Yeni
10%
629,90 TL 566,91 TL

CeraVe

2005 yılında ABD’de kurulan CeraVe sektöre girdiği günden bu yana tüm ürünlerini bilim adamlarıyla dermatologların işbirliği sonucu geliştirmektedir. Sektörünün lider ismi CeraVe’nin amacı yeni nesil cilt bakım ürünleri üreterek cilt sağlığı açısından tartışılmaz bir öneme sahip olan cilt bariyerini üretmek, korumak ve güçlendirmektir.

Bunun nedeni cildin en dış tabakası olan cilt bariyerinin cildi, hasar görmesine neden olabilecek faktörlere karşı koruma görevini üstlenmesidir. CeraVe farklı cilt tiplerine sahip kişilerin sağlıklı ve ışıl ışıl görünen bir cilde sahip olması amacıyla içeriğinde 3 temel seramid ve asitler bulunan formüller kullanır. Yağ asitleri ve kolesteroller birlikte seramidler cilt bariyerinin yapısını oluşturma görevini üstlenirler. Cildin var olan neminin ve dışarıdan gelebilecek olan bakterilere karşı cildin korunması cilt bariyerinin görevidir. Cilt zaman içinde çeşitli nedenlerle nemini kaybetmesine bağlı olarak kurumaya eğilim gösterir. Çünkü ciltteki seramidler zamanla azalır. Nem oranındaki azalma da ciltteki yaşlanma belirtilerinin hızlanmasına neden olan en önemli faktördür.

CeraVe ürünlerindeki seramid içeren formülleri, MVE olarak adlandırılan Kontrollü Salınım Teknolojisi ile birleştirir. Böylece CeraVe ürünlerinin içindeki aktif bileşenlerin ciltte uzun süreli olarak kalması sağlanır. Bunun sonucunda cilt gün boyu ihtiyacı olan neme kavuşur. CeraVe ürünlerinin diğer bir önemli özelliği formüllerinde parfüm bulunmamasıdır. MVE teknolojisiyle seramidlerin etkili birleşimi olan ve dermatologların katkılarıyla geliştirilen CeraVe ürünleri farklı yaş grubundan kişilere etkili cilt bakım ürünleri sunmaktadır.

CeraVe ürünleri sağlıklı ve kaliteli içerikleriyle her tür cilt tipinin onarılmasına katkı sağlar. Tüm cilt tiplerinde üst düzey etki sağlaması nedeniyle dermatologların en çok önerdiği marka olan CeraVe ürünleri ilk kullanımın ardından etkisini göstermeye başlar. Bu sayede CeraVe ürünlerinin kullanıldığı bölgede, uzun süreli nemlilik elde edilir. Dermatologların katkısıyla tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarını en üst düzeyde ve uzun süreli olarak karşılayacak şekilde üretilen CeraVe ürünleri farklı gramaj seçenekleri ve fiyatlarla tüketicilere sunulur. CeraVe ürünlerinin kullanılmasıyla tüm cilt tiplerinde ve yaş gruplarında el, yüz ve vücut bölgelerinde ihtiyaç duyulan nemlendirme ve koruma en güvenli şekilde elde edilebilir.

Cerave Nemlendirici

Güzel, canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın temel kuralı cildin yeterli düzeyde nemliliğe sahip olmasıdır. Cildin doğal nemini kaybetmesinin pek çok farklı nedeni vardır. Bunlar arasında ilk sırada genetik etkenler, yaşam tarzı alışkanlıkları, çevresel faktörler ve yanlış kozmetik ürünlerin kullanılması sayılabilir.

Tüm bu etkenler nedeniyle nemin kaybedilmesi cildin ışıltısını kaybetmesine ve sönük bir görünüme sahip olmasına yol açabilir. Cilt nemliliğini kaybettikçe elastikiyetini yitirdiğinden yaşlanma belirtisi olarak ortaya çıkan ince çizgilerin görünümü belirginlik kazanır. Cildin düzenli bir şekilde nemlendirilmesi bu tür olumsuz etkilerin ortadan kaldırılmasını sağlar.

CeraVe temizleme ürünleri cildin nem dengesini korur ve bu denge üzerinde olumsuz herhangi bir etkiye neden olmaz. CeraVe temizleme ürünlerinden sonra cilt tipine uygun CeraVe nemlendirici kullanılarak cildin ihtiyaç duyduğu nem sağlanabilir. CeraVe nemlendirici ailesindeki ürünlerin en önemli özelliği üretimlerinde kullanılan Kontrollü Salınım Teknolojisi sayesinde formüllerinde bulunan aktif bileşenlerin uzun süre ciltte kalması ve ihtiyaç duyulan nemlendirme etkisini yaratmasıdır.

