Avene

Avene sağlıklı, ışıltılı ve bakımlı bir cilde sahip olmayı sağlama amacıyla çeşitli cilt bakım ürünleri üretir. Avene ürünleri farklı cilt problemlerinin giderilmesi amacıyla özel olarak geliştirilmiş formüllere sahiptirler. Ayrıca farklı cilt tiplerine uygun çeşitleri vardır.

Avene Güneş Kremi

Güneşin zararlı ışınlarının tüm cilt tipleri üzerinde etkili olması nedeniyle yılın her mevsimi, her cilt tipinde güneş kremi kullanılmalıdır. Avene güneş kremi çeşitleri gün boyu cilde tam koruma sağlamanın en etkili yolları arasında yer alır. Farklı SPF korumasına sahip olan Avene güneş kremi çeşitleri farklı formlarda üretilir.

Güneş kremlerinin içinde paraben ya da parfüm gibi kimyasallar yoktur. Kullanım sırasında ciltte alerjik reaksiyonlara neden olmazlar. Cilt yatıştırıcı özelliğe sahip olan losyonlar günlük bakım rutininin ayrılmaz bir parçasıdır. Güneş kremleri cilt tonunu eşitleme ve kusurlarını kapatma özelliğine sahiptir. Ayrıca cildi zararlı UVA ve UVB ışınlarından korurlar.

Avene Cicalfate

Avene Cicalfalte onarıcı bakım serisinde farklı cilt sorunlarının iyileştirilmesine yönelik farklı ürünler bulunmaktadır. Cicalfate Restorative Skin Cream alerjik reaksiyonların neden olduğu cilt tahrişi üzerinde önemli etkiye sahiptir. Güçlü etkisiyle dikkat çeken Avene termal suyunun bulunduğu içeriğiyle düzenli kullanımda cilt tahrişini ortadan kaldırır. Cilt bariyerini güçlendirir. Dış etkenlere karşı ekstra koruma sağlar.

Cicalfate Repair Cream cildi rahatsız etmeden onarmasını sağlayan hafif bir kıvama sahiptir. Hassas ve atopik ciltlerde kullanıma uygundur. 

Avene Cleanence

Avene Cleanence serisi akneye ve sivilceye eğilimli yağlı ciltlerde kullanıma yönelik olarak geliştirilmiştir. Cleanence Gel Nettoyant derinlemesine temizleme etkisine sahiptir. Cleanence Gel sebum dengesinin düzenlenmesinde önemli bir rol üstlenir. Avene markasının ünlü termal suyuyla geliştirilmiştir. Bu sayede yatıştırıcı etkisiyle cilt bariyerini korumaya katkıda bulunur.

Avene Cleanence Hydra bakım kremi akne ve sivilce oluşumuna eğilimli kuru cilt tipin sahip kişilerin kullanması için ideal ürünlerden biridir. Yumuşak tensiyo aktifleri ile geliştirilmiştir. Cildi kurutmadan temizler. Jojoba, karite yağı ve Hindistan cevizi yağıyla cilt yapısını güçlendirir.

Avene Nemlendirici

Avene Hydrance serisi ürünleri cildin uzun süre nemli kalmasına yardımcı olmak üzere formüle edilmiştir. Hydrance Aqua Gel günlük cilt bakımında rahatlıkla kendine yer bulabilecek bir üründür. Ciltteki gerginliği alır ve rahatlık hissi verir. Günlük bakım kremi, gece maskesi ve göz çevresi bakım kremi olarak kullanılabilir.

Hydrance Legere normal ve karma ciltlerin kullanımına uygun ürünlerin başında gelir. Cohederm kompleksiyle cildin uzun süre nemli kalmasında önemli bir rol üstlenir. Yapışkan his bırakmayan hafif bir dokusu vardır. Cildinin gün boyu esnek, yumuşak ve parlak olmasını isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alır.

Hydrance Intense Serum, Avene termal suyu ve Aqua-film dokusuyla kalıcı nem hissi sağlama özelliğine sahiptir. Cilt koruyucu bariyerini güçlendirir. Ciltteki su oranını dengeler. Uzun süreli nem desteği sağlar. Ciltteki ince çizgileri yatıştırır. Ayrıca cildin sağlıklı bir ışıltı kazanmasına katkıda bulunur. Ciltteki makyaj, kir ve toz temizlendikten sonra sabah akşam yüz ve boyun bölgesine uygulanabilir.

Avene Fiyatları

Avene ürünlerinin fiyatları tercih edilen ürün özelinde değişiklik gösterebilir. Ürünlerin fiyatları ürünlerin içeriği başta olmak üzere çeşitli etkenler değerlendirilerek belirlenir.