15%
700,00 TL 595,00 TL
Yeni
10%
629,90 TL 566,91 TL
Ücretsiz Kargo
15%
1.304,90 TL 1.109,17 TL

Güneş Kremi

Güneş ışınlarının vücut için çok önemli olan D vitamini üretiminin yanı sıra sirkadiyen ritmin ve ruh halinin korunması gibi pek çok faydası vardır. Bununla birlikte korunmasız bir şekilde ve çok uzun sürelerle güneş ışınlarına maruz kalmak cilt açısından zararlıdır. UV radyasyon; güneş yanığı, erken yaşlanma belirtileri hatta cilt kanseri de dahil olmak üzere kısa ve uzun vadede çok önemli cilt hasarlarına yol açabilir. Güneş ışınlarının bu tür olası olumsuz etkilerinden korunmak için yalnızca yaz aylarında değil yılın her mevsimi güneş kremi kullanmak gereklidir.

Solante Güneş Kremi

Solante güneş bakımı ve koruma ürünleri alanında uzman bir isimdir. Her cilt tipine uygun yüksek koruma faktörlü güneş kremi ve losyonları üreten Solante’nin çocuklar için de özel olarak üretilmiş bir serisi vardır. Marka pek çok cilt sorunu için renkli ve renksiz güneş koruyucular ile farklı ihtiyaçları karşılamayı başarmaktadır.

Solante güneş kremi çeşitleri; antialerjik ve cilt sorunlarını giderirken aynı zamanda güneş ışınlarına karşı koruma da sağlayan ürünlerdir. Ayrıca standart güneş koruyucu ürünleri de vardır. Solante’nin lekeli, atopik, akneli ya da kuru ciltlerin kullanımına yönelik olarak özel formüle edilen güneş kremi çeşitleri cildin kusursuz bir görünüme ulaşmasına yardımcı olmayı amaçlar.

Solante Immuna SPF 50+ tüm cilt tipleri için özel koruyucu etki sağlayan ve cilt kanseri önleyici bileşenler içeren bir güneş kremi olma özelliğine sahiptir. Antioksidan ve anti-aging etkisi vardır. Ciltteki gerginlik hissini azaltmasının yanı sıra ultra nemlendirme sağlar. Güneşin etkisiyle kuruyan cildin doğal nemlilik oranına kavuşmasına yardımcı olur.

Solante Pregna SPF 50+ güneş kremi hamilelik döneminde kadınların cildinde ortaya çıkan hamilelik lekeleri ve güneş lekelerini gidermeye yardımcı olur. Etkin bir güneş koruması sağlayan Solante Pregna SPF 50+ lipozom teknolojisiyle üretilmiştir.

Solante Gold SPF 50+ güneş kremi normal cilt tipine sahip kişilerin güvenli bir şekilde kullanabileceği ve standart koruma sağlayan bir üründür. Cilde sağlıklı ve parlak bir görünüm kazandırmaya yardımcı olan etkili bir ürün olma özelliğine sahiptir.

Sebamed Güneş Kremi

Sebamed sektörünün önde gelen markalarından biri olarak cildi serbest radikallere karşı korumaya yardımcı olan aynı zamanda güçlü vitamin bileşenleriyle cilde canlı bir görünüm kazandırmaya katkıda bulan ve cilt yaşlanmasına karşı bakım sağlayan güneş kremi çeşitleri üretir.

Sebamed SPF 50 Çok Yönlü Koruyucu Güneş Kremi son derece etkili içeriğiyle cildin güneşin zararlı ışınlarına karşı korunmasında önemli bir rol üstlenir. Aynı zamanda yaşlanma etkilerine karşı bakım sağlama görevini de üstlenir. İçeriğinde yer alan vitamini güneşin zararlı etkilerine karşı optimum fayda sağlayarak cildin yoğun bir şekilde nemlendirilmesine katkıda bulunur.

Sebamed Bebek Güneş Kremi SPF 50 yüksek düzeyde etkili güneş kremi çeşitlerindendir. UVA ve UVB ışınlarının verdiği zarara karşı cilt sağlığının korunmasında önemli bir rol üstlenir. Kara Yulaf Nemlendirici Kompleksi depo etkisiyle cildi nemlendirmesinin yanı sıra suya ve kuma dayanıklı formülüyle çocuklar açısından çok avantajlı bir üründür. Hassas bebek ve çocuk cildinde kullanıma özel geliştirilmiş formülü cildin 5.5.pH seviyesine uygundur. Cildi nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda besler.

Missha Güneş Kremi

Missha güneş kremi farklı cilt tiplerinde kullanıma yönelik formüle edilmiş çeşitlere sahiptir. Özel bileşenleri ve yağları ciltte güçlü bir koruma etkisi sağlayarak güneş ışınlarına karşı koruyucu bariyerler oluşturur. Sahip olduğu içerik cildin korunmasına yardım ettiği gibi aynı zamanda bakım da sağlar.

