Ücretsiz Kargo
15%
1.560,00 TL 1.326,00 TL

Nemlendirici Krem

Nemlendirici krem cildin nem dengesini koruma amacıyla özel formüle edilen ve cilt bakımının olmazsa olmazı bir üründür. Nemlendirici krem farklı cilt tipleriyle uyumlu olacak şekilde üretilir. Doğal özler içeren nemlendirici krem çeşitleri günlük cilt bakımı rutininin en önemli unsurlarının başında gelir. Doğru seçilmiş nemlendirici kremlerin düzenli olarak kullanılmasıyla birlikte ciltteki kuruluk ve kırışıklık gibi sorunların önlenmesi mümkün olabilir.

Cilt genel olarak hassas ve çeşitli dış faktörlerden etkilenebilen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle cildin sağlıklı ve bakımlı olması için cilt tipine ve ihtiyaçlarına uygun olarak seçilen ürünlerin düzenli olarak uygulandığı bir cilt bakımı rutinine gereksinim vardır. Cilt yapısını koruyan ve cildin ihtiyacı olan nem takviyesini sağlayan nemlendirici krem cilt bakımı rutininin en önemli parçası olarak kabul edilmelidir.

Arko Nemlendirici Krem

Arko Nem Soft Touch tüm vücuda uygulanabilecek nemlendirici krem türlerinden biridir. Uzun yıllardır kaliteli ve etkili ürünleriyle kullanıcılarının cilt sağlığına önemli katkıda bulunan Arko’nun Arko Nem Soft Touch ürünü güçlü bir bariyer oluşturarak dış etkenlere karşı cildi korur. Formülünde bulunan Sea Salt sayesinde kolayca emilen Arko nemlendirici krem diz, topuk ve dirsek gibi cildin kurumaya eğilimli bölgelerine ihtiyacı olan nemi kazandırarak cildin yenilenmesine katkıda bulunur.

Gün içinde maruz kalınan hava değişiklikleri başta olmak üzere pek çok farklı etken cildin doğal nem dengesini kaybetmesine neden olabilir. Arko nemlendirici krem cildin doğal nem dengesine ulaşabilmesi için etkili bir nemlendirme sağlar.

Arko nemlendirici krem etkisini yaklaşık 48 saat korur. Bu da cildin nem ihtiyacını gün boyu karşılayabileceği anlamına gelir. El, yüz ve nem ihtiyacı olan tüm bölgelere uygulanması mümkündür. Nemlendirme ihtiyacı olan bölgeye nazikçe masaj yapılarak yedirilmelidir. Arko Soft Touch nemlendirici krem normal ve karma ciltlerde kullanıma uygundur.

Arko Gliserin nemlendirici krem çok kuru ciltlere özel formüle edilmiştir. Nemi ellere hapsetme özelliğiyle çok kuru eller için ideal bir nem dengesi sağlanmasına katkıda bulunur. Arko Classic nemlendirici krem kuru ciltler içindir. Ekstra bakım ihtiyacı olan ciltlerde Arko İnci Özleri nemlendirici krem ile etkili sonuçlar alınabilir. Cilde ihtiyacı olan nemi sağlarken ekstra inci özleri cilde inci yumuşaklığı ve mükemmel bir görünüm kazandırır. Arko Zeytinyağlı nemlendirici krem zengin zeytinyağı özlerine sahiptir. Derinlemesine beslediği cildi gün boyu nemli tutar.

Yüz Nemlendirici Krem

Her cilt tipinin neme ihtiyacının olduğu tartışma gerektirmeyen bir gerçektir. Nem dengesi cilt elastikiyetinin korunması, cildin beslenmesi, canlı ve ışıltılı bir görünüm elde edilebilmesi noktasında çok önemlidir.

Yüz nemlendirici krem çeşitleri cilt bakımı rutininin en önemli adımını oluşturur. İstenilen faydanın sağlanabilmesi için cilt tipine ve ihtiyaçlarına uygun nemlendirici krem çeşitleri kullanılmalıdır. Bu sayede cildin canlı ve ışıltılı görünmesi mümkün olabilir.

Yüz nemlendirici krem çeşitleri bir yandan cildin ideal nem dengesine kavuşmasını sağlarken diğer yandan da farklı içerikleriyle cilt özelinde değişebilen ihtiyaçlara yönelik çözümler sağlar. Yüz nemlendirici kremler BB ve CC krem, göz çevresi kremleri, gece ya da gündüz kremleri gibi farklı çeşitlere sahiptir.

Nemlendirici krem kuru ve hassas ciltlerde olduğu gibi karma ve yağlı ciltlerde de kullanılmalıdır. Nemlenme ve yağlanma birbirinden farklı durumlardır. Bu nedenle her cilt tipinin nemlendirici krem kullanımına ve neme ihtiyacı vardır.

Sebamed Nemlendirici Krem

Sebamed hem cilt bakımı hem saç bakımı alanında geniş ürün çeşitliliğine sahip bir markadır. Her cilt tipine uygun Sebamed nemlendirici krem çeşitleri güçlü formülleri ve doğal içerikleriyle en çok tercih edilen nemlendirici krem ürünleri arasında ilk sıralarda gelir.

