Yeni
Ücretsiz Kargo
15%
1.399,50 TL 1.189,58 TL
Yeni
Ücretsiz Kargo
15%
1.399,50 TL 1.189,58 TL
Ücretsiz Kargo
15%
1.099,50 TL 934,58 TL
Ücretsiz Kargo
15%
889,50 TL 756,08 TL

Bioderma

1970’li yıllarda Fransız eczacı Jean Noel Thorel’in kurduğu Bioderma dünyaca ünlü bir dermokozmetik markasıdır. Cilt görünümünü en doğru şekilde korumaya odaklanan Bioderma kurulduğu günden bu yana ürünlerini Dermatolojik Güvenlik ilkelerinden taviz vermeden tasarlar ve üretir. 2011 yılında Bioderma, Fondation de France sponsorluğunda dünya çapında dermatolojinin gelişmesi ve desteklenmesi misyonunu üstlenmiştir. Bu kapsamda her bir Bioderma ürünü dermatologlar tarafından cilt görünümü yapısına göre sistematik şekilde testlere ve klinik çalışmalara tabi tutulur. Tüm Bioderma ürünleri titizlikle gerçekleştirilen bu çalışmalar sonucunda üretilir ve piyasaya sunulur.

Cilt görünümündeki düzensizlikleri çözümleyecek özellikte ürünler Bioderma laboratuvarlarındaki çalışmalar sonucu üretilir. Bioderma ürün inovasyonunu sürekli gerçekleştirilen laboratuvar ve klinik çalışmalarına göre tasarlayarak tüm cilt tipleri için ayrı ayrı özel ürün serileri geliştirir.

Bioderma Ürün Serileri

Yalnızca ülkemizde değil dünya genelinde de en çok tercih edilen dermokozmetik cilt bakım markası olan Bioderma son derece geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Farklı cilt tiplerine ve ihtiyaçlara özel olarak üretilen Bioderma ürün serileri; yüz, vücut, cilt, saç ve güneş bakımına pek çok farklı ürün barındırır. Bunların yanı sıra anne, bebek ve çocuk bakım ürün serileri de Bioderma’nın ürün yelpazesi içerisinde kendilerine yer bulur.

Hassas Cilt Görünümü İçin Bioderma Sensibio Bakım Serisi

Hassas cilt tiplerinin en önemli özelliği iç ve dış faktörlere karşı duyarlılıklarının normal cilt tiplerinden çok daha fazla olmasıdır. Hassas ve toleransı düşük ciltler pek çok semptomla fark edilebilir. İç ya da dış faktörlere karşı önlem alınmaması hassas cilt tiplerinin verdiği tepkileri artırarak etkileri kötüleştirebilir. Bioderma ürünleri tüm bu sorunlar değerlendirilerek üretilmektedir.

Bioderma Sensibio Bakım Serisi hassas ciltlerdeki görünüm düzensizliklerinin çözümlenmesi amacıyla özel olarak üretilmiştir. İçerisinde temizleyici, nemlendirici, misel solüsyon ve göz kremi gibi farklı ürün çeşitleri bulunur. 

Güçlü bir bileşime sahip olan Bioderma Sensibio Bakım Serisi ürünleri içerisinde bulunan Toleridine kompleksi sayesinde dış etkenlere karşı cilt görünümü korunabilir. Bioderma tarafından titizlikle üretilen ürünler sayesinde cilt görünümü nemlendirilir, rahatlatılır, ferahlatılır ve tolerans seviyesi artırılır. Bioderma Sensibio H20, Bioderma Sensibio serisinin özel olarak formüle edilmiş ve en çok tercih edilen ürünüdür. 

Karma ve Yağlı Cilt Görünümü İçin Bioderma Sebium Serisi

Sebium üretiminin düzensiz olduğu karma ve yağlı ciltlerde rutin cilt temizliği çok önemlidir. Yağlı ciltlerde tüm yüz bölgesinde yağlanma görülürken, karma ciltlerde T bölgesinde meydana çıkar. Karma ciltlerde T bölgesi dışında kalan yüz bölgeleri normal çoğu zaman ise gergin ve kuru görünümde olurlar. Yağlı ciltler belirgin, kalın ve geniş gözenekler, parlak ve yağlı bir görünümle karakterizedir. Karma ve yağlı ciltlerde kullanıma yönelik özel olarak tasarlanan Bioderma Sebium Serisi ürünleri cildin derinlemesine temizlenmesini ve bakım rutininin gerçekleştirilmesini sağlayan temizleyici ve nemlendirici ürünlerden oluşur. 

Bioderma Sebium Foaming Cilt Temizleme Jeli özel formülüyle derinlemesine temizlediği ciltteki gözenek görünümünün etkisini azaltır. Bioderma Sebium Global Arındırıcı Krem ile cilt rahatlatılarak günlük bakım gereksinimi eksiksiz bir şekilde karşılanabilir.

Kuru Cilt Görünümü İçin Bioderma Atoderm Serisi

Kuru ve hassas cilt tiplerinin nem ihtiyacı diğer cilt tiplerine oranla çok daha fazladır. Eğer cildin gereksinim duyduğu nem sağlanmazsa cilt yıpranabilir ve yaşlanma belirtilerine karşı savunmasız kalabilir. Bu nedenle Bioderma Atoderm Serisi kuru ciltlere özel olarak ve nemlendirme etkisi yüksek ürünlerden oluşur. Bioderma Ataderm Serisi yüz ve vücut için temizleyici, nemlendirici, el kremi ve lip balm gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Serinin en çok tercih edilen ürünlerinden biri olan Bioderma Atoderm Nemlendirici Krem cildin derinlemesine nemlendirilmesi ve cilt görünümünün dış etkenlere karşı korunmasında önemli bir rol üstlenir.

