Yeni
Ücretsiz Kargo
15%
1.399,50 TL 1.189,58 TL
15%
749,90 TL 637,42 TL
Ücretsiz Kargo
15%
864,90 TL 735,17 TL

Sivilce Kremi

Ciltte sivilceler bulunması kişinin görsel olarak hoşnut olmadığı ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Sivilce oluşumu pek çok farklı nedenden kaynaklanabilir. Sivilce cildin orta tabakasında bulunan, sebum olarak adlandırılan ve yağ salgılayan kanallardaki şişmeye ya da tıkanmaya bağlı olarak ortaya çıkar. Deride yağ salgının artması sivilce oluşumunu tetikleyen en önemli etkendir. Yağ salgınının artmasıyla gözenekler tıkanır. Daha sonra ciltte komedon olarak da bilinen siyah noktalar oluşur. Zaman içinde ciltte kırmızı, kabarık ve iltihaplı şişmeler oluşur. Aşırı büyük sivilceler ciltte iz kalmasına da neden olabilir.

Sivilce genellikle ergenlik döneminde ortaya çıkmaya başlar ve ilerleyen yaşlara kadar devam edebilir. Sivilce oluşumunun görülme sıklığı erkeklerde daha fazladır. Genellikle yüz, kol, göğüs ve sırt bölgesinde ortaya çıkar. Beslenme, hormonlar, çevresel ve genetik etkenler sivilce oluşunun altında yatan nedenler arasında sayılabilir.

Sivilce tedavisinde en çok kullanılan yöntem ise sivilce kremi çeşitleridir. Kullanılacak sivilce kremi ile beraber cilt temizliğine dikkat etmek ve cildin sebum dengesini sağlamak da çok önemlidir. Sivilce tedavisinde antibiyotik etkili sivilce kremi çeşitleri ile etkili sonuçlar almak mümkündür.

En İyi Sivilce Kremi

Cilt bakımı her yaştan kadın ve erkek için önemlidir. Bakımlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak kişinin görünümü kadar öz güvenini de etkiler. Günümüzde cilt bakımının doğru ve eksiksiz bir şekilde yapılabilmesi için farklı markaların çeşitli ürünleri bulunmaktadır. Ancak bazı ciltlerin rutin cilt bakımı uygulamalarından öte özel çözümlere ihtiyacı vardır. Bunların başında akneye eğilimli ciltler gelir. Akne yani sivilce çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilse de etkili bir sivilce kremi ile ortadan kaldırılmaları mümkündür. Sivilce kremi sivilce tedavisinde en sık başvurulan yöntemdir. Sivilce kremi içerikleri ve kullanım şekilleri açısından farklı özellikler taşıyabilir. Bununla birlikte sivilce kremi çeşitleri genellikle antibiyotik etkisiyle iyileştirici özelliğe sahiptir.

Sivilce kremi yağ bezlerinin hareketliliğini bastırarak yeni komedon oluşumunu önleme görevini üstlenir. Etkili bir sivilce kremi ile doğru bir sivilce tedavisi uygulanamazsa ciltte yara izi gibi iz kalabilir. Bu estetik görünümü de kişinin cilt sağlığını da olumsuz yönde etkileyebilir.

Sivilcelerin iz bırakması daha sonra uzun ve kapsamlı tedaviler gerektirebileceğinden yapılması gereken erken dönemde etkili bir sivilce kremi kullanmaktır. Sivilce bulunan bölgenin hijyenine gereken özen gösterilmelidir. Gerekli hijyen sağlanmalı ve sivilce kremi uygulanmalıdır.

Sivilceli cilt leke oluşumuna meyilli bir yapıdadır. Bu nedenle temizliğinin ve hijyeninin sağlanması çok önemlidir. Bilinçsiz bir şekilde sivilce kremi kullanımından da kaçınılmalıdır.

Sivilce kremi ile tedavi edilmesi mümkün olan sivilceler kesinlikle sıkılmamalıdır. Sivilcede birikmiş sıvının akıtılmasının ciltte iz kalmasına neden olabileceği unutulmamalıdır. Sivilce kremi her cilt tipinde önerilen şekilde kullanılmalıdır. Kızarma, kaşıntı, döküntü, şişme gibi durumlarda kortizonlu sivilce kremi kullanılması gerekebilir.

Bioderma Sebium Global Cream - Akne Kremi cilteki sebum üretimini dengeleme, siyah nokta ve akne görünümünü hafifletme amacıyla formüle edilen bir sivilce kremidir. Ciltte oluşan pürüzlenmeler için kullanılabilen ürünün en önemli özelliği söz konusu pürüzlenmelerin nedenleri ve sonuçları üzerine çalışıyor olmasıdır. Bioderma sivilce kremi ciltteki yağ asitlerinin iyileştirilmesi ve buna bağlı olarak pürüzlenme oluşumunun önlenmesi amacıyla etkili bir bakım sağlar. Cildin yatıştırılması ve kızarıklıkların ortadan kaldırılması için kullanılabildiği gibi bakteri oluşumunu önleyebilen bir sivilce kremi olma özelliğine sahiptir. Düzenli kullanım halinde temiz, pürüzsüz ve arındırılmış bir cilde sahip olmaya yardımcı olabilir.

