Phyto

1950’li yıllarda Patric Ales’in başlattığı Phyto hikayesinin temelinde Patric Ales’in bitki alanındaki uzmanlığını ve saça olan tutkusunu birleştirerek saç bakım ürünleri tasarlamaya başlaması yatar. 

Markanın ilk ürünü olan Phyto 7’nin devamı olarak tasarlanan Phytojoba Kuru Saçlar için Yoğun Nemlendirici Maske kuru saçlara ihtiyacı olan kusursuz nem desteğini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Saçı besleyip derinlemesine nemlendirme özelliğine sahiptir. 

Marka tüm saç tiplerini ve sorunlarını tek tek ele alarak her sorun için en etkili çözümleri üretmeye odaklanır. Bu sayede geniş çeşitlilikteki ürünleri saç bakımına özen gösteren kadınların da erkeklerin de ilk tercihidir.

Şampuan, serum, saç bakım yağı ve maske gibi farklı ürün çeşitleri ile sektörünün önde gelen isimlerinden Phyto ürünlerinde 40’a yakın bitki ile esansiyel yağ ekstreleri kombin edilerek kullanıldığından optimum fayda sağlanmaktadır.

Markanın klinik testlerle kalitesi onaylanan ürünleri saç sağlığını korumak ve saça gerekli bakımı sağlamak için formüle edilmiştir. Saçın doğal güzelliğini ortadan çıkaracak bileşenlerden oluşan ürünler parlak, sağlıklı ve hacimli saçlara kavuşma noktasında önemli bir role sahiptir.

Phyto Saç Boyası

Phyto bitkisel saç boyaları ile saç bakımında farklı bir çığır açmıştır. Saçların daha güzel görünmesi için doğadan ilham alan marka sayesinde sağlıklı bir boyama işlemi yapılması mümkündür. Çok sayıda canlı tonlardan oluşan bir renk paletine sahip olan marka koruyucu bitkisel kompleks içerikli formülleriyle saçları nemlendirir, besler ve doğal renklendirme yaparak parlaklık kazandırır. Saç boyası saçlardaki beyazlıkları tamamen kaplar. Böylece her kadının hayallerindeki doğal ve ışıltılı renklere kavuşmasını sağlar. Paraben içermeyen saç boyası alerji riskini minimize eder. 

Phyto saç boyası çeşitlerinde kullanılan bitkisel içerikler saçları doğal bir şekilde renklendirirken saç bakımına da katkıda bulunur. Gerek erken çıkan beyaz saçlar gerek değişiklik yapma isteği sonucu uygulanan saç boyama işleminde saça yoğun miktarda kimyasal uygulanır. Saçı yıpratan bu durum saçlarda sönme, dökülme ve kırılmalara neden olabilir.

Bitkisel saç boyası kullanımı durumunda yıpranmalar minimize edilir. İlk bitkisel saç boyası üreticisi olan markanın 18 farklı renk tonu içeren Phytocolor saç boyası kartelasında her saç rengi için harika bir alternatif vardır. Bitkisel saç boyası kullanılmak istenildiği zaman saç rengiden çok farklı bir ton seçmemek gerekir. Doğal saç rengine en yakın tonu seçmek daha sağlıklı saçlara kavuşma imkanı verir.

İstenilen renk seçildikten sonra saç boyama işleminin yapılması için saçın kirli olmasını beklemez gerekmez. En etkili sonuçların elde edilmesi için saçlar taranarak bölümlere ayrılmalı daha sonra saçların diplerinden başlanarak saç boyası sürülmeye başlanmalıdır.

Saç diplerinden saç uçlarına kadar sürülen boya saçta 40 dakika bekletilir. Daha sonra saç boyadan tamamen arındırılana kadar yıkama yapılır. Saçtaki şampuan akıtıldıktan sonra bakım kremi sürülür. Banyodan sonra saç nazikçe taranır ve doğal kuruma süreci beklenir. Saç renginin korunması için saç rengi koruyucu şampuan kullanılması fayda sağlar.

Phyto saç boyası çeşitleri uzun süre kalıcılık özelliğine sahiptir. Saçlardaki beyazların kapatılmasını ve istenilen renk tonunun yakalanmasını sağlar. Phytocolor 7 Blonde markanın en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alır. Saçlarda beyazlama sorunu başladığında ya da saç renginde bir değişim yapılmak istenildiğinde tercih edilebilecek bitkisel içerikli bir saç boyası olarak sahip olduğu bitkisel içerik ile saçlarda boyamaya bağlı oluşan yıpranmaların önlenmesini hedefler. 

