Bioxcin

Bioxcin hem saç dökülmesine hem de saç derisi sorunlarına karşı bitkisel formüller geliştiren, dermokozmetik dünyasının lider markalarındandır. Bitki özlü ürünleriyle etkili çözümler sunan Bioxcin ürün yelpazesi şampuan, serum, tablet ile cilt problemlerini gidermeye yönelik sabun, krem, kaş ve kirpik besleyici serum formüllerinden oluşan geniş bir çeşitliliğe sahiptir. 

Bioxcin’in güçlü formüllerle üretilen serum ve şampuanları saçların sağlığını kaybetmesine neden olan etkenlere karşı koruma sağlar. Aynı zamanda saç foliküllerinin derinlemesine beslenmesine katkıda bulunur. Cansız ve mat bir görünüme sahip olan yıpranmış saçlarda kullanıma, yoğun saç dökülmelerine ve kepek sorunlarına yönelik olarak geliştirilen hassas içerikleri vardır. Bu sayede saça ve saçlı deriye ait pek çok problemin kalıcı çözümlerine ulaşılabilir. Bioxcin ürünlerinde ısırgan otu, argan yağı, sarımsak gibi saçları besleme ve onarma etkilerine sahip bitkiler kullanılır.

Bioxcin ürünleri yeni saç tellerinin oluşmasına katkıda bulunan dermokozmetik ürünler olma özelliğindedir. Bu kapsamda farklı saç problemlerine ait serileri vardır. Kepek oluşumunu önlemeye ve mevcut kepek problemlerini ortadan kaldırmaya yönelik formülleri ile tekrarlayan kepek problemlerinin engellenmesinde önemli bir role sahiptir. Doğru şampuanların ve saç bakım ürünlerinin kullanılması saçların uzama sürecinde yıpranmasını engellediği gibi yumuşak, parlak ve ipeksi yapısını her zaman korumasını sağlar. Bu nedenle saçlarda, vitamin ve mineraller açısından zengin içeriklere sahip şampuanlar ve saç bakım ürünlerinin kullanılmasına özen gösterilmelidir. Bioxcin ürünleri saçları ve saç köklerini besleme özelliğine sahip zengin bileşenleri ile saçların her zaman için sağlıkı ve canlı görünmesi için üzerine düşen görevi yerine getirir.

Bioxcin Serum

Farklı saç tiplerinde kullanıma özel olarak geliştirilen Bioxcin serum çeşitleri son derece zengin içeriklere sahiptir. Saçların daha dolgun ve canlı görünmesini sağladığı gibi saç dökülmesini engelleme noktasında da etkilidir. Saç dökülmesine karşı serumlar özellikle şampuanlar ile birlikte kullanıldığında saç dökülmesini durdurma ve yeniden saç çıkması noktasında fayda sağlar. Kemferol, bakır, apigenin, mirisetin, demir, çinko, yağ asitleri gibi zengin vitamin, mineral ve yağlara sahiptir. Özel formüle edilen yapısıyla hem saçın hem saç köklerinin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve elementleri doğrudan sağlar.

Bioxcin serum çeşitleri saçların sağlıklı ve canlı görünmesi için gereksinim duyulan tüm içeriklere sahiptir. Uzun süreli ve düzenli kullanım halinde etkili sonuçlar alınması mümkündür. Kadın ve erkeklerin kullanımına uygun olan saç serumu çeşitli nedenlere bağlı olarak zayıflayan saçların yeniden onarılmasında önemli bir rol üstlenir. Optimum fayda sağlanması için saç tipine uygun seçim yapmaya özen gösterilmelidir.

Bioxcin Şampuan

Şampuan seçimi yaparken saç ve saç derisi özelliklerini bilmek, doğru bakım uygulamanın ilk koşuludur. Cildin ve saçlı derinin kuruluktan korunması için yağ bezleri tarafından üretilen sebum temelde saç telinin daha güçlü ve parlak görünmesinde rol oynayan doğal bir süreçtir. Sebum üretim süreci yaş, beslenme alışkanlıkları ve beslenme alışkanlıkları gibi unsurlardan etkilenebilir. Yağ bezleri aşırı aktif olduğunda üretilen sebum miktarı normalin çok üzerindedir. 

Saçların sağlıklı olması halinde saçın dış katmanındaki doğal yağlar, iç katmanların korunmasına katkıda bulunur. Saçların kuruması dış tabakanın parçalanmasına yol açar. Sonuçta sağlıksız görünüme sahip saçlar ortaya çıkar. Donuk ve cansız görünen kuru saçlar, kopmaya ve kırılmaya meyillidir.

Bioxcin şampuan çeşitleri her saç tipine uygun onarıcı ve besleyici özelliklere sahiptir. Yüksek kaliteli Bioxcin şampuanları saçları temizlerken temel nem ve besin maddelerinden arındırmaksızın sağlıklı bir görünüm elde edilmesine katkıda bulunur. Kuru ve normal saçlarda kullanıma yönelik olarak geliştirilen bitki özlü şampuanların yanı sıra saçların gereksinim duyduğu minerallerle ve vitaminlerle zenginleştirilen serumlar da saçlara esneklik, parlaklık ve canlılık kazandırılmasında önemli bir rol oynar.

