Sebamed

Dünyanın önde gelen markalarından biri olan Sebamed bebek bakım ürünleri ve kişisel bakım ürünleri Almanya’da üretilmektedir. Cilt temizleme ve bakım ürünleri, losyonlar, güneş kremleri, şampuanlar, kremler ve deodorantlar üreten Sebamed hassas, kuru, olgun, yağlı, karma ve çocuk cildine yönelik ürünleri ile ön plandadır.

Sebamed Güneş Kremi

Güneş ışınları her ne kadar yaz ve kış aylarında bireyler açısından birçok faydalı bileşen sağlasa da gereğinden fazla maruziyet halinde bazı hasarlar ortaya çıkabilir. Özellikle yaz aylarında etkili olan ultraviyole (UV) ışınların göz ve cilt sağlığı açısından olumsuz etkileri olduğundan etkin bir korunma sağlanması çok önemlidir. Gözlerdeki kornea dokusu gözler için koruyucu kalkan görevi üstlenmek için UV ışınların çoğunu absorbe eder. Cilt dokusunun ise dışarıdan korumaya gereksinimi vardır. Sebamed güneş kremi ürünleri cildin zararlı ışınlardan korunmasında etkilidir. SPF, kullanılan güneş kreminin güneşin zararlı ışınlarına karşı ne kadar güçlü bir koruma oluşturacağını gösteren sayısal değer olarak ifade edilebilir. Sebamed güneş kremi çeşitleri içinde farklı cilt tiplerine uygun ve istenilen faktörde ürünlere erişilebilir. Böylece hem yaz hem kış aylarında etkili bir cilt koruma sağlanabilir. Güçlü bileşenlere sahip olan Sebamed güneş kremi çeşitleri, güneşin zararlı ışınlarını absorbe etmesinin yanı sıra vücuda faydalı bileşenlerin girmesine de katkıda bulunur. Vücut ihtiyacı olan D vitaminini aldıkça kişi kendini daha zinde hissetmeye başlar. Sebamed güneş kreminin düzenli kullanımıyla kahverengi güneş lekelerinin oluşmasına karşı güçlü bir koruma sağlanır. Ayrıca ton farklılıkları oluşmayacak şekilde bronzlaşma imkanı da elde edilebilir.

Sebamed Şampuan

Saçların sağlıklı ve bakımlı görünmesi dış görünüş üzerinde doğrudan etkilidir. Saç sağlığına en çok özen gösteren markalardan biri olan Sebamed tarafından üretilen Sebamed şampuan çeşitleri hassas, yağlı, kuru ve kepekli saç tiplerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak bileşenlere sahiptir.

Sebamed Her Gün Kullanım Şampuanı saç yapısını stabilize eden pH değerinin yanı sıra saç derisindeki doğal koruyucu tabakanın desteklenip korunmasında önemli rol oynar. Sabun ve alkali içermeyen Sebamed, Her Gün Kullanım Şampuanı’nın içerisindeki yeni nesil Glikozid Sürfaktan karışımı saç derisinin ve saçların kuruluğa karşı korunmasına katkıda bulunur. Doğal ve parlak saçlara kavuşmanın garantili yollarından biri olan Sebamed Her Gün Kullanım Şampuanı nem koruyucu özelliğiyle saç derisinin yapısına nüfuz eder. Böylece hacimli ve ipeksi parıltıya sahip saçlara kavuşulabilir.

Sebamed Bebek Şampuanı

Farklı yaş gruplarına yönelik ürün çeşitliliği ile dikkat çeken Sebamed’in ürettiği Sebamed Bebek Şampuanı bebeklerin ve çocukların ince telli saçlarının ve narin saç derilerinin temizlenmesinde ve bakımlarının yapılmasında sıklıkla kullanılır. Hassas bebek cildinin direncini güçlendiren Sebamed Bebek Şampuanı içeriğindeki Bitkisel Papatya Ekstresi’yle cildi rahatlatıp tahrişi azaltır. Ayrıca doğal saç derisini destekleyerek saçların doğal bir şekilde çıkmasını sağlar.

Sebamed Sabun

Cildin iyi görünmesi ve sağlıklı olması amacıyla içerilen Sebamed Sabun üstün temizleyici özelliği ile ön plandadır. Sebamed sabun kuru, karma ve yağlı cilt tiplerinde kullanıma özel olarak üretilir. Cildin temizlik ve nem gibi temel ihtiyaçlarını karşılar. Ayrıca sivilce ve akne gibi belirli cilt sorunlarının tedavisini destekler niteliktedir. 

Sebamed bebek sabunu hassas bebek ciltlerine özel üretilmiştir. Yetişkinlerin kullanımına yönelik olarak üretilen sabunlara göre içeriği daha organik ve saftır. Ayrıca vitaminler ve yağların oluşturduğu içeriğiyle bebeklerin hassas ciltlerinin kirden arındırılması ve nem dengesinin sağlanması için tercih edilebilir.

Sebamed Sabun Ne İşe Yarar?

Sebamed sabun cildi tahriş etmeden ve kurutmadan gözeneklerin derinlemesine temizlenmesine imkan verir. Ayrıca cildin doğal asit örtüsünü koruma yoluyla zararlı bakterilere ve mantarlara karşı koruma sağlar. Sebamed sabunun içindeki Vitamin E’nin özelliği serbest radikallerini oluşumunu önleyerek erken yaşlanmanın geciktirilmesine katkıda bulunmasıdır. Doğal nemlendirici özelliği taşıyan aminoasitler cildin nem içeriğinin artırılmasında önemli bir rol üstlenir.

Sebamed Hangi Ülkenin?

Sebamed Almanya kökenli bir markadır. Bununla birlikte dünya üzerindeki pek çok ülkede ürünleri tüketicilerin kullanımına sunulmaktadır. Kaliteli ve geniş çeşitlilikteki ürünleriyle Sebamed kısa sürede kendine özgü bir kitle oluşturmuştur. Farklı yaş grubuna hitap eden Sebamed ürünlerinin her biri dermatolojik testlerden geçirilmektedir. 

Sebamed Krem Ne İşe Yarar?

Tüm ciltlerde maksimum etkiyi sağlayan Sebamed krem çeşitleri doğal ve güçlü içerikleri ile ciltteki tahrişe, kızarıklığa ya da farklı sorunlara karşı yatıştırma özelliğine sahiptir. Sebamed nemlendirici krem günlük kullanıma uygundur. Tüm cilt tiplerinde kullanılabilen Sebamed krem çeşitlerinin mineral ve vitaminlerle zenginleştirilmiş içerikleri özel olarak formülize edilir. 

E vitaminli Sebamed nemlendirici krem cilde ihtiyaç duyduğu bakımı sağlarken aynı zamanda besler. E vitamini deriyi besleyerek kolay tahriş olmasını engeller. Yoğun içeriğiyle dikkat çeken Sebamed nemlendirici krem çeşitlerinin günde bir kez uygulanması cilde ihtiyaç duyduğu bakımı sağlar. Üstelik günde bir kez uygulama ile uzun süreli koruma sağladığından avantajlı bir ürün olarak kabul edilir.