Phyto Şampuan

Parlak, sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak neredeyse herkesin hayallerini süsleyen bir durumdur. Saçlar hem kadınların hem erkeklerin görünüşünde çok önemli bir yere sahip olsa da yanlış ürün kullanımı, uygulama yöntemlerinin yanlış olması ya da çevresel etkenler gibi nedenlere bağlı olarak zaman içerisinde hasar görebilir. Saçla ilgili en çok yaşanan sorunların başında dökülme, yıpranma, kuruma, kırılma ve yanma gelir. Phyto saç bakımını en üst düzeyde gerçekleştirmeye yönelik olarak tasarlanan ürünleri ile dünya üzerinde geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmeyi başarmaktadır.

Markanın saç derisi ile ilgili olarak yaşanan sorunları minimize etmek ya da tamamen gidermek amacıyla tasarlanan pek çok ürünü vardır. Kuru saçlar, yağlı saçlar, karma saçlar ve nemsiz saçlar kategorisi altında bulunan ürünlerin her biri dermatolojik testlere tabi tutulur. 

Phyto başta saç dökülmesi olmak üzere birçok farklı saç sorununun giderilmesine yönelik formüllere sahip ürünlerinin yanı sıra saç bakım rutinlerinin vazgeçilmez unsuru haline gelen ürünleri ile de her tür kullanıcı ihtiyacını karşılama konusunda haklı bir iddiaya sahiptir.

Kadınlar için özel olarak formüle edilen Phyto Phytocyane Densifying Treatment Shampoo dönemsel saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin en çok tercih ettiği ürünlerden biridir. Aynı zamanda markanın en iyi saç bakım ürünlerinden biri olma özelliğine sahiptir.

Phyto Phytolium+ Erkek Tipi Saç Dökülmesine Karşı Şampuan erkekler tarafından en çok tercih edilen şampuan çeşitleri arasında yera lır.

Phyto Saç Serumu

Phyto saç bakım ürünleri arasında incelmiş, aşırı yıpranmış, canlılığını ve hacmini kaybetmiş saçların yeniden eski ışıltısını ve canlılığını kazanmasına yardımcı olacak ürünler bulunur. Tüm ürünlerde saçın canlandırılması amacıyla gereksinim duyulan bileşenler yer alır.

Saç bakımı konusunda önemli bir yeri bulunan Phyto ürünleri saça doğrudan etki ederek saçın toparlanması sürecine ciddi düzeyde katkı sağlar. Saç serumu saçların daha sağlıklı görünmesi ve beslenmesi amacıyla sık kullanılan ürünler arasında yer alır. 

Her tür saç sorununun giderilmesi için formüle edilen farklı saç serumları vardır. Bu nedenle kullanım amacına ve ihtiyacına göre uygun özelliklere sahip saç serumu çeşitlerinin seçilmesine özen gösterilmelidir. Bunun için saçlardaki sorunlar doğru bir şekilde belirlenmelidir.

Phyto Keratin

Saç maskeleri saça yoğun bir nem kazandırdıklarından saç bakımı rutininin en önemli parçaları arasında sayılırlar. Saç maskelerinin haftada bir ya da iki kez düzenli olarak kullanılmasıyla saçlarda yoğun bakım etkisi sağlanır. Banyoda kullanım sırasında saçlarda en az 5 dakika süreyle bekletilmesi gerekir. Düzenli ve doğru uygulama ile saçlara gözle görülür bir canlılık ve ışıltı kazandırılması mümkün olur. Saç maskelerinin yağlı, kuru, ince telli ve boyalı saçlarda kullanıma yönelik olarak özel formüle edilmiş çeşitleri vardır.

Phytokeratine yıpranmış saçlara özel olarak üretildiğinden saçların yapılandırılmasına katkı sağlar. İçinde bitkisel keratin ve hyaluronik asit bulunur. Böylece saçlara derinlemesine işleyerek saçları onarmaya başlar. Bunun sonucunda saçın dış tabakasında da gözle görülebilecek bir onarım süreci ortaya çıkar.

Ürünün uygulanması sırasında saç kremi kullanılması gerekmez. Saç maskesi uygulanmasıyla saçların kolay taranması da sağlanabilir. Şampuanlamadan sonra ürün saçın boy ve uç kısımlarına uygulanır. İnce telli saçlarda en çok 5, kalın telli saçlarda en çok 10 dakika bekletildikten sonra saç bol suyla yıkanarak arındırılır.

Phyto Fiyatları

Phyto ürün yelpazesinde şampuan, nemlendirici bakım jeli, saç losyonu ve bakım serumu başta olmak üzere pek çok farklı ürün çeşidi yer alır. Bu ürünlerin ortak amacı saçlarda ve saç derisinde yaşanan sorunları gidermek, saç sorunları oluşmasını önlemek ve daha sağlıklı saçlara sahip olunmasını sağlamaktır. Ürünlerdeki çeşitlilik Phyto ürünlerinin fiyatlarına da yansır. Ürünlerin türleri, içerikleri ve gramajları gibi unsurlara göre markanın ürünleri farklı fiyat aralıklarında satışa sunulur.