Coresatin

İsviçre merkezli bir firma olan Corena Therapeutics tarafından üretilen Coresatin ürünleri 2013 yılında tüketicilerle buluşmuştur. Farklı cilt sorunlarının çözümlenmesini destekleme amacıyla formüle edilen Coresatin ürünleri cildi güçlendirerek cilt bariyerinin güçlenmesine katkıda bulunmayı hedefler. Tüketicilerin yaşam kalitesini artırmaya odaklanan Coresatin ürünleri sahip olduğu yoğun bileşenlerle cilt sorunlarının giderilmesi için etkili çözümler sunar. Yine bu bileşenler cilt tipinin ya da cilt sorununun ne olduğu fark etmeksizin cilt konforunun artırılmasına odaklanır.

Coresatin Krem

Coresatin krem cildin ihtiyaç duyduğu nem oranının dengelenmesi, sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olunması amacıyla sıklıkla kullanılır. El ve yüz dahil olmak üzere vücudun farklı bölgelerinde kullanıma uygundur. İdeal nemlendirmeyi sağlamak üzere geliştirilen Coresatin krem çeşitleri cildin ölü hücrelerden arındırılmasına da katkıda bulunur. 

Coresatin Pembe

Coresatin pembe kortizonsuz bir krem olduğundan içinde steroid yoktur. Bebeklerin cildine uygun olacak şekilde formülize edilen Coresatin pembe klinik testlerden geçmiştir ve dermokozmetik bir krem olarak dermatologlar tarafından önerilmektedir. Bebeklerin hassas cildinde en etkili sonuçların alınması amacıyla geliştirilen Coresatin pembe içeriğindeki Vitamin E ile üst düzey koruma etkisine sahiptir. Bez kullanımı nedeniyle ortaya çıkması olası lezyonlara karşı cildin korunmasına katkıda bulunur. Doğru ve düzenli kullanımla birlikte mantar ve bakteri riskine karşı önlem alınmasını sağlar. Bebeklerin cildini nemlendirir ve korur. Aynı zamanda hassas bebek cildinin tahriş olmasını önler.

Coresatin Sarı

Coresatin sarı, deniz çehri özlü bir bakım kremi olarak güçlü içeriği sayesinde egzama ve Seboraik dermatit gibi cilt problemlerine fayda sağlama amacıyla kullanılabilir. Cildi tahriş etmeden mikropların giderilmesi antimikrobiyal özelliği sayesinde mümkündür. Cilt bariyerini korumaya ve güçlendirmeye sağladığı katkının yanı sıra formülündeki vitaminlerle cildi nemlendirerek yatıştırır. Hızlı bir şekilde emilen yağsız yapısının yanı sıra sağladığı antimikrobiyal etki 6 saate kadar kalıcılığını korur.

Coresatin Mavi

Coresatin mavi cildin çeşitli nedenlerle zedelenen koruyucu tabakasını doğal yollarla koruma özelliklerine sahip bir üründür. Kuru ciltlerde ve hassas ciltlerde kullanılabilen Coresatin mavi, içeriğindeki klorheksidin diglukonad, bisabolol, allantoin, Vitamin E, Vitamin B5, propolis, natural seabuckthorn oil, gliserin ve Aloe Vera gibi bileşenlerle cildin nem bariyerini korumaya katkı sağlar. Allantoin, üre, nane yağı, pantenol, Aloe Vera özütü, mineral yağ, Vitamin B6 ve Vitamin E gibi maddelerle formülize edilen Coresatin mavi yalnızca cildin nem bariyerini korumaz. Buna ek olarak alerjenlerin ve mikroorganizmaların cilde nüfuz ederek tahriş etmesini önlemede önemli bir göreve sahiptir. Temizlenmiş cilde sabah ve akşam dairesel hareketlerle masaj yapılarak uygulanması gerekir.

Coresatin Ne İşe Yarar?

Cilt yapısı kişiden kişiye değiştiği gibi yaşanan cilt sorunları da kişi özelinde farklılık gösterebilir. Bu nedenle uygulanması gereken bakım ve alınması gereken önlemlerin aynı olması da beklenemez. Coresatin cilt bakım ürünleri giderilmek istenilen cilt sorununa ve hedefe uygun bakım sağlayabilmek amacıyla formülize edilir. İçeriğinde bulunan doğal bileşenler nemli, canlı ve ışıltılı bir cilde sahip olmaya katkı sağlar. Coresatin krem çeşitlerinin içinde mineral yağ, allantoin, vitamin B6, Aloe Vera, nane yağı ve vitamin E gibi bileşenler bulunur. Bu bileşenlerin ortak özelliği cilt yapısını desteklemeyi, daha sağlıklı ve taze bir cilde sahip olmayı sağlamalarıdır.

Coresatin çeşitli cilt problemlerine karşı destekleyici özellikte ürünler kullanmak isteyen kişiler için işlevsellikleriyle ön plana çıkarlar. Bu nedenle Coresatin ürünleri cildini en iyi şekilde koruyarak cilt konforunu üst noktaya taşımak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir.