SkinCeuticals

1994 yılında Dr. Sheldon Pinell’ın çıkardığı cilt bakım markası olan Skinceuticals etkili ürünleri ile sektörünün önde gelen isimlerindendir. Ürünlerini geliştirirken cilt sağlığı ve güzelliği için önleme, koruma ve düzeltme faktörlerini temel alır. Bu kapsamda Skinceuticals ürünleri cildi koruma, cilt problemlerini önleme ve mevcut sorunları giderme görevini üstlenir.

Markanın ürün yelpazesinde temizleyici, güneş kremi, göz kremi, serum, tonik nemlendirici, antioksidan bakımı ve anti-aging ürünler başta olmak üzere pek çok farklı ürün bulunur.

Skinceuticals Güneş Kremi

Güneş insan vücudu açısından son derece faydalı olan D vitamini açısından zengin olsa da korunmaksızın ve uzun saatler boyunca güneş ışınlarına maruz kalmak cilt sağlığı açısından ciddi zararlara neden olabilir. Güneş koruyucu ürünler kullanmadan uzun süre güneş altında kalmak önemli cilt problemlerini de beraberinde getirebilir. 

Cildin güneş ışınlarına karşı korunması ve oluşabilecek cilt hasarlarına karşı önlem alınması için yalnızca yaz aylarında değil kış aylarında da güneş koruyucu ürünler kullanılması gerekir.

Güneş kremi seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok farklı unsur vardır. En etkili sonuçların alınabilmesi için cilt tipine ve problemlerine yönelik içeriklere sahip ürünlerin kullanılması gerekir. Bu sayede cilt güneşin etkilerine ve yaşlılık belirtilerine karşı korunduğu gibi ihtiyaç duyulan bakımın sağlanması da mümkün olur. 

Foto yaşlanmadan korunmak için güneş kreminin düzenli olarak kullanılması zorunlu bir durumdur. Skinceuticals Advanced Brightening UV Defense SPF 50 cilt görünümünün sağlığı açısından en yüksek düzey koruma sağlanması için formüle edilmiştir. Cilt tonundaki eşitsizliğin azaltılmasına katkıda bulunduğu gibi cildin daha ışıltılı görünmesine de katkıda bulunur.

Skinceuticals Mineral Radiance UV Defense SPF 50 UVA/UVB koruması amacıyla mineral filtreyle zenginleştirilmiş renkli bir güneş koruyucu olarak en çok ilgi gören Skinceuticals ürünlerinden biridir.

Skinceuticals Ultra Facial Defense SPF 50 ise tüm cilt tiplerinde kullanıma uygun, nemlendirme ve yüksek koruma etkisi olan güneş koruyucu bir Skinceuticals ürünüdür.

Skinceuticals Serum

Sağlıklı ve bakımlı görünen bir cilde sahip olmak her yaş grubunda istenilse de çevresel faktörler, sağlıksız beslenme ve stres başta olmak üzere pek çok unsur cildi olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Sonuçta cilt yaşlanarak canlılığını kaybedebilir. Bu tür durumların engellenmesi ve cildin doğal ışıltısının korunması için doğru ve düzenli cilt bakımı uygulanmalıdır. Cilt bakım ürünleri seçilirken cilt yapısı ve ihtiyaçları değerlendirilmelidir. Antioksidanlar cilt üzerinde koruyucu ve savunucu etki sağlayarak cildin doğal yapısını koruduğu gibi gereksinim duyulan bakımı tamamlayarak canlı bir görünüm kazanmasında rol oynar.

Skinceuticals ürün yelpazesinde farklı ihtiyaçları karşılamaya yönelik birçok farklı serum çeşidi vardır. Skinceuticals Hyaluronik Acid Intensifier cilt dolgunluğunun artırılmasına ve hyaluronik asit seviyesinin dengelenmesine yardımcı olur. Cildin nemlendirilmesini sağlayan kuruluk karşıtı serum ciltteki çizgilerin ve kırışıklıkların oluşumunun engellenmesine katkıda bulunur.

Skinceuticals Blemish Age Defense akneye eğilimli olgun ciltlerde kullanıma yönelik olarak geliştirilen bir serumdur. Yenileyici ve canlandırıcı etkiye sahip olan ürün ciltte akne oluşumunu önlediği gibi yaşlılık belirtilerine karşı da koruyucu etkiye sahiptir.

Skinceuticals Resveratrol B E, ciltte oluşan yaşlılık belirtilerinin onarılması ve yeniden oluşmalarının önlenmesi amacıyla formüle edilmiş antioksidan bakım ürünleri arasında yer alır. Cildin kendi savunma mekanizmasını güçlendirdiği gibi yaşlanma etkilerine neden olan serbest radikallere karşı cildi koruma görevini üstlenir. Ayrıca cilt sıkılığının artırılmasına da katkıda bulunur. Bu sayede cilde doğal bir canlılık ve parlaklık kazandırmak mümkündür.

Skinceuticals Hydrating B5 içeriğindeki hyaluronik asit ve vitamin B5 ile tüm ciltlerde kullanıma uygundur. Aynı zamanda Skinceuticals Hydrating B5 cildin nem tutma seviyesini artırarak daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşulmasında önemli bir rol üstlenir.

Skinceuticals Phloretin’in formülünde C vitamini ile Ferulic asit bulunur. Cildi serbest radikallere karşı koruyan, hücre yenilenmesini destekleyen, cildin kolajen üretimini hızlandıran, cilde ışıltılı ve canlı bir görünüm kazandırarak leke, kırışıklık ve ton farklılığı gibi cilt problemlerini giderme görevini üstlenir.

Skinceuticals C Vitamini

Cilt insan vücudunu kaplayarak zararlı etkenlere karşı savunma sağlar. Ancak çeşitli nedenlere bağlı olarak zaman içinde zarar görebildiğinden hem içten hem dıştan korumaya ihtiyaç duyar. Skinceuticals özel formüle edilen ürünleriyle cilt sağlığının korunması noktasında önemli bir etkiye sahiptir. C vitamininin sıvı ortamda stabilitesi konusundaki başarısı markanın en önemli özelliklerinden biridir. 

Skinceuticals CE Ferulic, antioksidan etkisini optimal noktaya taşıma amacıyla C ve E vitaminlerini birleştiren bir üründür. Etkili formülüyle ince çizgiler, kırışıklıklar ve kahverengi lekeler diğer bir deyişle foto yaşlanma belirtilerinin azaltılması amacıyla kolajen üretimini sağlama ve erken yaşlanma belirtilerini önleme amacıyla cildin çevresel etkenlerden ve güneş ışınlarından korunmasını artırmaya yardımcı olur. Günde bir kez, cilt iyice temizlendikten sonra 4-5 damla parmak uçlarıyla boyun, yüz ve dekolte bölgesine uygulanmalıdır. 

Sıkılık kaybı ve kırışıklık görünümü gibi problemlere yönelik olarak tasarlanan ürün %15 oranında saf C vitamini barındırır. Hem kuru hem normal ciltlerde kullanıma uygundur. Nemini kaybeden ve hassaslaşan ciltlerin daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlayan ürünün günde bir kez kullanılması yeterlidir.

Skinceuticals Fiyatları

Skinceuticals ürünleri geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Satın alınmak istenilen ürüne, ürünün içeriğine ve gramajına göre Skinceuticals ürünlerinin fiyatları değişiklik gösterebilir.