Blistex

1947 yılında Amerika’da kurulan Blistex sektörünün başarılı ismi olarak dudak bakım uzmanı olarak anılır. Sıcak ya da soğuk hava, ısıdaki ani değişiklikler, güneş ve rüzgar gibi dış etkenler cildin nem dengesinin bozulmasına neden olabilir. Bunun sonucunda sıklıkla hassas cilt dokusunda kuruma ve çatlama gibi sorunlarla karşı karşıya kalınır.

Dudaklar çevresel şartlar nedeniyle sıklıkla kuruyup çatlamakta olduğundan bakım ürünlerinin kullanılması ve dudakların kurumasının önlenmesi çok önemlidir. Nemlendirici dudak bakım ürünleri farklı formlarda üretildiğinden çeşitli içerikleriyle farklı ihtiyaçların karşılanmasını sağlar. Blistex dudak bakım kremi çeşitleri sahip olduğu yoğun içerik sayesinde etkili nemlendirme imkanı sunar.

Blistex tarafından titizlikle üretilen dudak bakım ürünleri; onarım ve koruma, günlük bakım ve nemlendirme ile doğal aroma olmak üzere üç farklı grup altında kategorize edilir. Bu sayede Blistex ürünleri kullanılarak her türlü ihtiyaca yönelik, profesyonel ve spesifik çözümler elde edilebilir. Blistex ürünleri kullananlar yumuşak ve sağlıklı dudaklara sahip olma imkanına sahip olurken dinamik ve yenilikçi formlarda ürünler kullanma avantajını elde ederler.

Blistex ürünlerinin içeriklerinde alkol, kimyasal ve boyar maddeler ile paraben gibi zararlı bileşenler bulunmaz. Ayrıca Blistex ürünlerinin formülündeki değerli yağ özleri dudaklara doğallık ve ekstra bakım sağlar. Blistex ürünleri tüm yaş grupları tarafından güvenilir bir şekilde kullanılabilir. Bunun en önemli nedeni Blistex ürünlerinin dudakların nem ihtiyacını en iyi şekilde karşılayarak güzelliğe ve sağlığa aynı anda ulaşmasının en etkili yolu olmasıdır. 

Blistex ürünleri stick, tüp ya da kavanoz gibi farklı alternatifleri sayesinde kullanıcılara istedikleri alternatifi seçme imkanı sunar. İlk kez kullanıcıların açtığı ve kapakları sayesinde hijyeni sağlanan Blistex ürünleri kolayca çanta içerisinde taşınabilir. Blistex ürünleri yalnızca kozmetik nedenlerle kullanılmaz. Aynı zamanda Blistex tedavi edici özelliğe de sahip olan destek ürünleri olma özelliğine sahiptirler.

Blistex Medplus

Aşırı düzeyde hasar görmüş dudakların en hızlı şekilde rahatlatılması ve korunmasının sağlanması amacıyla özel olarak formüle edilmiş bir ürün olan Blistex Medplus SPF 15 özelliğine sahiptir. Bu sayede Blistex ürünleri dudakların güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunması noktasında önemli bir katkı sağlar. Okaliptus, kafur ve mentol içeren özel birleşimi Blistex Medplus kullanımıyla çatlayan ve kuruyan dudakların kaybettiği nemi geri kazanması mümkündür. Diğer yandan Blistex Medplus içerisindeki dudaklara yoğun nem sağlama noktasında hindistan cevizi yağı, üzüm çekirdeği yağı, lanolin, Shea yağı ve zeytinyağı karışımı önemli bir rol üstlenir. Blistex Medplus’ın bir diğer avantajı acıyan dudakların ferahlatıcı bir etki sağlamasıdır. Blistex Medplus bu özelliği sayesinde dudakların normal bir nem dengesine sahip olması için özel bir koruyucu bariyer oluşturulmasına katkıda bulunur. En iyi etkinin sağlanması için Blistex Medplus özellikle rüzgara, güneşe ve soğuğa çıkmadan olmak üzere ihtiyaç duyulduğu her an kullanılabilir. 

Blistex Medplus serisi ürünleri ileri düzeyde yıpranmış ve nemini tamamen yitirmiş dudaklara en iyi bakımı sağlar. Dudaklar aşırı hasar gördüğü için oluşan derin çatlaklar Blistex Medplus serisi ürünlerinin kullanılmasıyla birlikte rahatlamaya başlar. Blistex Medplus serisi ürünlerinin düzenli kullanımıyla birlikte hasarların tamamen ortadan kaldırılması mümkün olur. Blistex Medplus kullanımıyla dudaklara nem dengesinin yeniden kazandırılmasıyla hem yeni çatlakların oluşması önlenir hem de özel içerikli formülü sayesinde tahriş olan bölgenin rahatlaması sağlanır. Blistex Medplus kullanılarak konuşma sırasında dahi acı verebilen dudak çatlaklarının neden olduğu acı ve yanma yatıştırılır. Blistex Medplus’un kullanımıyla dudak yüzeyindeki koruyucu bariyer geri kazandırılıp güçlendirildiği gibi güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı koruma etkisi de elde edilir. Blistex Medplus serisinin lipstick ve kavanoz olmak üzere iki farklı formu bulunur. 