La Roche Posay Effaclar Duo - Sivilce ve Siyah Nokta Kremi sivilce sorunu yaşayanların kullanabileceği en iyi sivilce kremi çeşitlerinden biridir. Yağlı cilt tiplerinde sivilceyle mücadele sürecini kolaylaştırabilen La Roche Posay Effaclar Duo - Sivilce Kremi cildin yağ dengesini kurma yoluyla sivilce oluşumunun önlenmesine yardımcı olur. Yağlı bölgelerde daha mat bir görünüm meydana getirme etkisine sahip olan La Roche Posay Effaclar Duo - Sivilce Kremi aynı zamanda cilde ihtiyaç duyduğu nemi kazandırabilir.

Caudalie Vinopure Mattifying Fluide - Matlaştırıcı Krem akneye eğilimli ciltler için uygun sivilce kremi olarak cilt kusurlarını azaltmak, cilt dokusunu iyileştirmek üzere formüle edilmiştir. Uzun süreli nemlendirme etkisi sağlayan Caudalie Vinopure Mattifying Fluide - Matlaştırıcı Krem parlama karşıtı ve ferahlatıcı özellikleriyle ön plana çıkar. Cildi nemlendirerek mat ve sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Temiz ve kuru cilde sabah ve akşam uygulanmalı ancak göz çevresiyle temas ettirilmemelidir.

Svr Sebiaclear Active Tinted siyah noktalar ile akneler için sebum üretiminin dengelenmesi ve aknenin hafifletilmesi amacıyla kullanılan bir üründür. Renkli yapısı ciltteki lekeleri kapatmakta olup yağlı, karma ve akneye eğilimli ciltlerde kullanıma yönelik formüle edilmiştir. Özellikle cilt kusurları için endike olan Svr Sebiaclear Active Tinted cilt rengini anında eşitlediği gibi ciltteki kusurlar ile kalıntı izlerini herhangi bir maske etkisi yaratmadan gidererek daha canlı bir görünüm elde edilmesine katkıda bulunur. Siyah noktaları etkili bir şekilde ortadan kaldırabilen Svr Sebiaclear Active Tinted gözenekleri azaltma ve cilt parlaklığını kontrol etme konusunda da avantajlıdır. Ciltteki tıkanmış gözenekleri serbest bırakmasının yanı sıra sebum üretimini dengeleme özelliğine de sahiptir. Sabahları temiz ve kuru cilde nazik bir şekilde masaj yapılarak uygulanmalıdır.

Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır?

Sivilce sorununun ortadan kaldırılması ve cildin rahatlatılması için farklı bileşenlere ve içeriklere sahip sivilce kremi çeşitleri kullanılır. Sivilce kremi çeşitlerinin içinde sivilce oluşumunu önleme özelliğine sahip sülfür, salisilik asit ve benzer bileşenler vardır. Bazı sivilce kremi çeşitleri çeşitli bakterilerin öldürülmesini sağlar. Bazı sivilce kremi çeşitleri ise yağlanmanın önlenmesine yardımcı olur. Bu nedenle doğru sivilce kremi seçiminin yapılması çok önemlidir.

Sivilce kremi kullanımı, her sivilce kremi özelinde değişiklik gösterebilir. Sivilce kremi kullanım sıklığı ve benzer unsurlar sivilce kremi özelinde değişebilse de değişmeyen tek şey sivilce kremi çeşitlerinin temiz cilde uygulanması ve cilt hijyenine dikkat edilmesi gerekliliğidir.

Sivilce kremi kullanımı da tıpkı cilt bakım ürünleri de düzenli kullanılmalıdır. Sivilce kremi kullanımı son derece basit olduğundan herhangi bir şekilde fazla vakit ayırma gerekliliği söz konusu değildir. Sivilce kremi etkisinin görülmesi için zamana ihtiyaç duyulabilir. Kullanıma başlandığı an etki etmediği gerekçesiyle sivilce kremi kullanımına son verilmemelidir. Sivilcelerin ne kadar sürede tedavi edileceği sivilce oluşumunun altında yatan neden başta olmak üzere çeşitli etkenlere göre değişebilir. Bazı sivilcelerin ortaya çıkması birden fazla nedenden kaynaklı olabilir. Bu durumda sivilce tedavisi kompleks bir süreç haline gelebilir.

Imex Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır?

Imex sivilce kremi antibiyotik içerikli ve düzenli kullanım halinde etkili bir sivilce kremi olma özelliğine sahiptir. Imex sivilce kremi içinde tetrasiklin hidroklorür maddesi vardır. Bu madde sayesinde Imex sivilce kremi ciltteki bakterileri öldürür. Imex sivilce kremi içinde kortizon bulunmadığından iltihapsız sivilcelerin tedavi edilmesinde en çok tercih edilen sivilce kremi çeşitleri arasında gelir. Imex sivilce kremi düzenli kullanımda son derede etkili sonuçlar alınmasını sağlayabilir. Kısa süre içinde sivilcelerin köküne nüfuz eden ve kurumalarını sağlayan Imex sivilce kremi son derece hızlı etki ettiği bilinen sivilce kremi türleri arasında yer alır.

