürecinde annenin vücudunda çok hızlı bir şekilde değişim yaşanır. Bu değişiklikler arasında ilk sıralarda ciltteki kuruluk, çatlak ve sarkmalar gelir. Cilt çatlakları genellikle karın ve bacak bölgesinde yoğunlaşır. Çatlak kremi kullanımından optimum faydanın sağlanabilmesi için çatlak kremi çeşitleri anne adayının cildinde kuruluk ve karnında çatlaklar oluşmadan önce kullanılmaya başlanmalıdır.

Hamilelik sırasında çatlaklar ne zaman ortaya çıkar diye sıklıkla merak edilse de aslında bu konuda standart bir yanıt vermek mümkün değildir. Çünkü çatlakların ne zaman oluşacağı kişi özelinde çeşitli etkenlere göre farklılık gösterebilir. Bununla birlikte hamilelik sırasında kilo alınması ve cildin büyüyen bebeğe ve rahme uyum sağlamak için gerilmesi çatlak oluşumunun en önemli nedenleridir. Hamilelikte çatlak oluşumu 30.haftalarda görülebileceği gibi bazı kişilerde hiç çatlak da oluşmayabilir.

Gebelikte Çatlak Kremi Ne Zaman Kullanılmalı?

Gebelikte çatlak kremi kullanımı genellikle 3. aydan sonra diğer bir deyişle 4. ya da 5.aylardan itibaren tavsiye edilir. Çatlak kremi kullanımından istenilen etkinin elde edilebilmesi için düzenli kullanımın çok önemli olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir. Ayrıca ürünün etkisi kişiden kişiye yapısal özellikler ve genetik etkenler başta olmak üzere çeşitli etkenlere göre değişiklik gösterebilir.

Hamilelikte Çatlak Kremi Ne Zaman Kullanılır?

Hamilelik pek çok kadın için hayatın dönüm noktası olarak kabul edilen bir süreçtir. Hamilelik dönemi anne adayının ve bebeğin sağlığı açısından çok önemlidir. Anne adayı hamilelik döneminde cilt sağlığına da gereken özeni göstermelidir.

Hamilelikte cilt sağlığının en önemli konusunu cilt çatlakları oluşturur. Bu nedenle hamilelikte çatlak kremi kullanımı ihmal edilmemelidir. Çatlak kremi kullanımına hamileliğin üçüncü ayından sonra başlanması önerilir. Çatlak kremi günde en az iki kez uygulanmalıdır. Çok hassas ve çatlak oluşumuna yatkın özellikteki cilt tiplerinde daha dikkatli bir tavır sergilenmeli ve çatlak kremi kullanım sıklığı artırılmalıdır.

Lierac Çatlak Kremi Nasıl Kullanılır?

Lierac cilt bakımı ve sağlığı amacıyla kullanılabilecek geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Bunlardan biri olan Lierac çatlak kremi, cilt çatlakları sorunu yaşayanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Lierac çatlak kremi hamilelik döneminde genellikle ani kilo farkına bağlı olarak ortaya çıkan çatlak görünümünün iyileştirilmesine yardımcı olur. Doğumdan sonra kaybedilen cilt esnekliğinin geri kazanılmasına katkıda bulunur.

Lierac çatlak kremi her cilt tipinde güvenle kullanılabilir. İçerisinde zararlı kimyasallar bulunmaz. Bu sayede hem annenin hem de bebeğin sağlığını güvence altına almayı başarır. Lierac çatlak kremi banyodan sonra göğüs, karın, kol ve kalça bölgelerine dairesel hareketlerle nazikçe yedirilerek uygulanır. Cilt tarafından son derece kolay ve hızlı bir şekilde emilerek yağlı bir his kalmasına neden olmaz.

Lierac Phytolatil Jel cilt yırtıklarının azalmasında etkili bir üründür. Genel cilt bakımı sağlayarak cilt bakımının desteklenmesine katkıda bulunur. Ergenlik ve hamilelik gibi ani kilo değişimlerinin olduğu dönemlerde cilt elastikiyetinin artırılmasına katkıda bulunma amacıyla geliştirilmiştir. Doğal kaynaklı içeriklerle formül dilen Lierac çatlak kremi içeriğindeki sarmaşık, aslanpençesi ve zemberek otu gibi bitkilerin doğal konsantrasyonu sayesinde etkili bir bakım sağlama özelliğine sahiptir. Üründen optimum fayda sağlanabilmesi için düzenli kullanım önemlidir.