Blistex Dudak Kremi

Sağlıklı ve canlı görünen dudaklara sahip olmak hemen herkesin en büyük hayalidir. Mevsim şartları, çevresel şartlar ve düzensiz beslenme dolayısıyla dudaklar kuruyabilir. Bunun önlenmesi için Blistex dudak kremi kullanımı etkili bir çözümdür. Blistex dudak kremi çevresel etkiler dolayısıyla dudakta ortaya çıkan kuruluk hissinin minimize edilmesi sağlanır. SPF15 koruma özeliğine sahip olan Blistex dudak kreminin içerisinde Jojoba yağı ve Aloe Vera vardır. Bu sayede dudaklara yoğun derecede nem kazandırır. Güneş ışınları dahil olmak üzere çevresel etkilere koruma sağlayan Blistex dudak kremi dudakların nem ihtiyacını maksimum düzeyde sağlarken soğuk hava şartlarında dudakların kurumasını da önler. Dudağa istenilen sıklıkta uygulanabilen Blistex dudak kremi özellikle kış aylarının soğuk ve zorlu hava şartlarında dudakların korunması ve neminin dengelenmesi için doğru bir tercihtir. Blistex dudak kremini istenildiği takdirde makyaj ürünlerinin altına nem bazı olarak kullanılması da mümkündür.

Blistex Lip Balm

Özel içerikleri ile üst düzey koruma sağlayan Blistex tarafından üretilen Lip Balm kuruyan ve çatlayan dudaklara yönelik en etkili bakımı sağlayarak ihtiyaç duyulan nemi geri kazandırır. Böylece dudaklara sağlıklı ve dolgun bir görünüm kazanır. Blistex Lip Balm ile dudaklarda, çevresel etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan kuruluk hissi en aza indirilir. Aynı zamanda Blistex Lip Balm güneş ışınlarına karşı da üst düzey koruma sağlar. Kuruyan ve çatlayan dudaklara en iyi korumayı sağlayan özel formülü ile bir yandan da serinletici etki sağlar. 

Blistex Lip Brilliance

Blistex Lip Brilliance dudakları nemlendirirken aynı zamanda dolgun görünümünü de destekler. Formülü hyaluronik asit içerdiğinden dudak dolgunlaştırıcı etkisi ile ön plandadır. İçeriğindeki ipek özü ve E vitamini sayesinde dudaklara pürüzsüz bir görünüm kazandırmanın en etkili yoludur. Dudak dolgunlaştırıcı etkisi, formülündeki hyaluronik asit içeren küreciklerden kaynaklanır. Dudakları nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda hafif renk dokunuşuyla birlikte ışıltılı bir görünüm de kazandırır. 

İçeriğinde bulunan gerçek ipek özü, üzüm çekirdeği yağı, Shea yağı, E vitamini ve özel nemlendiriciler dudakların yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm almasını sağlar. Tüm bunların yanı sıra SPF 15 özelliği ile dudakların güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmasında önemli bir rol üstlenir. Dudakların güzel bir görünüme sahip olmasına büyük katkı sağlayan bu eşsiz dudak bakım ürünü tüm cilt tiplerinde rahatlıklar kullanılabilir.

Blistex Dudak Nemlendirici

Blistex’in en özel formüllerle ürettiği dudak nemlendirici ürünleri sayesinde dudaklardaki çatlaklar mükemmel bir şekilde tedavi edilir. Bu sayede dudaklara çeşitli nedenlere bağlı olarak kaybettikleri nem geri kazandırılır. Ayrıca nemsizlik ve dış etkenler nedeniyle oluşabilecek yeni çatlakların önüne geçilir. Böylece Blistex dudak nemlendirici kullananlar her zaman için güzel görünen ve sağlıklı dudaklara sahip olma ayrıcalığını yaşarlar. Blistex ürünleri dudakların doğal yapısını koruyacak aynı zamanda sağlıklı ve bakımlı olmalarını sağlayacak şekilde üretilir. Blistex ürünleri rahatsızlık hissi yaratmayan ve dağılmayan dokusunun yanı sıra kullanım kolaylığı sağlayan formu ve doğal içeriği ile ön plandadır.

Blistex Fiyatları

Blistex fiyatları tercih edilen ürünün hangisi olduğu ve gramajı gibi belirli özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Dünyanın en çok tercih edilen markalarından biri olan Blistex tarafından üretilen dudak bakım ürünleri hem erkekler hem kadınlar tarafından kullanılan, etkili ve kaliteli ürünlerdir. Özel içerikleri sayesinde Blistex ürünleri cildin yıpranmasını önlediği gibi ciltte çeşitli nedenlerle oluşan tahrişin de onarılmasını sağlar. Blistex ürünlerinin stick, jel ve tüp gibi farklı türleri vardır. Bu ürünlerin her birinin fiyatları farklıdır.