Cerave Nemlendirici Krem

CeraVe nemlendirici krem kuru ve çok kuru ciltlerde kullanıma yönelik özel bir formüle sahiptir. Hyalüronik asit ve 3 temel seramidden oluşan içeriği sayesinde cildin nazik bir şekilde nemlendirilmesini sağlar. Kontrollü Salınım Teknolojisi’nin etkisiyle uzun süre cilt üzerindeki varlığını sürdüren aktif bileşenlerin sağladığı nemlendirme etkisi gün boyunca sürer. CeraVe Nemlendirici Krem yalnızca cilde yumuşaklık sağlamakla kalmaz ciltteki pürüzlü görünümün giderilmesine de katkıda bulunur. Yoğun kıvamına karşın ciltte yağlı bir his kalmasına neden olmaz. Çocuklar ve yetişkinlerde yüz ve vücut kullanımına uygun olan CeraVe Nemlendirici Krem ihtiyaç duyuldukça, güvenli bir şekilde kullanılabilir.

Cerave Krem

CeraVe cilt bakımına özen gösteren kadın ve erkekler için optimum fayda sağlayan, geniş çeşitlilikte bir ürün yelpazesine sahiptir. CeraVe krem içerisinde yer alan faydalı bileşenler sayesinde cildi onarırken sağlıkı bir görünüm elde etmesine de katkıda bulunur. CeraVe krem çeşitleri dermatologların kontrolünde, sağlıklı ve hijyenik bir laboratuvar ortamında geliştirilir. CeraVe krem çeşitleri özel formülleri sayesinde cildi nemlendirirken koruyucu cilt bariyerlerinin onarılmasına da katkıda bulunur. Hassas ve kuru cilt tipi başta olmak üzere tüm cilt tiplerinde kullanılabilen CeraVe krem çeşitleri içeriğindeki hyaluronik asit ve 3 temel seramid ile cildi besler ve tazeler. Özellikle soğuktan ve olumsuz hava şartlarından dolayı çatlayan cilt yüzeylerinde etkili sonuçlar alınmasını sağlayan CeraVe krem çeşitleri yüz ve boyun bölgesinde kullanılabilirler.

Birbirinden özel formüllerle farklı cilt tiplerinde kullanıma yönelik olarak üretilen CeraVe krem çeşitleri içerisinde bulunan asit türleri ile cilt beslenmesine katkıda bulunur. Ciltte soğuğa ve bakımsızlığa bağlı olarak ortaya çıkan çatlakların onarılmasında CeraVe krem çeşitleri önemli bir görev üstlenir. Kaşınan bölgelerde etkili olmasını sağlayan formülü ile ön plana çıkan CeraVe krem çeşitleri çocuklarda da güvenli bir şekilde kullanılabilir. Lokal bölgelerde cilt korumasını önlemeye katkıda bulunan CeraVe krem çeşitleri küçük çaplı yaralanmalarda da etkilidir. Parfüm hassasiyetine sahip kişilerin de rahatlıkla kullanabileceği şekilde formülize edildiğinden hassas ciltlerde kullanıma uygun olarak kabul edilir. CeraVe Krem çeşitleri her cilt tipinde kullanılarak optimum etki gösterebildiği gibi vücudun ve cildin ihtiyaç duyduğu sıklıkta uygulamak mümkündür.

Cerave Köpüren Temizleyici

CeraVe Köpüren Temizleyici’nin içeriğinde cilt bariyerinin onarılmasına katkıda bulunan 3 temel seramid vardır. İçeriğindeki niasinamid sayesinde cildin arındırılmasında önemli bir rol oynar. CeraVe Köpüren Temizleyici’nin köpüren etkisi ile cilt nazik bir şekilde temizlenirken tazelik hissi de kazandırılır. Cildin nazikçe temizlenerek fazla kirden ve yağdan arındırılması cilt bariyerinin herhangi bir zarar görmesini önler.

Ciltte doğal bir şekilde bulunan ve cilt bariyerinin koruyucu görevini yerine getirmesinde önemli bir rol üstlenen lipidler olan seramidlerin çeşitli nedenlerle azalması cilt bariyerinin etkinliğinde zayıflamaya ve cildin nemini kaybetmesine yol açabilir. CeraVe Köpüren Temizleyici’nin özel formülünde bulunan 3 temel seramid cildin nemlendirilmesine ve cilt bariyerinin onarılmasına katkıda bulunur. İçeriğindeki Niasinamid’in en önemli faydalarından biri cildi rahatlatmasıdır.

CeraVe Köpüren Temizleyici hem çocuklarda hem yetişkinlerde kullanıma uygundur. Normal ve yağlıya dönük cilt tiplerinde kullanılabilen CeraVe Köpüren Temizleyici cildi nazikçe temizleyerek cildin fazla kirden ve yağdan arındırılmasında optimum etki gösterir. Yüz ya da vücut ıslakken cilde masaj yapılarak uygulanması ve daha sonra ciltten durulanması gerekir.