Clinique

Estée Lauder üst kuruluşuna bağlı olarak çalışan Clinique dünyanın önde gelen cilt bakım ve kozmetik markalarındandır. Kendini dermokozmetik pazarına daha yakın konumlandıran Clinique tarafından piyasaya sürülen ürünlerin tümü dermatolojik testlerden geçirilir. Alerji testi uygulayan ve parfümsüz ürünler üreten ilk marka olma özelliği taşıyan Clinique cilt bakım ürünlerini üç grup altında kategorize eder. Ayrıca markanın cilt bakım ürünleri temizleme, arındırma ve nemlendirme olmak üzere 3 Adımlı Cilt Bakım Sistemi’ne dayanır.

Clinique Güneş Kremi

Clinique güneş kremi çeşitleri, güneş ışınlarının tüm olumsuz etkilerinin azaltılmasında önemli bir rol oynar. Uzman dermatologların farklı ihtiyaçları en iyi şekilde karşılama amacıyla ürettiği ürünler üstün koruma özelliklerine sahiptir. En hassas ve en alerjik ürünler de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerine uyum sağladıkları gibi özel formülleri akne oluşumunu önler. UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu görevini yerine getiren Clinique güneş kremi çeşitleri zararlı dış faktörleri engeller. Yüzün ve vücudun cilt yapılarındaki farklılıklar değerlendirildikten sonra optimum fayda sağlanacak şekilde bileşenler kullanılarak formüle edilen Clinique güneş kremi ve losyonları cildi beslemelerini sağlayan mineral açısından zengin ürünlerdir. Bu sayede çeşitli nedenlerle hasar gören hücrelerin tamir edilmesi ve yenilenmesi sürecine katkı sağlarlar.

Düzenli kullanım sonucunda canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşulabilir. Vücut kullanımına yönelik olarak formüle edilen ürünlerin 15 ve 30 SPF, yüz bölgesi kullanımına yönelik olarak üretilen ürünlerin ise 30 ve 50 SPF faktörüne sahip çeşitleri vardır. Yüz ve vücut için aynı ürünü kullanmak isteyenler için her iki bölgeye uyumlu 15 ve 30 SPF seçenekli ürünleri tercih edebilirler.

Cildin güneş ışınlarına korunmasız olarak ve çok fazla maruz kalması halinde cilt kanseri gibi ciddi sağlık problemleri dahi yaşanması riski vardır. Cilt nemini kaybettikçe elastikiyet kaybı, güneş lekeleri ve erken yaşlanma gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Clinique güneş yağı yetişkinlerin yanı sıra 6 aylıktan itibaren bebeklere ve çocuklara da uygulanabilir. Önerilen kullanım şekli güneşe çıkılmadan yaklaşık 15 dakika önce vücutta koruma sağlanmak istenilen bölgeye 10 cm uzaktan püskürtülmesidir.. Ciltte yapışkan bir hisse ya da ağırlığa neden olmaz. Anında nüfuz etmesini sağlayan çabuk emilen bir yapısı vardır. Cilt nemini muhafaza etmeye yarayan Clinique güneş yağı cildi tazeler. Koruyucu ve onarıcı etkisinin devamlılığını sağlamak için her iki saatte bir yenilenmelidir.

Clinique Nemlendirici

Clinique nemlendirici ürünler cilt bakımına özen gösteren kişiler tarafından en çok ilgi gören ürünlerdendir. Clinique ürünleri optimum fayda sağlanması için kuru, hassas, normal, yağlı ve karma cilt tiplerinde kullanıma yönelik formüle edilmekle birlikte seçilen ürünün cilt tipine ve ihtiyaçlarına uygun olmasına özen gösterilmelidir.. Doğru ürünlerin kullanılması ciltteki çeşitli kusurların giderilmesi kadar yeni problemlerin ortaya çıkmasını önlemeye de katkı sağlar.

