Phyto

Phyto gücünü bitkilerden alan markalardan biri olarak farklı etkilere sahip erkek ve kadın saç bakım ürünleri, nemlendiriciler, sebum dengeleyiciler, saç boyaları, hacim verici spreyler, şampuanlardan oluşan zengin ürün çeşitliliğine sahiptir. Markanın tüm ürünleri saç tellerinin ve derisinin kökten uca beslenmesi ve canlandırılması amacıyla tasarlanmıştır.

Phyto markasını kuran Patrick Ales 1964 yılında fön makinesini icat etmiştir. 1969 yılında kurduğu laboratuvarlarda kolay taranmayan, dalgalı ve zorlu yapıya sahip saçlarda kullanılacak boya ve saç bakım ürünleri üretimine başlamıştır. Bu süreçte özel olarak bitkisel tabanlardan üretilen ve verebileceği olası zarar minimize edilmiş ürünler tasarlamaya özen göstermiştir. Yapılan tüm çalışmalar sonucunda kuru tellerin canlanmasını sağlayan ve saçlara canlılık katan boyalarıyla piyasanın önde gelen isimleri arasında yer almıştır.

Yaklaşık 50 yıldır piyasada bulunan marka saç bakımı ve boyası konusunda sektörünün önde gelen isimlerinden biri olarak hacim sağlayan takviye gıdalar içeren saç boyalarıyla hem bakım yapma hem saç rengini değiştirme imkanı vermektedir. Markanın titizlikle formüle edilen saç boyaları ile saçlar boyandıktan sonra keratin ürünleriyle bakım yapılarak saçların sağlığı ve görünümü iyileştirilebilir.

Phyto Saç Boyası

Phyto saç boyasında doğal bileşenler özenli bir şekilde yerine getirilir. Bu sayede dünya standartlarında kaliteye sahip ürünleri ile üst düzey performans gösterir. Markanın ürünlerinin tasarlanması sürecinde benimsediği temel ilke saçların sağlığının köklerinden geldiğidir. Marka aynı zamanda güzellik pazarında en yüksek saf bitki konsantrasyonuna sahip malzemelerin üretimini gerçekleştirmektedir. %95 ila %100 oranında doğal bileşenlerden oluşan saç boyaları başta olmak üzere hiçbir ürününde paraben, sülfat ya da paraben yoktur. Köklere zarar veren bileşenler kullanılmadığından sektörünün en çok tercih edilen ürünlerine sahiptir.

Saç boyası çeşitleri hem erkeklerin hem kadınların kullanabileceği doğal özlerden oluşturulmuştur. Doğal içeriklerle saçlara uygulanan pek çok farklı renge sahiptir. Doğal renklendirme özelliklerine sahip olan saç boyaları olağan dışı bitkisel pigmentlerin benzersiz konsantrasyonlarına sahiptir. Saç boyalarının içeriğindeki koruyucu bitkisel kompleksler saçı kaplayıp nemlendirme, besleme ve parlaklaştırma aşamasında önemli bir rol oynar. Uzun süre kalıcılık özelliğine sahip olan saç boyaları momoi ve jojoba yağlarının birleşimi sayesinde saça renk veririken saç yapısında bozulmaya neden olmaz.

Phyto Şampuan

Saçların görünümüyle kişinin görünümünün doğrudan bağlantılı olması saç bakımına gereken özenin gösterilmesini bir zorunluluk haline getirmektedir. Saçlar pek çok farklı nedenle zaman içinde hasar görebilen, hassas bir yapıya sahiptirler. Kadın erkek fark etmesizin saçlarla ilgili en sık yaşanan sorunlar arasında ilk sıralarda dökülme, kırılma ve yanma sayılabilir. Phyto saç bakımının ve sağlığının doğal bileşenlere sahip ürünlerle gerçekleştirilmesi konusunda üst düzey hassasiyeti olan bir marka olarak saç sağlığını en üst noktaya taşıyacak ürünler üretmektedir.

500’den fazla aktif içerikle yaratılan Phyto ürünlerinin %95’ten fazlası bitkisel içerikler barındırır. Markanın saç bakım ürünleri saçlara fayda sağlamak için en yüksek performanslı aktif içerikler kullanılarak tasarlandığından her saç tipine özel etkinlik sağlaması mümkündür.

Novathrix Fortifying Energizing Shampoo saçların daha güçlü ve canlı olmasına yardımcı olan bir saç bakım şampuanı olma özelliğine sahiptir. Saçları nazikçe temizlerken bir yandanda da saçlara enerji verir. Saç dökülmesinin önlenmesi amacıyla saç derisi sağlığının geliştirilmesine katkıda bulunur. Atkuyruğu özü saçı ve saç derisini canlandırırken guarana özü saç diplerine etkili bir bakım yapma görevini üstlenir.

