Ducray

1911 yılında kurulan Ducray saç ve saç derisi sağlığı için bakım ürünleri geliştirerek başta dökülme, kepek ve tahriş olmak üzere tüm kafa derisi sorunları için şampuan ve bakım ürüleri üretir. Ducray’in her bir ürünü farklı sorunlara karşı titiz çalışmalarla tasarlanır ve dermatolojistler tarafından değerlendirilir. Ürün yelpazesinde dermatolojik problemlerin çözümlenmesine yönelik tasarlanan ürünlere ek olarak günlük kullanıma uygun cilt bakım ürünleri de bulunur.

Ducray Şampuan

Hijyen ve kişisel bakım alanında akla gelen ilk markalardan biri olma özelliğine sahiptir. Ducray’ın farklı cilt tiplerine ve ihtiyaçlara özel olarak geliştirilmiş pek çok kişisel bakım ürününden oluşan geniş bir ürün yelpazesi vardır. Şampuan ve saç kremi çeşitleri kullanıcılar arasında son derece popülerdir. Markanın uzman dermatolog kadrosu fakrlı özelliklere sahip özel içerikli ürünleri titizlikle geliştirerek kullanıcıların beğenisine sunmaktadır. Bu sayede farklı özellikteki Ducray şampuan ve saç kremi çeşitleri arasından ihtiyaç duyulan kriterleri karşılayacak bakım ürününü seçmek söz konusu olabilmektedir.

Her kullanıcının farklı ihtiyaçlarına yönelik olarak üretilen Ducray şampuan ve saç kremi çeşitleri arasında kuru ve yıpranmış saçlardan kepeğe karşı formülize edilenlere kadar pek çok ürün bulunur. Günümüzde pek çok kullanıcı şampuan ve saç kremi tercihlerini saç dökülmesini önleme özelliğine sahip ürünlerden yana kullanır. Saç dökülmesi sorunu yaşayan kadın ve erkekler bu amaca yönelik olarak formülize edilen 3 farklı Ducray ürünü arasından seçim yapma imkanına sahiptirler. 

Ducray Anaphase Şampuan

Anaphase şampuan, markanın en çok tercih edilen ürünlerinden biri olma özelliğine sahiptir. Saç güçlendirici ve hacim sağlayıcı özellikleriyle ön plana çıkan Ducray Anaphase şampuanın saç kreminin kullanılması elde edilecek faydanın artırılmasını sağlayan etkenlerden biri olarak kabul edilir. 

Saç dökülmelerine karşı özel olarak üretilen Ducray Anaphase şampuan arındırıcı özelliğinin yanı sıra özel geliştirilmiş formülüyle de kullanıcıların beklentilerini üst düzeyde karşılamayı başarır. Özel formülündeki faydalı içerikler saç köklerini besler, saçların uzamasına ve iyileşmesine katkı sağlar. Ducray Anaphase şampuan saç dökülmesinin altında yatan nedenleri ortadan kaldırmaya odaklanır. Diğer yandan saç tellerinin gür ve hacimli görünüm kazanmasında da önemli görev üstlenir. Ducray Anaphase şampuan günlük olarak da özel tedavi süreçlerinde de kullanıma uygundur. 

Ducray Anaphase şampuanın içeriğindeki vitamin kompleksi saçın ihtiyacı olan ana besinleri sağlamakla kalmaz. Etken maddelerinden biri olan Monolaurin’in uzun süreli matlaştırıcı etkisinden de yararlanır. Diğer bir etken madde olan Ruscus derinin mikrosirkülasyonunu uyardığı gibi saçların çıkmasında rol oynar. Biotin keratin güçlendirmesi yoluyla dış etkenlere karşı saçların korunmasına katkıda bulunur.

Ducray Anaphase

Anaphase serisinde bulunan ürünlerin düzenli bir şekilde kullanılması halinde kronik saç dökülmelerine karşı etkili sonuçlar elde edilmesi söz konusu olabilir. Ducray Anaphase serisi ürünlerinin özel formülü düzenli ve uzun süreli kullanım sonucu saç derisinin iyileştirilmesi ve dökülmenin yavaşlatılması amacıyla tasarlanmıştır. Erkek ve kadınların hormonal yapıları, deri yapıları ve dış etkenlere karşı verdiği tepkiler farklı olabildiğinden Ducray Anaphase serisi ürünlerinin kullanım rutini erkek ve kadınlarda farklıdır. 

Ducray Kelual DS

Kelual DS serisi Ducray tarafından kepek ve kabuklanma şikayeti olan kişilerin kullanımına yönelik olarak geliştirilmiştir. Deriye gerekli nemi sağlaması sonucu deride kabuklanmaya bağlı olarak meydana gelen kaşıntılar ile şiddetli kepek sorunlarının giderilmesine katkıda bulunur. Etkisi kafa derisini kurutan ve tahrişine neden olan maddeler içermemesine bağlıdır. 

Seboreik dermatit ürünlerinden biri olan Ducray Kelual DS şampuanın formülü kafa derisinde oluşan ya da oluşması olası deri dökülmelerini, pullanmaları, mantarı, kaşıntıları ve kızarıklığı önleme amacıyla tasarlanmıştır. Saçı nazik bir şekilde temizleyen Ducray Kelual DS şampuan içinde bulunan çinko ve diğer doğal bileşikler saçın doğal yapısını korurken yıkama ve kurutma sonrası yaşanabilecek elektriklenme ve kabarma sorununu saçı yatıştırarak minimize eder. Ayrıca saçı nemlendirerek pH dengesinin korunmasına yardımcı olur. Ducray Kelual DS şampuandan en etkili sonuçların alınması için düzenli kullanılması önerilir.

Ducray Güneş Kremi

Güneş kremi güneşin ve farklı zararlı etkenlerin cilt üzerinde neden olduğu lekelerin ve renk tonu değişikliklerinin onarımını ve önlenmesini sağlamada etkilidir. Ducray güneş kremi UV ışınlarının neden olduğu güneş yanıklarıyla diğer lezyonların önlenmesi amacıyla formülize edilmiştir. Cilt hassasiyeti yaşayanlarda optimum fayda sağlayan Ducray güneş kremi yüksek faktörlü koruyucu özelliği nedeniyle son derece avantajlıdır. Ducray güneş kremi içeriğindeki bileşenler ve güneşin zararlı ışınlarını izole etme özelliği taşıyan aktif maddeler güneş ve cilt arasında bariyer görevi üstlenerek cildi korur.

Ducray Krem

Krem kuruluğa bağlı olarak gelişen pullanma ve kaşıntı gibi sorunların giderilmesi diğer yandan cildin nemlendirilmesi, yatıştırılması ve onarılması amacıyla sıklıkla tercih edilir. Kullanımdan önce cilt derinlemesine temizlenmeli ve temiz cilde uygulanan Ducray krem masajla ve nazikçe cilde yedirilmelidir. Farklı ihtiyaçlara özel formüllerle üretilen Ducray krem çeşitleri arasından en uygun ürünler seçilerek etkili sonuçlar alınması mümkün olmaktadır.