Sebamed nemlendirici krem cilt tahrişi ve kızarıklık başta olmak üzere çeşitli cilt sorunlarına karşı yatıştırıcı etkiye sahip olduğu gibi üst düzey nemlendirme etkisine sahiptir. Sebamed nemlendirici krem kuru cilt tipine sahip olanlar için en etkili çözümleri sunar. Kuru ciltlerin kış aylarında tahriş olma riski çok yüksektir. Çünkü derinin alt tabakasındaki yağ bezleri çok az seviyededir. Bu cildin zaman içinde daha fazla kurumasına neden olur. Gün boyu etkili Sebamed nemlendirici krem kullanmak bu tür sorunları ortadan kaldırmanın en konforlu yoludur. Çünkü kuru ciltlerin nemlendirmeye çok daha fazla ihtiyacı vardır ve doğru cilt bakımı yapılmazsa cilt daha çok tahriş olur.

Nemlendirici Krem Ne İşe Yarar?

Cildin en önemli ihtiyaçlarından biri nemdir. Yeterli nem oranına sahip olmayan bir cildin canlı ve güzel görünmesi mümkün değildir. Yeterince nemlendirilmeyen cilt ilk olarak kurumaya başlar. Daha hızlı kırışır ve yaşlanma belirtileri daha hızlı bir şekilde ortaya çıkar. Cilt için hayati öneme sahip nem gereksiniminin karşılanması noktasında nemlendirici krem çeşitleri kritik bir rol oynar. Bu aşamada önemli olan elbette pek çok farklı türü olan nemlendiriciler arasından doğru ürünü seçmektir. “Doğru ürünü seçmek” aslında geniş bir kavramdır. Bu kapsamda cilt tipine ve ihtiyaçlarına uygun, kimyasal bileşenler içermeyen, doğal ürünlerin seçilmesine özen gösterilmelidir. Elbette diğer önemli nokta nemlendirici krem kullanımının cilt bakımı rutininin ayrılmaz bir parçası haline getirilmesidir.

Nemlendirici krem çeşitleri cildin nem dengesinin ideal seviyeye ulaşmasında önemli bir rol üstlenir. Yaşlanma etkilerinin ortaya çıkma hızını yavaşlatmaya katkıda bulunur. Cildi tazeleyen ve nemlendiren nemlendirici krem cildin parlak ve canlı bir görünüme ulaşmasına yardımcı olur.

Nemlendirici krem yaşlanma karşıtı bakımda kullanılabilir. Anti aging etkili nemlendirici krem seçilirken içeriğinde cilt açısından pek çok faydası olan C vitamini bulunan ürünler tercih edilmelidir. Nemlendirici krem su ve yağ bazlı içerikleriyle cilt hücrelerinin kendini yenilemesine katkıda bulunur.

Nemlendirici Yüz Kremi Ne Zaman Sürülmeli?

Nemlendirici krem her gün düzenli olarak kullanılmalıdır. Gün içinde cilde ne sıklıkta nemlendirici krem uygulanması gerektiği cilt tipine ve kullanılan nemlendirici krem özelliklerine göre değişebilir. Yağlı, karma ve normal cilt tiplerinde nemlendirici krem günde iki kez sürülebilir. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez ve temiz cilde nemlendirici krem uygulanabilir. Nemlendirici krem kuru cilt tipine sahip kişiler tarafından gün ortasında da bir kez daha sürülebilir. Nemlendirici krem sürme sıklığı özellikle cildin kurumaya meyilli olduğu kış ayları gibi zamanlarda artabilir.

Nemlendirici Krem Nasıl Kullanılır?

Nemlendirici krem formülleri genellikle yoğun içeriklere sahip olduğundan etkili olmaları için cilde kalın bir tabaka halinde sürülmeleri gerekmez. Cilde ince bir tabaka halinde nemlendirici krem sürmek de kaliteli ve etkili içeriklere sahip bir nemlendirici krem seçildiği takdirde istenilen sonucun alınmasını sağlayabilir.

Nemlendirici krem cilt yerçekiminin ters yönünde hareket ettirilerek sürülmelidir. Yüze yukarı doğru ve nazik hareketlerle nemlendirici krem sürmek cildin nemlendirilmesinin yanı sıra ciltte yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını önleme ve geciktirme konusunda da fayda sağlayabilir.

Nemlendiricilerin yanı sıra cilt sağlığı açısından her dışarı çıkıldığında düzenli olarak uygulanması gereken diğer bir ürün güneş kremleridir. Nemlendiricilerin optimum etkisini göstermesi için cilt bakımı rutininde doğru sırayla uygulanması çok önemlidir. Bunun için önce cilt temizlenir. Daha sonra nemlendirici krem sürülür. Sabahları bu rutinin son adımı güneş kremi uygulanmasıdır. Gece cilt bakımı rutinleri nemlendirici krem ya da gece bakım kremi ile noktalanmalıdır.

Nemlendirici Krem Yüzde Ne Kadar Durmalı?

Nemlendirici krem sabah cilt bakım rutininde cilt temizlendikten sonra kullanılır. Bu aşamadan sonra makyaj yapılacağı takdirde cildin yaklaşık 15 dakika nemlendiriciyi emmesi beklenmeli ve daha sonra makyaj yapılmalıdır.

Gece cilt bakımı rutininde kullanılan nemlendirici kremler uygulamanın son aşamasıdır. Nemlendiriciler yüze yatmadan önce sürülür ve cildin ihtiyaç duyduğu nem desteğini gece boyunca sağlama görevini üstlenir. Böylece cildin beslenmesine ve kendini yenilemesine katkıda bulunur.