Imex sivilce kremi ciltteki leke ya da siyah nokta gibi sorunlar üzerinde herhangi bir faydaya sahip değildir. Yalnızca sivilceler üzerinde etkili olan Imex sivilce kremi uzman kontrolünde kullanılmalıdır. Güneşe çıkmadan önce cilde uygulandığında ciltte leke bırakma riski bulunduğundan bu konuda gereken özen gösterilmelidir.

Imex sivilce kremi çok fazla yan etkisi olan bir sivilce kremi değildir. Imex sivilce kremi hassas cilt tipine sahip olan kişilerde ciltte yanma hissi, acı, kaşıntı, kızarıklık, şişlik, saç diplerinde kepeklenme, yağlanma ve kuruluk yapabilir. Bu tür yan etkilerde doktora başvurulması gerekir.

Imex sivilce kremi reçetesiz olarak satılır. Sivilce bulunan bölgeye günde 3 kez Imex sivilce kremi uygulanmalıdır. Imex sivilce kremi uygulanmadan önce uygulama bölgesi bol suyla temizlenmelidir. Ciltte makyaj varsa makyaj malzemelerinden tamamen arındırılmış olmalıdır. Imex sivilce kremi cilde hafifçe masaj yapılarak sürülmelidir. Uygulamadan sonra üzeri gazlı bezle kapatılabilir. Imex sivilce kremi fondöten rengindedir. Bu nedenle kıyafetlere bulaşması söz konusu olabilir. Imex sivilce kremi uygulandıktan sonra durulanması ya da ciltten temizlenmesi gerekmez.

Dermaderm Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır?

Sivilce, yağlı cilt tipine sahip kişilerin en sık karşılaştığı problemlerin başında gelir. Dermaderm sivilce kremi sivilce sorunuyla mücadele ederken leke bırakmamak üzere formüle edilmiş, sebum dengesini sağlayarak tıkanmış gözeneklerin açılmasına yardımcı olan bir sivilce kremi olma özelliğine sahiptir.

Dermaderm sivilce kremi sayesinde sivilcelere karşı etkili bir bakım yapmak mümkündür. Son derece etkili olan sivilce kremi yağlı ve akneye eğilimli cilt tipleri tarafından kullanıma uygundur. Dermaderm sivilce kremi ana bileşenleri çay ağacı özü, Aloe Vera ve Pantenol olarak sıralanabilir. Aloe Vera sayısız faydası olan ve dünya üzerinde bilinen en eski aynı zamanda en çok kullanılan tıbbi bitki olma özelliğine sahiptir. Aloe Vera çok yüksek oranda su ve mineral barındırır. Özellikle olgun cilt tiplerinde zaman içinde ortaya çıkan yıpranmışlık etkisini tersine çevirmeye katkıda bulunur. Akne ve sivilcelerin kurumasının yanı sıra ciltteki parlamanın önlenmesine de yardımcı olan bir bitkidir. Aloe Vera kepeklerle savaşırken saçlarda yumuşatıcı bir etki elde edilmesini sağlar.

Nemlendirici olarak aynı zamanda kozmetik ve farmasötik ürünlerde sıklıkla kullanılan Pantenol Vitamin B provitamini olarak bilinmektedir. Pantenol çok güçlü bir nemlendiricidir. Cilde dışarıdan su çekerek ve suyu tutarak cildin elastikiyetinin artmasında çok önemli bir rol oynar. Aynı zamanda Pantenol’ün kaşıntıyı ve kızarıklığı giderme etkisi de vardır.

Dermaderm sivilce kremi temiz cilde uygulanmalıdır. Bu nedenle Dermaderm sivilce kremi kullanılmadan önce cilt yüz temizleme köpüğü ya da mendil ile iyice temizlenir. Etkili sonuç almak için Dermaderm sivilce kremi temiz cilde ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Dermaderm sivilce kremi için önerilen kullanım şekli günde 1 kez uygulama yapılmasıdır. Üstün kurutma özelliğine sahip bir sivilce kremi olduğu için günde 1 kez uygulama yapılması yeterlidir. Dermaderm sivilce kremi yeni sivilcelerin oluşmasını önleme ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olma amacıyla kullanılabilir. Diğer yandan Dermaderm sivilce kremi farklı bir ürünle birlikte kullanılmaması gereken bir üründür.

Sivilce Kremi Fiyatları?

Sivilce kremi fiyatları satın alınacak ürünün markası, bileşenleri ve gramajı gibi pek çok farklı etkene bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Cilt sağlığı açısından kalitesinden emin olunmayan ve cilde zararlı olabilecek bileşenler içeren ürünler satın alınmamalıdır.