Ücretsiz Kargo
15%
1.365,00 TL 1.160,25 TL
Ücretsiz Kargo
15%
1.350,00 TL 1.147,50 TL
Ücretsiz Kargo
15%
1.549,00 TL 1.316,65 TL
Yeni
Ücretsiz Kargo
15%
1.725,00 TL 1.466,25 TL
Ücretsiz Kargo
15%
1.889,00 TL 1.605,65 TL
Ücretsiz Kargo
15%
1.869,00 TL 1.588,65 TL
Ücretsiz Kargo
15%
1.489,00 TL 1.265,65 TL
Yeni
Ücretsiz Kargo
15%
1.139,00 TL 968,15 TL
Ücretsiz Kargo
10%
1.839,00 TL 1.655,10 TL

Göz Kremi

Göz çevresi sahip olduğu ince ve hassas deri nedeniyle yüzün çevresel faktörlere karşı en savunmasız bölgesi olarak kabul edilir. Yüzde yaşlanma belirtilerinin ve cilt hasarının görüldüğü ilk yer olduğundan göz bakımı kapsamında özel göz kremi çeşitleri kullanılmalıdır. Bu sayede yaş alma başta olmak üzere çeşitli nedenlere bağlı olarak göz çevresinde ortaya çıkması olası kaz ayakları, koyu renkli halkalar ve kırışıklıklar hafifletilebilmektedir.

Göz Çevresi Kremi

Göz çevresi yüzdeki en hassas bölge olduğundan özel bakım gereksinimleri bulunduğu inkar edilemez bir gerçektir. Göz çevresinin bakımsız, çizgi kırışıklıklarla dolu olduğu durumlarda kişi olduğundan daha yaşlı, yorgun ya da mutsuz bir görünüme sahip olabilir. Bu tür sorunların önlenebilmesi için cilt bakımı rutinine göz çevresinin ihtiyaçlarına ve bu bölgede kullanıma özel formüle edilmiş göz kremi dahil edilmelidir.

Göz çevresinin hassas cilt yapısının diğer bir özelliği bölgede sebum üretimi olmamasıdır. Bu göz çevresinin doğru ve etkili bir göz kremi ile düzenli olarak nemlendirilmesi gerektiği anlamına gelir. Böylece ilerleyen dönemde ortaya çıkabilecek cilt sorunları için de önlem alınmış olacaktır.

La Roche Posay Göz Kremi

La Roche Posay göz kremi çeşitleri göz çevresinin hassas yapısına göre özel olarak formüle edilmiştir. Her cildin ihtiyaçlarına ve cilt sorunlarına uygun şekilde formüle edilen La Roche Posay ürünleri arasında kuruluk ve gerginlik, hassasiyet ve kızarıklık, yaşlanma ve leke karşıtı gibi göz kremi çeşitleri vardır.

La Roche Posay’ın göz çevresindeki koyu halkaları, mat ve düzensiz görünümü düzenleyen Pigmentclear serisi, Redermic C Yux anti-aging, kırışıklık kremi ile nemlendirici yoğun bakım sunan Hydrapahase serileri göz çevresi bölgesinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik göz kremi ve göz bakımı ürünlerinden oluşur.

Etkili bir göz kremi olan Redermic R Göz Çevresi Yoğun Bakım Kremi göz çevresindeki kaz ayağı kırışıklıkları ile elastikiyet kaybını giderme amacıyla formüle edilmiştir. Hassas cilt tipine sahip kişilerin de kullanabileceği göz kremi cildi yumuşatıp nemlendirmeye yardımcı olmasının yanı sıra leke bakımı sürecine de katkı sağlar.

Sebamed Göz Kremi

Dünyaca ünlü bir Alman markası olan Sebamed 1957 yılından bu yana cilt sağlığını geliştirmeyi amaçlamış, cildin pH seviyesine uygun ve özel ihtiyaçları karşılayacak bileşenleriyle cilt görünümüne katkıda bulunmayı başarmıştır.

Sebamed Pro Canlandırıcı Göz Kremi özel olarak formüle edilmiş ve yüksek etkili bir göz kremidir. Göz çevresinin ince ve hassas yapılı cildinin dış etkenlere karşı en iyi şekilde korunmasına yardımcı olan Sebamed Pro Canlandırıcı Göz Kremi göz çevresindeki kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olur. Deniz algi içeren zengin bakım kompleksiyle göz çevresinin canlı görünümünü geri kazanmasına katkıda bulunur. Cildin koruyucu tabakasını pH5.5 değeri ile kolayca korur. Zararlı dış etkenlerle savaşan Sebamed Pro Canlandırıcı Göz Kremi dermatolojik ve oftalmolojik olarak onaylanmış bir göz kremi olma özelliğine sahiptir. Yorgun gözlerin görünümünü iyileştirmek için sıklıkla kullanılan Sebamed Pro Canlandırıcı Göz Kremi temiz cilde nazikçe masaj yaparak uygulanmalıdır. Sabah ve akşam göz kenarlarının iç kısmından başlanarak dışa doğru ve daha sonra gözlerin çevresinde hassas dairesel hareketlerle uygulanması gereken Sebamed Pro Canlandırıcı Göz Kremi cilt tarafından hızlı emilen bir yapıdadır. Hassas cilt tipine sahip kişiler ile kontakt lens kullananların da güvenle kullanabileceği bir göz kremi olduğu onaylanmıştır.

