Masaj Kremi

Masaj, vücudu rahatlatmanın, kasları gevşetmenin ve bölgesel ağrıları hafifletmenin en etkili yollarından birinin. Masaj uygulamasının verimliliğini artırmak için masaj kremi çeşitlerinin kullanımı fayda sağlayabilir. Masaj yağına oranla daha kıvamlı bir yapısı olan masaj kremi vücudun nemlendirilmesine ve rahatlatılmasına katkıda bulunur.

Masaj kremleri vücudun doğru bölgelerine ve doğru tekniklerle uygulandığı takdirde bel, boyun ve sırt bölgesindeki ağrıların giderilmesine yardımcı olabilir. Masaj çok eski çağlardan bu yana vücudu rahatlatmak ve vücuttaki kan akışını hızlandırmak amacıyla uygulanmakta, kremlerle desteklendiğinde son derece etkili sonuçlar vermektedir.

Masaj Kremi Fiyatları

Günlük hayatın doğal bir getirisi olan stres ve yoğun tempo nedeniyle vücut kaslarının gerilmesi ve kişinin konforunun azalması son derece sık görülen bir durumdur. Bunun sonucunda kişi daha yorgun ve bitkin hissettiği gibi çeşitli ağrılar da yaşayabilir. Masaj kremleriyle gerçekleştirilen düzenli masaj uygulamaları bu aşamada kişinin konforunu artıran bir uygulama olarak ön plana çıkmaktadır. Masaj kremi fiyatları tercih edilen markaya, ürünün bileşenlerine ve gramajına göre değişiklik gösterebilmektedir.

En İyi Masaj Kremi Markaları

Krauterhof Serinletici Masaj Kremi nane, yağı, arnika, menthol, at kestanesi ekstresi, biberiye ve camphore gibi özel bileşenler içerir. Sportif ve diğer tüm fiziksel yorgunluklardan önce ve sonra vücudu rahatlatmak için kullanılabilir. Özellikle sportif faaliyetlerden önce uygulandığında et kesme sorununa karşı etkili bir koruma sağlayabilir. Yorgun kasları ve adaleleri ferahlattığı ve serinlettiği için en sık tercih edilen masaj kremi çeşitleri arasında yer alır. Cilde serinlik hissi kazandırır. Kas ve adale ağrılarının azaltılmasına katkıda bulunur. Hedeflenen bölgeye uygun miktarda sürülür ve masaj yapılarak yedirilir. Uygulamanın ardından eller yıkanması ve gözlere temas edilmemesi unutulmamalıdır. Açık yaralar uygulanmamalıdır.

Krauterhof Isıtıcı Masaj Kremi kırmızı asma yaprağı, Alman papatyası, civan perçemi, at kestanesi ekstresi, oğul otu ve şerbetçi otu bileşenlerinden oluşan özel bir formüle sahiptir. Ayrıca ökse otu, rezene, kedi otu ve campor da içerir. Kasları ve adaleleri ısıtma yoluyla kan dolaşımının uyarılmasına katkı sağlar. Kas ve adalelerin gevşetilmesi, ağrıların giderilmesi ve sakinleştirilmesine yardımcı masaj kremi çeşitlerinden biri olma özelliğine sahiptir.

Cosakondrin Kompleks Jel’den yeterli miktarda alınarak istenilen bölgeye nazikçe masaj yapılarak uygulanmalıdır. İçeriğinde hyaluronik asit, kondroitin sülfat, kapsikum, mentol, okaliptüs yağı, karanfil yağı, glukozamin sülfat, boswellia serrata estratı, kafur, zencefil yağı, lavanta yağı ve arnika ekstraktı vardır.

Dead Sea Spa Magik Mild Exfoliant Partiküllü Peeling yumuşak yapısıyla hem yüz hem vücutta kullanıma uygun peeling etkili masaj kremi çeşitleri arasında yer alır. Ciltteki pullanmanın azaltılması ve giderilmesi etkisine de sahiptir. Ölü hücrelerin ciltten arındırır. Cildin daha rahat bir şekilde nefes almasının sağlar. Cilt dokusunu güzelleştirir.

pH 6 değerine sahip Dead Sea Spa Magik Mild Exfoliant Partiküllü Peeling cildin nem ve yağ dengesinin sağlanması özelliğine sahiptir. Ölü hücrelerin ciltten nazik bir şekilde arındırılması, cildin temizlenmesi ve canlandırılması amacıyla kullanıma uygundur.

Otacı Aromaterapi Egzotik Masaj Yağı tamamen doğal içeriğiyle cildi besleme ve nemlendirme özelliğine sahiptir. Masaj yoluyla vücutta duyguları harekete geçirmek, zihin ve ruh uyumunu sağlamak amacıyla özel olarak formüle edilmiştir. Hipoalerjenik ürün ciltte herhangi bir irritasyona neden olmaz. Dermatolojik testleri yapılmış bir üründür. 

Masaj Kremi Çeşitleri

Masaj kremlerinin serinletici, peeling etkili, ısıtıcı ve canlandırıcı farklı özelliklere sahip çeşitleri vardır. İhtiyaca göre farklı etkilere ve özelliklere sahip masaj kremi çeşitleri arasından seçim yapılabilir. Masaj kremi kullanımı konusunda her ürün özelinde verilen kullanma talimatlarına uyulmalıdır.

Masaj Kremi Markaları

Masaj kremi farklı markalar tarafından geniş bir çeşitlilikte üretilmektedir. Krauterhof, Otacı, Dead Sea SPA Magik, Aileine, Caudalie, Cosakondrin, Nasmed ve daha pek çok markanın ürünleri arasından seçim yapmak mümkündür.