La Roche Posay

La Roche Posay dünyanın önde gelen dermokozmetik markalarındandır. Markanın kadın, erkek, bebek ve çocuklar için özel olarak hazırlanmış ürün serileri vardır. Tümü üst düzey bakım sağlayan ürün serileri yüz, vücut, saç, makyaj ve güneş bakımı kategorileri altında sınıflandırılabilir.

La Roche Posay Dermokozmetik Cilt Bakım Ürünleri

Fransa’da kurulan La Roche Posay kalitesiyle ön plana çıkan dermokozmetik cilt bakım ürünlerine sahiptir. Markanın ürünlerinde paraben, koku verici maddeler, gözenek tıkayıcı ya da yüksek alerjen maddeler bulunmaz. Alerji, egzama, cilt hassasiyeti ve akne sorunu yaşayanlar tarafından da kullanıma uygundur.

La Roche Posay Güneş Kremi

Markanın güneş kremi ürünleri Anthelios serisinde toplanmıştır. Farklı cilt tipine ve ihtiyaçlarına yönelik aynı zamanda farklı koruma faktörlerine sahip ürünler rasında seçim yapılabilir.

La Roche Posay Marka Serileri

La Roche Posay farklı cilt tiplerine ve farklı ihtiyaçlara yönelik ürünlerini belirli seriler altında sunmaktadır. İlgili serideki ürünler sayesinde cildin tüm ihtiyaçları maksimum kalite ile karşılanabilmektedir.

La Roche Posay Effaclar Serisi

La Roche Posay Effaclar serisi yağlı cilt tipine sahip kişilerin kullanımına özel olarak üretilmiştir. Temizleyici, nemlendirici ve onarıcı bakım ürünleri Effaclar serisinde yer alır. La Roche Posay Effaclar Jel temizleyici ve arındırıcı etkiye sahiptir. Yoğun kıvamıyla cildi yağdan ve kirden arındırır.

Effaclar Tonik temizlikten sonra derinleme arındırma yapmak üzere tasarlanmıştır. İçeriğinde salisilik asit ve Hint yağı vardır. Cildi ölü deriden arındırır ve cildin sebum dengesinin düzenlenmesine yardımcı olur. Hint yağı cilt bariyerini onardığı gibi sivilce izleri görünümünü iyileştirir.

La Roche Posay Hydreane Serisi

Hydreane markanın nemlendirici serisidir. Normal, kuru ve hassas ciltlere özel formüle edilen nemlendiriciler cildi anında yatıştırma özelliğine sahiptir.

La Roche Posay Lipikar Serisi

La Roche Lipikar serisi cilt kuruluğuna karşı etkili bir mücadele için tasarlanmıştır. Hassas, çok kuru ve atopiye eğilimli ciltlerde kullanıma yönelik formüle edilmiştir. Yüz ve vücut kullanımına uygun çeşitleri vardır. La Roche Lipikar Baume AP+ çok kuru ve atopiye eğilimli ciltler için özel olarak geliştirilmiştir. Cilt bariyerini güçlendirip cildi rahatlatır. Aynı zamanda benzer sorunların tekrarlanması riskini minimize eder. Lipikar Baume AP+ bebekler de dahil olmak üzere her yaş grubunun kullanımına uygundur.

La Roche Posay Kerium Serisi

Kerium serisi kepek ve cilt pullanması gibi sorunların giderilmesi amacıyla yüksek performanslı aktif bileşenlerden üretilen ürünlerden meydana gelir. Kerium serisi ürünleri hm cilt hem saç bakımında kullanılabilir.

La Roche Posay Toleriane Serisi

La Roche Posay Toleriane serisi ürünleri hassas ve alerjiye eğilimli ciltlerde kullanıma yönelik olarak formüle edilmiştir. La Roche Posay Toleriane Sensitive Soothing Moisturiser; light ve medium cilt tonlarında üretilen renkli nemlendiricidir. Cildi hassasiyet ve kızarıklığa karşı korur.

La Roche Posay Anthelios Serisi

La Roche Posay Anthelios markanın güneş ürünleri serisidir. Farklı cilt tiplerine hitap eden geliştirilmiş bir formülü vardır. Vitamin ve minerallerle zenginleştirilen yapısı cilt sorunlarının giderilmesinde de etkilidir. Ayrıca leke, gözenek ve kırışık gibi sorunlarla mücadelede Anthelios serisi ürünlerinin kullanımı fayda sağlayabilir.

Anthelios serisi ürünleri cildi UVA ve UVB ışınları başta olmak üzere pek çok dış etkene karşı koruru. Yağlı cilt tipleri için yağ oranını dengeleyen Shaka Fluid kullanılabilir. Bileşenleri arasında gliserin, antioksidan ve polimerler içeren UV filtreleri vardır. Antioksidanlarla geliştirilen UV filtreleri cildi her tür olumsuz etkene karşı güçlendirir.

La Roche Posay Cicaplast Serisi

La Roche Posay Cicaplast Baume B5’in yatıştırıcı ve nemlendirici türü vardır. Vücut, yüz ve dudaklarda kullanıma uygundur. Ciltte hızlıca emilir ve yapışkan bir his bırakmaz. Yatıştırıcı etkisiyle ten dokusunu rahatlatır. İçeriğindeki %5 Panthenol ve Madecassoside ile cilt hasarı oluşmuş bölgelere bakım yapma özelliğine sahiptir.

La Roche Posay Pigmentclar Serisi

La Roche Posay Pigmentclar serisi güneş ışınları ve yaşlanma başta olmak üzere çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan cilt lekelerinin azaltılmasında etkili bir üründür. La Roche Posay Pigmentclar serisi ürünleri sayesinde daha düzgün görünümlü bir cilde sahip olunabilir. Ayrıca cilt lekesi ve pigment kusurları da düzenli kullanımla azaltılabilir.