Sebamed Q10 Lifting Eye Cream etkili bir göz çevresi bakım kremidir. Oksijen metabolizmasını hızlandıran geliştirilmiş içeriği ince çizgi ve kırışıklık görüşümünün giderilmesine de yardımcı olur. Shea yağı, avokado ve badem yağı göz çevresini nemlendirme ve besleme özelliğine sahiptir. Göz çevresinde çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan halka görünümünü gidererek yüzde daha genç ve aydınlık bir görünüm oluşmasına yardımcı olan bir göz kremidir.

Göz Kremi Nasıl Sürülür?

Göz kremi ve diğer cilt bakım ürünlerinin fayda sağlayabilmesi için düzenli olarak kullanılması gerekliliği kadar önemli olan diğer bir nokta uygulama tekniğidir. Göz kremi de doğru uygulanması konusunda dikkat edilmesi gereken unsurlardan biridir.

Göz kremi sürmek için öncelikle mercimek tanesi büyüklüğünde olacak şekilde göz kremi parmak ucuna alınır. Göz kremi nazik bir tampon hareketiyle göz çukurunu çevreleyen kemiğin üzerine dıştan içe doğru uygulanır. Tampon hareketi ciltteki kan dolaşımının aynı zamanda ürünün etki etmesini hızlandıran önemli bir etkendir. Etkili bir sonuç alınabilmesi için sabah - akşam düzenli olarak uygulanması gerekliliği göz ardı edilmemelidir.

Göz Kremi Ne İşe Yarar?

Cilt bakımı uygulamalarından maksimum faydanın sağlanabilmesi için özel bakım kremleri kullanmak olmazsa olmazlardan biridir. Göz çevresi de bölgede kullanıma yönelik özel formüle edilen göz kremi çeşitlerinin cilt bakımı rutinine dahil edilmesini gerektiren bir bölgedir.

Cildin doğal olarak ürettiği yağ sebum olarak adlandırılır. Sebum üretimi makul ölçüde olduğu takdirde cilt çok daha nemli, pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüme sahip olur. Bununla birlikte göz çevresindeki deride sebum üretimi yoğun değildir. Bu nedenle göz çevresi doğal olarak kurumaya yatkındır. Kurumanın önlenmesi için bölgenin nem ihtiyacı dışarıdan sağlanmalıdır. Göz kremi nemlendirici etkisiyle bölgeye yoğun nem kazandırılmasına katkıda bulunur.

Göz çevresi yaşlanma belirtilerinin ortaya çıktığı ilk bölgedir. Yaş almayla birlikte elastikiyet kaybı, kırışıklık, leke ve çizgi oluşumu görülür. Ayrıca çevresel etkenler ve kötü yaşam tarzı alışkanlıkları da göz çevresi görünümünü olumsuz yönde etkiler. Göz çevresinin sürekli hareket halinde bir bölge olması da kaz ayakları ve mimik çizgilerinin oluşumunu tetikler. Göz kremi yaşlanma belirtileri, kaz ayakları ve mimik çizgileri görünümünün giderilmesi ve oluşumunun engellenmesi noktasında katkı sağlayabilir.

Göz çevresi görünümü yorgunluk ve uykusuzluktan da olumsuz şekilde etkilenir. Göz altı nemlendiricilerini kullanmak göz altlarındaki şiş görünümün azaltılmasına yardımcı olabilir. Göz çevresini nemlendirmenin yanı sıra göz çevresi cildini canlandırma, pigmentasyon açısından güçlendirme ve sıkılık kazandırma etkisi de bulunmaktadır.

Göz altı nemlendiricileri mutlaka cilt tipine ve ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde seçilmesi, doğru tekniklerle ve düzenli olarak uygulanmalıdır.

Göz Kremi Nasıl Kullanılır?

Göz kremi kullanımından optimum faydanın sağlanması için ilk adım tüm cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi cilt tipine ve ihtiyaçlarına uygun göz kremi tercihinin yapılmasıdır. Göz kremi göz kapağı dahil olmak üzere tüm göz çevresine nazikçe uygulanmalıdır.

Göz kremi sabah ve akşam olarak günde iki kez ve cilt bakımı rutininin son aşamasında kullanılmalıdır. Göz kremi göz altına parmaklarla yedirerek yayılmamalı ve son derece hassas bir şekilde uygulamaya özen gösterilmelidir.

Göz kremi çoğu kişi tarafından yalnızca göz altındaki koyu halkaların üzerine uygulanmakla birlikte bu doğru değildir. Doğru göz kremi uygulaması göz kemiği üzerine yapılmalıdır. Göz çevresi kurumaya ve hassaslaşmaya eğilimli bir yapıya sahip olduğundan göz kremi kaş kemiğine, elmacık kemiklerinin üzerine, kaz ayaklarına ve göz kapağına uygulanmalıdır. Göz kremi doğru bölgelere uygulandığı takdirde göz çevresindeki renk eşitsizliğini düzeltebilir ve göz çevresini daha aydınlık bir görünüme kavuşturabilir.