Bioxcin Forte

Bioxcin Forte serisi yoğun saç dökülmelerine karşı üst düzey etkiye sahiptir. Forte serisi ürünlerinin içerisinde bulunan bitkisel aktifler, saç foliküllerinin güçlenmesini sağlama ve saç oluşumunu destekleme görevini üstlenirler. 

Bioxcin Forte şampuan yoğun derecede saç dökülmesi sorunu yaşayan ya da saçlarını korumayı hedefleyen kişilere yönelik olarak tasarlanmıştır. Formülü güçlendirilmiş bitkisel içerikli şampuanın bileşenlerinden Biocomplex B11 bitkisel ekstresi saç dökülmelerini önleyerek daha sağlıklı saçlara sahip olmaya katkıda bulunur. Saç dökülmesine karşı kullanılan aktifler Lipozom teknolojisi ile güçlendirilmiş olma özelliğini taşır. Güçlendirilmiş formülünün yanı sıra lipozom teknolojisinin de etkisiyle saç dökülmesine karşı daha hızlı bir şekilde etki etmeyi başarır. 

Dermatolojik olarak test edilmiş olan Bioxcin Forte parfümden kaynaklanan alerjenleri içermez yani hipoalerjeniktir. Hassas saçlı deride de kullanılabilen Bioxcin Forte şampuan saç ve cilt pH’ı ile uyumlu pH değerine sahiptir. Paraben içermeyen ürün saç ekimi işleminden sonra da kullanılabilir. Patentli Bipcomplex B11 bitkisel ekstresinde; Alman papatyası, civan perçemi, keçiboynuzu, ısırgan otu ve atkuyruğu vardır. Bu bitkilerin ortak özelliği aminoasit, vitamin ve mineraller açısından çok zengin olmalarıdır. Vitaminler saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olurken mineraller saçları besler. Flavonoidler saç tellerini hasardan koruduğu gibi doymamış yağ asitleri saç dökülmesine karşı etki sağlar. Günlük kullanıma uygun olan ürün masajla ıslak saça uygulanır. Saçta 1-2 dakika bekletilerek iyice durulanır ve saçın temizlenmesi sağlanır.

Bioxcin Forte serum ise yoğun şekilde saç dökülmesi olan ya da saçlarının sağlığını korumayı amaçlayan kişilerin kullanımına yönelik olarak üretilen, güçlendirilmiş formüle sahip bitkisel içerikli bir serumdur. 

Bioxcin Quantum

Bioxcin Quantum serisi kellik ve saç yıpranmaları ile dökülmelerini önlemeye yönelik şampuan ve serumlardan oluşur. Bioxcin Quantum serisindeki ürünlerin içeriğindeki aktif maddelerin dökülen saçları durdurma ve saç çıkarma gibi etkileri vardır. Saçların eski gücüne kavuşmasına yardımcı oldukları gibi daha parlak ve canlı görünmelerini de sağlarlar. Laboratuvarlarda uzun test süreçlerinden geçen ürünlerin hiçbir yan etkisi yoktur. Yapılan araştırmalara göre Bioxcin Quantum serisi ürünleri düzenli kullanımda saç dökülmesinin azaltılması ve saçların daha sağlam bir yapıya kavuşması noktasında katkı sağlar. Bioxcin Quantum ürünleri saçın karakterine göre özel içeriklerden meydana gelir. Saç derisindeki kepek sorununa birebir çözüm sunmasına ek olarak bitkisel özlerden oluşan içeriği sayesinde doğal yöntemlerle saçın beslenmesini sağlar.

Bioxcin Quantum serisi 18 aminoasitten meydana gelen ve saça tutunan peptitlerle zenginleştirilen bir formül kullanılarak üretilmiştir. Saçların ilk yıkamayla birlikte daha kalın ve gür bir görünüme sahip olmasında önemli bir rol oynar. İçinde bulunan bitkisel aktifler saç foliküllerinin güçlenmesini sağlamasının yanı sıra saç oluşumunu destekleme görevini de üstlenir. Bioxcin Quantum serisinde kuru/normal saçlar ile yağlı saçlar için şampuan ve serum bulunur. 

Kuru ve normal saç tiplerine yönelik Bioxcin Quantum şampuan özel içeriğiyle nem dengesini korumayı sağlar. Bioxcin Quantum’un yağlı saçlar için özel olarak geliştirilmiş formülü saç derisindeki yağlanmanın azaltılmasında önemli bir rol oynar. Bioxcin Quantum serisindeki ürünler saç incelmesi, saç dökülmesi ve saç uzaması gibi sorunlara etkili çözümler sağlar.

Bioxcin Fiyatları

Saç dökülmesi konusunda uzman bir marka olan Bioxcin tarafından titizlikle formüle edilen ürünlerin fiyatları ürüne, ürünün gramajına, içeriğine ve benzer diğer etkenlere göre belirlenir.