La Roche Posay Pigmentclar Krem faydalı bileşenlerden oluşan içeriğiyle cilt tonunu eşitlerken hızlı bir şekilde emilir ve cildin nemlendirilmesine yardımcı olur. Bu özelliğiyle hem gündüz kremi hem nemlendirici olarak kullanılabilir. UV SPF30 güneş koruması sağlayan La Roche Posay Pigmentclar Krem aynı zamanda kirliliğe neden olan partiküllerin cilde yapışmasını önleyen bir yapıya sahiptir. Ferulik asit kompleksi ve Gingko özü sayesinde etkili bir antioksidandır.

La Roche Posay Pigmentclar Serum ciltteki koyu leke görünümünün azaltılması noktasında La Roche Posay Pigmentclar Krem’in tamamlayıcı ürünü olma özelliğine sahiptir. Akışkan ve hafif dokusuyla kolayca uygulanır. Ciltte yapışkan bir his bırakmadan düzensiz cilt tonunu eşitler. Cildi besleyen yapısı aynı zamanda siyah noktayla mücadelede etkilidir.

La Roche Posay Redermic Serisi

La Roche Posay Redermic serisi cilde ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağlama amacıyla formüle edilmiştir. Hassas ciltler için ideal etkinliğin ve toleransın sağlanması konusunda etkili bir üründür. Saf retinol içeren formülüyle fotoyaşlanma sürecinin yavaşlatılmasında önemli bir rol oynar.

La Roche Posay Redermic Retinol ev ve göz çevresi kremleri cilt dokusunun pürüzsüzleştirilmesine ve derin kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olur. La Roche Posay Redermic R retinol içeren göz kremi göz çevresindeki morluk ve şişliklerin azaltılmasına katkıda bulunur. Ayrıca koyu halkalar üzerinde de etkilidir. La Roche Posay Redermic R göz çevresine düzenli olarak uygulandığında bölgenin ölü derilerden arınmasını ve cildin yumuşamasını sağlar. Sonuç olarak La Roche Posay Redermic R cilt kırışıklıklarının gözle görünür düzeyde azaltabilir.

La Roche Posay Redermic C cilt için çok önemli olan C vitamini ile yoğun sıkılaştırıcı bakım sağlayarak kaz ayakları görünümünün azaltılmasına katkıda bulunur. Redermic

C göz çevresinin ihtiyacı olan nemini geri kazandırır ve cilt sıkılaşmasına yardımcı olur. La Roche Posay Redermic Eyes C’nin formülünde C vitamininin yanı sıra karite yağı ve hyaluronik asit bulunur. Göz çevresini nemlendirir ve bölgeye bakım yapar.

La Roche Posay Rosaliac Serisi

La Roche Posay Rosaliac serisi beslenme, hava kirliliği, stres, kir ve UV ışınları gibi faktörlere bağlı olarak ciltte geçici ya da kalıcı olarak ortaya çıkan kızarık görünümle karakterize reaktif ciltlerde kullanıma özel olarak üretilmiştir.

La Roche Posay Rosaliac AR Intense Krem sabah akşam kullanılabilir. Düzenli kullanımda ilgili cilt sorununun tekrarlamasını önleyebilir. Ürünün faydasını artırmak için Posay Rosaliac UV Kızarıklık Karşıtı Nemlendirici Krem ile birlikte kullanılması mümkündür. Güneş ışınlarının cilde olan zararlı etkilerini minimize ederek cildin ideal bir şekilde korunmasına katkıda bulunabilir. Jel yapısıyla ciltte yağlı bir his bırakmayan La Roche Posay Rosaliac AR Intense Krem’de La Roche Posay Termal Suyu kullanılmıştır.

La Roche Posay Rosaliac AR Intense Krem bitkisel özle zenginleştirildiği gibi içeriğinde Neurosensine de vardır. Neurosensine ciltteki yanma hissini alarak cildi yatıştırır. La Roche Posay Termal Suyu da ürünün yatıştırıcı etkisini artırır.

Ciltteki kızarıklık görünümünü ve cilt kusurlarını anında kapatan Rosaliac CC Krem doğal ve eşit tonlu bir cilt görünümü elde edilmesini sağlar. Fototip 1 ve 2’ye uyumlu evrensel bir renk tonuna sahiptir. Yoğun pigment konsantrasyonuyla ciltteki kızarıklıkları anında kapatır ve cilt tonunu eşitler.

La Roche Posay Ürünleri Seçerken Dikkat Edilecekler

La Roche Posay ürünleri seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta aslında tüm cilt bakım ürünlerinin seçiminde göz önünde bulundurulması gereken temel bir kriterdir. Cilt bakımı rutini oluşturulurken vücudun her bölgesinin ayrı bir bakım gereksinimi olduğu ve bir cilt bakım ürününün vücudun her bölgesine uygulanmasıyla her bölgede optimum fayda sağlanmasının mümkün olamayacağı unutulmamalıdır.

Aynı zamanda La Roche Posay ürünleri kullanılacak bölge özelinde cilt tipine ve cildin her kişi özelinde farklılaşabilen ihtiyaçlarına göre seçilmelidir. Cilt tipi ve cildin ihtiyaçları hakkında bilgi sahibi olmak doğru La Roche Posay ürününü seçme imkanı sağlar. Bu sayede doğru ürünün, doğru tekniklerle ve düzenli bir şekilde kullanılmasıyla cilt bakımı uygulamalarından optimum fayda sağlanabilir. Cilt problemlerinin giderilmesi, yeni problemlerin oluşmasının önlenmesi, daha sağlıklı, bakımlı ve iyi görünen bir cilde sahip olunması gibi avantajlardan yararlanmak mümkün olabilir.