Clinique nemlendirici ürünlerden optimum faydanın sağlanması için cilt tipine uygun seçim yapılması temel etkendir. Etkili bir cilt bakımının olmazsa olmazlarından nemlendirici ürünler erken yaşlanma belirtilerinin önlenmesi noktasında da faydalıdır.

Jel formundaki nemlendirici kremlerin cilt yüzeyinde 72 saate kadar nemlendirme sağlama özelliği vardır. Suya karşı dayanıklıdırlar ve cilt dokusunu yenilemeye yardımcı olurlar. Nemlendirme etkilerini cilt yıkandıktan sonra da kaybetmezler. Özel yapıları, cildin sürekli olarak kendisini nemlendirmesini sağlayan iç su kaynağı oluşumunu tetikler. Temiz cilde masaj yapılarak uygulandıklarında kan dolaşımını hızlandırma özellikleri vardır. Böylece daha parlak ve canlı bir cilt görünümü elde edilir.

Cildin kuruluk durumuna göre nemlendirici ürünlerin makyaj üzerine uygulanması da mümkündür. Hafif yapılı ürünler cilde aında etki ederler. Cildin nem dengesini korumaya yardımcı olmaları nedeniyle hassas ciltlerde kullanıma da uygundurlar.

Clinique Göz Kremi

Yüzdeki en hassas bölgelerden biri olan göz çevresi; yaş alma, gözleri sürekli olarak kısma, hava koşulları, güneş ışınlarının zararlı etkileri ve nem gibi etkenlere bağlı olarak zaman içinde kırışıp buruşabilir ve renk değiştirebilir. Clinique göz kremi sahip olduğu eşsiz formül ile göz çevresinde ve göz altında meydana gelen sorunların hızlı ve etkili bir şekilde çözülmesinde önemli bir role sahiptir. Hassas bir yapıya sahip olan göz çevresinin düz ve pürüzsüz şeklini kaybetmesinin en önemli nedeni, nem eksikliğidir. Göz altı ve çevresinde bulunan deriye ihtiyacı olan nemliliğin yeniden kazandırılması için doğru ürünlerle düzenli olarak uygulama yapılmalıdır. Bu sayede yaş almaya bağlı olarak oluşan göz altı torbalarının görünümü iyileştirilebilir. 

Clinique göz kremi kullanılmaya başlandığında ilk uygulamayla birlikte göz çevresinin görünümü pürüzsüzleşir. Gözün dış kenarı yapısal özellikleri gereği yüzün diğer bölgelerine oranla çok daha kolay bir şekilde kırışır ve kaz ayağı benzeri çizgiler ortaya çıkar. Clinique göz kremi gözün dış kenarını sıkılaştırıcı etkisi ile bölgeye dolgun bir görünüm kazandırır. Göz altında ve çevresinde güneş ışınlarının ve kuru havaların etkisiyle ortaya çıkan yanma hissinin giderilmesine de fayda sağlar.

Clinique göz kremi çeşitleri üretilirken kullanım amacı ve elde edilmek istenilen etki özelinde tasarlanır, bu amaca yönelik bileşenler bir araya getirilerek formüle edilirler. Nemlendirici, onarıcı, bakım sağlayıcı ve yorgun görünümü giderici etkileri vardır. Cilde gereksinim duyduğu bakımı yaparken yorgunluğa ve yaş almaya bağlı olarak göz çevresinde ortaya çıkan kararma ve morarma gibi renk değişimlerini de önler. Bu sayede daha gergin ve diri bir göz çevresine kavuşulabilir. Clinique göz kremleri göz çevresine yoğun bir bakım uygulayacak şekilde formüle edildiğinden bölgedeki pürüzleri ve pullanmaları giderir.

Clinique Fiyatları

Clinique ürünlerinin fiyatları satın alınmak istenilen ürün özelinde değişebilir. Ürünün içeriği ve gramajı fiyatları etkileyen faktörler arasında sayılabilir.