Phyto Saç Serumu

Phyto saç serumu çeşitleri saç tellerinin ve diplerinin beslenmesinde çok önemli bir role sahiptir. Saç güçlendirici etkili, dökülme karşıtı ve uzama destekli etkiye sahip saç serumu çeşitlerinin neredeyse tamamı doğal içeriklerle formüle edilmiştir. Bu sayede saçların sağlığının korunması ve doğal güzelliklerinin gözler önüne serilmesi mümkün olmaktadır.

Saçların yıpranmış ve renksiz görünmesinin en önemli nedenlerinden biri saç diplerinin yeterince beslenememesidir. Bu sorunu gidermenin en etkili ve hızlı yolu saç serumu kullanmaktır.

Phytocyane Erkek Tipi Kronik Saç Dökülmesi Karşıtı Bakım Serumu saç derisinde lokalize olarak 6 aydan daha uzun süreli görülen aynı zamanda genetik etkenlere bağlı olarak meydana geln erkek tipi saç dökülmesini yavaşlatılır ve saçları güçlendirir. Formülündeki maça özünün saçları koruma özelliği vardır.

Phytocyane Kadın Tipi Kronik Saç Dökülmesi Karşıtı Bakım Serumu ise 6 aydan daha uzun süredir devam eden yaşlanma ve genetik etkenler gibi nedenlere bağlı kadın tipi yoğun saç dökülmesine karşı saçların etkili bir şekilde korunmasını sağlar. Çeşitli nedenlere bağlı olara zayıflamış saç telleri Phytocyane Kadın Tipi Kronik Saç Dökülmesi Karşıtı Bakım Serumu sayesinde ışıltılı, güçlü ve dolgun halini geri kazanır.

Phytonovathrix Serum Saç Büyümesini Destekleyen Yoğun Saç Dökülmesi Karşıtı Bakım saç büyümesini hızlandırarak saç dökülmesini yavaşlatmak üzere formüle edilmiştir. Daha yoğun, güzel ve güçlü saçlara sahip olmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği ürünlerden biridir.

Novatrix Energizing Hair Mass Lotion saçlara canlı bir görünüm kazandırmanın etkili yollarından biridir. İçeriğinde yer alan lale özü saç dökülmesinin minimize edilmesine katkıda bulunurken at kuyruğu özü saçların güçlendirilmesi görevini üstlenir. Acı bakla ise saça canlılık ve enerji kazandırır.

Phytocyane Densifying Treatment Serum saçlarında geçici dökülme problemi yaşayan kadınların kullanımına yönelik olarak formüle edilmiştir. Formülünd bulunan Gingko Biloba, sülfür amino asit ve kartopu çiçeği özleri hücreler arası geçişleri artırır, keratin üretimini destekleyerek saçların sağlıklı bir şekilde uzamasına katkıda bulunur. Vitamin ve protein yönünden zengin olan Phytocyane Densifying Treatment Serum saçların ağırlaşmadan daha gür bir hale gelmesinde önemli bir rol üstlenir. Hem dönemsel saç dökülmelerinin desteklenmesi hem de tamamen saçın güzelleştirilmesi ve yaşlanma karşıtı etki elde edilmesi için kullanılması mümkündür. 

Phyto Keratin

Saç bakımının önde gelen ismi tüm saç problemlerinin giderilmesi amacıyla farklı içeriklere sahip ürünler üretmektedir. Bu kapsamda markanın saçlarda kuruluk ve kırılganlık sorunu yaşayan kişilere yönelik olarak geliştirilmiş ürünleri de bulunmaktadır. Bunların başında kuru, yıpranmış ve kırılgan yapıdaki saçlarda kullanılmak üzere özel formüle edilmiş bir maske olan Phytokeratine Extreme gelir. Seride ürünün hem maske hem de şampuan formu bulunur.

Maske bitkisel keratin ve 18 amino asit içeren formüle sahiptir. İçerisinde, saçın doğal yapısındaki keratine en yakın özellikte olan keratin vardır. Böylece saç tellerinin derinlemesine işlediği gibi saçın canlanması ve yapılanmasında da önemli bir rol üstlenir. Kremsi yapısı ve %85 oranındaki doğal aktif güçlendirici etkisi sayesinde saçlara ağırlık yapmadan nemlendirir.

Phyto Fiyatları

Phyto şampuan, nemlendirici bakım jeli, saç losyonu ve bakım serumu başta olmak üzere pek çok farklı ürün çeşidiyle kullanıcılarına fayda sağlayan bir markadır. Markanın titiz çalışmalarının bir sonucu olan bu ürünlerin ortak amacı saçlarda ve saç derisinde görülen sorunların giderilmesi, saç sorunları yaşanmasının önlenmesi ve daha sağlıklı saçlara sahip olunmasına katkıda bulunulmasıdır. Markanın ürünlerindeki çeşitlilik aynı zamanda ürünlerin fiyatlarına da yansımaktadır. Ürünler; türleri, içerikleri ve gramajları gibi unsurlara bağlı olarak farklı fiyat aralıklarında satışa sunulmaktadır.