Ücretsiz Kargo
15%
2.099,00 TL 1.784,15 TL

Peeling

Cildin sağlıklı ve bakımlı olması için dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri cildi derinlemesine temizlemek ve ölü hücrelerden arınmasını sağlamaktır. Ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılması cilt gözeneklerini açarak cildi gevşetir, temizler, sağlıklı hücrelerin cilt yüzeyine çıkması ve cildin nefes alması sağlanır.

Peeling Ne Demek?

Peeling soyulma ve deri dökme gibi anlamlar taşımakta olup ölü derilerin temizlenmesi amacıyla kullanılan ürünlere verilen genel isimdir. Yorgunluk gideren, cilt desekleyen, siyah nokta oluşumunu önleyen ve daha pek çok farklı özellikte ürün arasından ihtiyaca uygun seçim yapmak önemlidir.

Peeling Nasıl Yapılır?

Cilt tipine ve ihtiyaçlarına uygun ürünleriyle yapılır. Yüze ya da vücuda yapılacak uygulamalar için bölge özelinde formüle edilmiş ürünler tercih edilmelidir. Uygulama konusunda her ürün özelinde paketler üzerinde yer alan kullanım talimatlarından faydalanılmalıdır.

Vücudun her bölgesinde temiz ve pürüzsüz bir görünüm elde edilmesi için haftada 1 ya da 2 kez uygulama yapılabilir. Aksi takdirde cildin koruyucu bariyerine zarar verme riski söz konusu olabilir.

Peeling Ne İşe Yarar?

Peeling ürünleri cildi, cilt yüzeyindeki kirlerden arındırır. Tanecikli bir yapıya sahip olduğundan ölü derileri ciltten uzaklaştırır. Bu işlem sonucunda cilt daha parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazanır.

Jel formundaki ürünler daha yumuşak yapılı ve daha ince tanecikli olduğundan genellikle kuru cilt tipine sahip kişiler tarafından kullanımı tercih edilir. Siyah nokta ve gözenek problemi yaşayan kişilerin de sıklıkla tercih ettiği ürün grupları arasında yer alır.

Cildi tozdan, yağdan, kirden ve ölü derilerden arındırdıkları için cilt temizliği sürecinde çok önemli bir role sahiptirler. Cilt temiz olduğunda, kullanılan cilt bakım ürünlerinin etkisi de optimize edilmiş olur. Çünkü cildin derinlerine nüfuz etmeleri mümkündür.

Karbon Peeling

Karbon peeling ana maddesi aktif karbon yani aktif kömür olan ve cildin yenilenmesi amacıyla uygulanan bir cilt bakım uygulamasıdır. Pek çok farklı cilt probleminin giderilmesi amacıyla uygulanabilen bir cilt bakımı yöntemi olarak sıklıkla tercih edilir.

Karbon Peeling Ne İşe Yarar?

Karbon Peeling cilt yüzeyinin yanı sıra cildin alt tabakalarında ve gözeneklerinde biriken yağ, kir ve kalıntıların da arındırılmasını sağlar. Cilt yüzeyindeki hücrelerin temizlenmesi sayesinde cilt çok daha canlı bir görünüm kazanır. Ciltteki sebum üretiminin dengelenmesi yoluyla ciltte parlak bir görünüm oluşması önlenebilir.

Yüze Peeling Nasıl Yapılır?

Yüze yapılacak uygulama için en doğru zaman gece yatmadan önceki zamandır. Cilt öncelikle standart bir şekilde temizlenmelidir. Daha sonra yüze uygulama yapmak için fındık büyüklüğünde ürün ele alınarak nazik hareketlerle sürülür. Daha sonra yüz soğuk suyla iyice durulanarak üründen arındırılır. Durulama işleminin ardından cilde maske uygulanabilir ve cildi yatıştırıcı özelliğe sahip krem sürülebilir.

Göz çevresine ve dudak kenarlarına bölgesel hassasiyet fazla olduğundan uygulama yapılmamalıdır. Ayrıca peeling sırasında kesinlikle baskı yapılmamalı ve bastırılarak yapılan uygulamaların ciltte hasara neden olabileceği unutulmamalıdır. Yüzde sivilce varken uygulama yapılmamalıdır. Aksi takdirde sivilcenin patlaması ve yayılması riski vardır.

Peeling yapıldıktan sonra hafif bir kızarıklık görülebilse de bu görüntü kısa bir süre içinde kendiliğinden kaybolur. Tazelenmiş ve yumuşamış bir cilt elde edilir.

Mjcare Soyulan Ayak Peeling Maskesi

Mjcare Soyulan Ayak Peeling Maskesi daha yumuşak ve pürüzsüz ayaklara sahip olmaya yardımcı olan çorap tipi bir ayak maskesidir. Kuru ve yıpranmış ayaklara sahip olan kişiler tarafından sıklıkla kullanılır.

İçinde salyangoz özü ve Betaglukan gibi doğal ekstratlar vardır. Bu sayede ayakları nemlendirip besler ve yumuşak bir doku elde edilmesini sağlar. Kullanım sırasında ürünün içindeki çoraplar ve esanslar ayrılır. Çorapların içine ürünün peeling kısmı eklenir ve çoraplar giyilir. Giyilen çorap, paketten çıkan stickerlar ile ayak bileğinden yapıştırılarak sabitlenir. Çorap yaklaşık 1 saat ayakta bekletilir. Yaklaşık 3 gün sonra ayak derisi soyulmaya başlar. Ortalama 1 ila 2 hafta süreyle ayakların derisi değişir.