15%
700,00 TL 595,00 TL
Yeni
10%
629,90 TL 566,91 TL
Ücretsiz Kargo
15%
1.304,90 TL 1.109,17 TL
Ücretsiz Kargo
15%
894,90 TL 760,67 TL

Yüz Güneş Kremi

Güneş ışınlarının sağlık açısından bazı faydaları olsa da korumasız bir şekilde ve uzun sürelerle güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmak cilt için ciddi sorunları beraberinde getirebilir. Bu aşamada koruyucu formüllere sahip güneş kremleri devreye girer.

Güneş ışınlarının ciltle yoğun teması yaşlanma etkilerinin hızlanması, kırışıklık oluşumunun artması ve ciltte lekeler meydana gelmesi gibi pek çok farklı soruna yol açabilir. Söz konusu olumsuz durumların önlenebilmesi için yılın her mevsimi, düzenli olarak güneş koruyucu ürünler kullanılmalıdır.

Gün içinde güneş ışınlarına en çok maruz kalan vücut bölgesi yüz olduğundan yaşlanmaya ve lekelenmeye en yaygın bölge de yüz bölgesidir. Bu nedenle yüz bölgesinde güneşin olumsuz etkilerinin neden olabileceği olumsuz etkilerin azaltılması ve bölgenin korunması amacıyla yüz güneş kremi çeşitlerinin kullanılması ihtiyacı bulunmaktadır.

Güneş Kremi Yüz İçin

Yüz güneş kremi çeşitleri farklı koruyuculuğa ve farklı formlara sahip olabilir. Aynı zamanda C vitamini desteği, yaşlanma karşıtı etki, leke karşıtı etki, beyazlatıcı etki ve kapatıcılık gibi bir takım ek özellikler sunan güneş kremleri de vardır. Güneş kremi uygulama sonrası ciltte ağırlık hissine ya da yapışkan veya yağlı bir hisse neden olmamalıdır. İhtiyaç halinde suya dayanıklı güneş kremleri kullanılmalıdır.

Güneş Koruyucu Yüz Kremi

Yüz güneş kremi titizlikle seçilmelidir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta cilt tipine uygun ürün kullanımıdır. Güneş kreminin bileşenleri cilt gözeneklerinde tıkanmaya neden olmamalıdır. Cilt rengi de yüz güneş kremi seçiminde değerlendirmeye alınması gereken faktörlerden biridir. Kişinin kullanım alışkanlıkları da güneş kremi seçimini etkileyebilir. Düzenli makyaj yapan kişiler renkli yüz güneş kremlerini tercih ederek BB krem ya da fondöten kullanım ihtiyacını ortadan kaldırabilir.

Yüz Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Yüz güneş kremi güneşe çıkılmadan yaklaşık 30 dakika önce sürülmelidir. Böylece cilt tarafından emilen güneş kremi, ihtiyaç duyulan korumayı sağlayabilmektedir.

Yüz Güneş Kremi Ne İşe Yarar?

Güneş kremleri bir yandan yüzü nemlendirirken diğer yandan UVA ve UVB ışınlarının etkilerin karşı koruma sağlar. Çevresel faktörlerin ciltte oluşmasına yol açması olası zararın ve erken yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını önlemeye katkıda bulunabilir. Hafif yapıları sayesinde her gün kullanıma uygun ürünlerdir.

Yüz İçin Hangi Güneş Kremi

Hangi yüz güneş kremi ürününün kullanılacağı cilt tipi ve cilt ihtiyaçlarına göre değişiklik gösteren bir durumdur. Bu nedenle bu soruya standart bir yanıt verilmesi söz konusu değildir. Güneş kremi seçimi sırasında cildin kuru, karma, yağlı, normal ya da hassas cilt tipinden hangisi olduğu doğru şekilde belirlenmelidir. Kuru cilt tipine uygun formüle edilen güneş kremleri cildin nem dengesinin sağlanmasına katkıda bulunur. Aynı zamanda vitamin ve mineral içerikleriyle cilt dokusunu besler. Yağlı ciltlerde su bazlı güneş kremi çeşitleri kullanılmalıdır. Ayrıca güneş ışınlarına ne kadar maruz kalındığı da göz önünde bulundurulmalıdır.

Dikkat edilmesi gereken konu, güneş kremi kullanmak için güneş ışınlarına doğrudan maruz kalınması gerekmediğidir. Evde ya da çeşitli dış mekanlarda vakit geçirilirken kullanılan güneş kremleri cilt sağlığına önemli ölçüde katkı sağlar. Ayrıca yüzdeki cildin yenilenmesi ve kırışıklıkların uzun vadede giderilmesi amacıyla güneş kremlerinin düzenli kullanımı gece bakım kremleriyle de desteklenmelidir.

Bioderma Photoderm Spot SPF 50+, Skinceuticals Mineral Matte Uv Defense Spf30 High Protection, Vichy Capital Soleil UV Yaşlanma Karşıtı Güneş Kremi SPF 50 ve daha pek çok farklı yüz güneş kremi arasından seçim yapılabilir.