Biobaby

Probiyotik ve organik bebek bakım ürünleri ile her bebeğin ihtiyacını en etkili şekilde karşılamaya odaklanan Biobaby bebek cildine faydalı ve uyumlu ürünleri ile ön plandadır. Tüm Biobaby ürünlerinde organik tarım yoluyla elde edilen bitki özleri ve yağlardan faydalanılır. Hijyenik koşullarda üretimi gerçekleştirilen Biobaby ürünlerinin güvenilirliği Almanya Dermatest Laboratuvaları’nın yürüttüğü klinik testlerle kanıtlanmış bulunmaktadır.

Biobaby Güneş Kremi

Güneş ışınları kemik gelişimine katkıda bulunduğundan bebekler için çok faydalıdır. Bunun içi bebeklerin ve çocukların uygun saatlerde güneş ışınlarından faydalanmalarına özen gösterilmelidir. Fakat güneş ışınlarının zararlı etkileri de olduğundan cilt açısından tehlikeye neden olabilir. Biobaby güneş kremi kullanmak güneş ışınlarının neden olabileceği zararlı etkilerin minimize edilmesine katkıda bulunur. Dermatolojik olarak test edilen Biobaby güneş kremi ürünleri güneş öncesi olduğu kadar güneş sonrası bakımını da sağlama amacıyla formülize edilmiştir. İçeriklerindeki yeşil çay yapraklarının özü hassas bebek ve çocuk cildinin UV ışınlarının zararlı etkilerinden korunmasına katkıda bulunmayı amaçlar. Cildi besleyip nemlendiren Biobaby güneş kremi içeriğindeki organik ceviz yağı ile Allantoin sayesinde cilt bariyerinin yenilenmesinde de önemli bir role sahiptir.

Biobaby güneş kremi çeşitleri cilt bariyerini koruma özelliğine sahip bir içeriğe sahiptir. Böylece cilt lekesi oluşumu riskini azaltır. Biobaby ürün yelpazesindeki güneş kremi ve destekleyici ürünlerle güneşin zararlı ışınlarının neden olabileceği olumsuz etkilerle mücadele etmek mümkündür.

Biobaby Bebek Yağı

Banyo sonrası bebeklerin rahatlamasının sağlanması için genellikle bebek yağı kullanılır. Bebek yağı kullanarak masaj yapmak bebeklerin rahat ve huzurlu bir şekilde uyumasına giden ilk adımdır. Aynı zamanda bebek yağı hassas bebek cildini nemlendirmenin de en etkili yollarından biri olarak kabul edilir. Hassas bebek cildinin bebeksi dokusu yalnızca cildin nem dengesininin sağlanması ve cilt kurumasının önlenmesi yoluyla korunabilir. 

Biobaby bebek yağı her ne kadar bebeklerin hassas ciltlerine yönelik olarak üretilse de aynı zamanda yetişkinler tarafından da kullanılabilir. Biobaby bebek yağı bebeklerin cildini nemlendirme, besleme ve rahatlatma amacıyla kullanılabilir. Biobaby bebek yağının içeriğinde anason, rezene, melisa gibi organik yağlar vardır. Masaj yoluyla uygulama yapıldığında bebek gevşeyip rahatlayacağından rahat uyumasına yardımcı olabilir. Ceviz ve zeytin yağı ise cildi koruyup yatıştırarak aynı zamanda nemlendirir. Yumuşak ve hassas bebek teninde kullanıma özel üretilen Biobaby bebek yağı içinde koruyucu, renklendirici ve alkol yoktur.

Biobaby Pişik Kremi

Biobaby Pişik Kremi çörek otu yağı ile güçlü bir Omega-3 ve Omega-6 kaynağı olan ceviz yağının bulunduğu içeriğiyle cilt bütünlüğünün korunmasına katkı sağlar. Hassas bebek cildinin idrar gibi kalıntılarla temas etmesini ve tahriş etmesini önlemek için Biobaby pişik kreminin içindeki çinko oksit bir bariyer oluşturma görevini üstlenir. Cildi rahatlatma ve kızarıklıkları giderme etkisi de vardır. Sertifikalı organik yağ içerikleri bulunan Biobaby Pişik Kremi üretiminde Anzer’den gelen doğal kaynak suyu kullanılır. Dermatolojik olarak test edilmiş, hipoalerjenik Biobaby Pişik Kremi ihtiyaç duyulan sıklıkta pişik önerici olarak kullanılabilir. Oluşan pişiğin giderilmesi için de her bez değişimi sırasında pişik ve kızarıklık bulunan bölgelere kalın bir tabaka şeklinde sürülmesi faydalıdır.