Missha güneş kremi cilde faydalı bitkisel özler kullanılarak formüle edilir. Doğal içeriklerle üretilen Missha güneş kremi formülünde ebegümeci özü, pantenol, yalancı servi özü, centella asiaticda özü, ksilitol, oryantal çay, pamuk özü, okaliptüs ötü, edelweiss özü ve çeşitli bitki özleri vardır. Missha güneş kremi çeşitlerinde çift katmanlı teknoloji kullanılır. Bu ciltte daha etkili bir bariyer oluşturmasının temel nedenidir. Ter ve suya dayanıklı olduğundan koruma etkisi de uzun ömürlüdür.

Missha güneş kremi ve yağları ciltte yumuşaklık sağladığı gibi hafif yapıları sayesinde hızlı bir şekilde emilirler. Vücut kullanımına uygun ürünlerin yanı sıra yüz bölgesinde kullanıma yönelik formüle edilen çeşitleri de vardır. Aloe Vera gibi doğal bileşenleriyle cildin nem seviyesinin dengelenmesine katkıda bulunur. Hafif yapısıyla ciltteki ton eşitsizliklerini dengeler. Ciltte parlamaya ya da terlemeye neden olmadığından makyajdan önce de konforlu bir şekilde kullanılabilir.

Güneş Kremi Ne İşe Yarar?

Güneş kremi, cildin güneşin zararlı ışınlarından korunmasını sağlar. Böylece güneş kremi UVA ışınlarının oluşturduğu radyasyonun cildin doğal yapısını bozmasını önler. Güneş ışınlarının neden olduğu foto yaşlanmayı geciktirerek cilt lekelerinin oluşmasında engelleyici bir rol oynar. Aynı zamanda cilt kanserine karşı mücadelede etkili bir koruma sağlar.

Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Güneş kremi kullanımından maksimum fayda sağlanması için doğru ürünün seçilmesi ve doğru uygulanması çok önemlidir. Güneş kremi güneşe çıkmadan en az 30 dakika önce cilde sürülmelidir. Bu sayede içindeki etken maddeler dolayısıyla koruma etkisi açığa çıkabilir.

Alın, burun, ense, omuz, üst bacak ve diz güneş ışınlarından en çok etkilenen bölgelerdir. Güneş kremi bu bölgeleri de koruyacak şekilde yeterli miktarda sürülmeli ve eşit dağıtılmalıdır.

Yağlı cilt tiplerinde su bazlı güneş kremi kullanımı tercih edilmelidir. Güneş ışınlarına maruz kalındığı sürece güneş kremi iki saatte bir tazelenmelidir. Bu sayede koruyuculuk etkisinin azalması önlenebilir.

Güneş Kremi Ne Zaman Sürülür?

Güneş kremi yalnızca güneşlenme sırasında değil yaz kış fark etmeden gündüz saatlerinde açık havaya her çıkıldığında sürülmeli ve düzenli olarak yenilenmelidir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı etkin bir koruma elde edilebilmesi için güneş kremi doğru zamanda sürülmelidir.

Uzmanların önerisi güneşe çıkmadan 30 dakika önce güneş kremi uygulanması yönündedir. Böylece maksimum etkinin sağlanabilmesi için cildin güneş kremini emmesi için gereken zaman sağlanmış olur. 

Güneş kremi cilt tarafından yeterince emilmezse yeterli etkiyi sağlayamayacağı gibi terleme ya da suyla temasa bağlı olarak cilt yüzeyinden uzaklaşması da söz konusu olabilir. Güneş kreminin yenilenme sıklığı kremin türü ve koruma faktörü gibi etkenlere göre değişebilir.

Güneş Kremi Nasıl Sürülür?

Güneş kremi sürülürken yüz ve boyun için bir çay kaşığı, tüm vücut için ise iki yemek kaşığı kadar kullanım yeterli olacaktır. Cilt tipine uygun olarak seçilen en az 30 faktör ve üzeri güneş kremi çeşitleri yılın her ayı kullanılmalıdır.

Gündüz dışarı çıkmadan yaklaşık 30 dakika önce güneş koruyucu ürünlerin cilde eşit miktarda yedirilerek sürülmesi gerekir. Terleme ya da suya girme durumlarında yenilenmelidir. Ellere güneş koruyucu ürünler sürülmesi ihmal edilmemelidir.

Güneş Kremi Nasıl Temizlenir?

Güneş kremlerinin ciltten temizlenmesi için yağ bazlı cilt temizleyiciler kullanılabilir. Bu sayede cildin temizlenmesinin yanı sıra daha fazla sebum üretmesi de engellenmiş olur. Ciltte fazla olan yağı bağlayan yağ bazlı temizleyiciler cildi güneş kremlerinden, makyaj malzemelerinden ve her türlü kirden temizlerken cildin sağlıklı pH dengesinin korunmasına da yardımcı olur.