Güneş Koruması İçin Bioderma Photoderm Serisi

Bronzlaşmak pek çok kişi için daha iyi bir görünüm sağladığı için tercih edilse de vücudun D vitaminini en iyi güneşten aldığı da kabul edilmesi gereken bir gerçektir. Bununla birlikte UV ışınlarının zararlı etkileri de göz ardı edilmemelidir. Bioderma Photoderm Serisi ürünleri güneş korumasının yanı sıra bronzluk ve güneş sonrası bakım da sağlar. Tüm cilt tiplerine uygun özellikte üretilen Bioderma güneş koruyucu ürünlerin renkli ve renksiz olmak üzere iki ayrı formu vardır. Bioderma serisinde bebeklere ve çocuklara yönelik güneş koruyucular da yer alır. 

Leke Eğilimli Cilt Görünümü İçin Bioderma Pigmentbio Serisi

Çeşitli faktörler sonucu cilt lekeye eğilimli bir hale gelebilir. Bu faktörler arasında ilk sıralarda güneş ışınlarının zararlı etkileri ve diğer çevresel etkenler gelir. Lekeye eğilimli hassas ciltlerde kullanıma özel tasarlanan Bioderma Pigmentbio serisi leke görünümünün azaltılmasında önemli bir rol oynar. Bioderma Pigmentbio serisindeki ürünlerin zenginleştirilmiş vitamin içerikleri leke eğilimli görünüme ve kırışıklık görünümüne karşı bakım sağlayabilir. Lekeye eğilimli hassas cilt yapılarında leke görünümünün azaltılmasına katkıda bulunan Bioderma Pigmentbio Daily Care SPF 50+ aydınlatıcı ve güneşten korumaya yardımcı bir güneş kremi olma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda Bioderma Pigmentbio serisi ürünleri cildin gün boyunca nemli kalmasına da katkı sağlar.

Nemini Kaybetmiş Cilt Görünümü İçin Bioderma Hydrabio Bakım Serisi

Nemsizlik her cilt tipinde karşı karşıya kalınabilen sorunlardan birdir. Ciltteki nem kaybı genetik ya da çevresel faktörlere bağlı olarak gelişebilir. Düzenli nemlendirme sayesinde çevresel etkenlerden kaynaklanan olumsuz etkenler büyük ölçüde yavaşlatılabilir. Aksi takdirde cildin elastikiyet eğilimini kaybetmesiyle birlikte ince çizgiler ve kırışıklıklar belirgin hale gelebilir. 

Bioderma Hydrabio Bakım Serisi ürünleri nemini kaybetmiş ciltlere özel tasarlanır. Nemlendirici, temizleyici ve güneş koruma faktörlü ürünlerden oluşan Bioderma Hydrabio Bakım Serisi ciltteki su tutma kapasitesini artırır. Bioderma Hydrabio Bakım Serisi ürünleri ile uzun süreli nemlendirme ve koruma etkisi sağlanır. Bunun sonucunda Bioderma Hydrabio Bakım Serisi ürünleri kullanılarak cilde kaybetmiş olduğu parlaklık, esneklik ve canlılık geri kazandırılabilir.

Bebek ve Çocuklar İçin Bioderma Abcderm Serisi

Dermatolojik güvenlik ilkeleri esas alınarak formüle edilen Bioderma Abcderm serisi hassas bebek ciltler için özel olarak üretilen geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bebekler doğumla birlikte farklı dış faktörlere maruz kalan hassas ciltlere sahiptirler. Bioderma Abcderm Foaming Gel Temizleme Jeli hem bebeklerin hem çocukların yüzleri, vücutları ve saçlarında kullanılabilen göz yakmayan, nazik bir temizleyici olarak büyük ilgi görmektedir.

Bioderma Güneş Kremi

Güneş pek çok kişi için kendilerini iyi hissetmeyi sağlayan etkili bir unsur olsa da güneşin zararlı ışınlarına karşı cilt korumasının sağlanması çok önemlidir. Bu nedenle Bioderma ürün yelpazesi içerisinde yer alan akne eğilimli cilt, bebek cildi, güneşe karşı hassas cilt gibi farklı cilt tiplerine uygun aynı zamanda da UV ışınlarına karşı yüksek koruyuculuğa sahip güneş koruyucu kremler kullanılması ihmal edilmemelidir. 

Photoderm, Bioderma’nın güneş koruyucu serisi olarak hassas cilt tipi başta olmak üzere tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarını karşılayacak özellikte ürünler sunar. Hücresel Bioprotection patentine sahip olan Bioderma Photoderm serisi güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı korumaya hücreden başlar. Bioderma ürünlerinin tercih edilmesiyle cildin kuru bir görünüm alması, cildin nem seviyesinin azalması, lekeye eğilimin artması ve yaş alma etkilerinin hızlanması gibi istenmeyen durumlarla karşılaşılması önlenebilir. Bioderma güneş kremi çeşitlerinin yüksek etkileri güçlü formüllerle geliştirilmiş olmalarına bağlıdır.