Dermalogica

Dermalogica 1986 yılında aynı zamanda International Dermal Instıtute’un kurucusu olan Jane Wurwand ve Raymond Wurwand tarafından ABD’de kurulmuş ve kısa süre içerisinde dünyanın en önemli dermokozmetik markaları arasında yer almayı başarmıştır. Hepsi birbirinden özel içeriklere sahip formülleriyle her tür cilt problemine karşı etkili sonuçlar alınmasını sağlayan Dermalogica ürünleri kusursuz ve sağlıklı bir cilde giden yolda önemli bir rol üstlenir. Dermalogica ürünlerinin içerikleri tamamen doğaldır. Bu nedenle içeriklerinde sağlığa zararlı hiçbir madde bulunmaz. Ayrıca uzun süreli kullanımlar sonucunda da herhangi bir yan etkiye neden olma riski yoktur. Cilt sorunlarındaki yetkinliği ile ön planda olan Dermalogica etkili ve faydalı sonuçlar almaya odaklanan bir marka olma özelliğine sahiptir. Farklı ihtiyaçları olan kullanıcıların cilt ihtiyaçlarını titizlikle değerlendiren Dermalogica özel geliştirilen formüllere sahip ürünlerini piyasaya sürerek etkili çözümler üretir. Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların ihtiyaçlarını üst düzeyde karşılaması nedeniyle son derece popüler ve yüksek pazar payına sahip bir markadır. Aynı zamanda uzmanların en sık önerdiği markalardan biri olma özelliğine sahiptir. Farklı cilt tiplerine yüksek uyumluluğa sahip olan ve yüksek fayda sağlayan zengin ürün çeşitliliği ile çeşitli cilt ihtiyaçlarının karşılanması noktasında önemli rol oynamaktadır.

Dermalogica kuruluk, kızarıklık, selülit, kırışıklık, döküntü, leke ve çatlak gibi pek çok farklı cilt sorununa karşı etkili çözümler sunmayı amaçlayan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Kişisel bakım rutinini en yüksek kalitede tamamlama imkanı sunan Dermalogica ürünleri profesyonel cilt bakım uzmanları tarafından sıklıkla önerilir. 

Üst düzey bakım ürünleri geliştirme konusunda haklı bir iddiaya sahip olan Dermalogica’nın temel hedefi ciddi düzeydeki cilt sorunlarına karşı en nitelikli bakımları sağlayacak ürünleri formülize etmektir. Geniş çeşitliliğe ve yüksek kaliteye sahip Dermalogica ürünleri kompleks bir bakım sağlanması amacıyla tüm cilt tiplerinde kullanılabilmektedir. Geniş ürün yelpazesi sayesinde kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını ve beklentilerini üst düzeyde karşılayabilmektedir. 

30 yıldan fazladır dermokozmetik ürünler geliştiren marka her cilt tipinin kendine farklı özelliklere sahip olduğu bilinciyle en yüksek etkiyi sağlayacak içeriklerde ürünleri kullanıcılara sunar. 

Dermalogica Daily Microfoliant

Dermalogica Daily Microfoliant daha aydınlık ve yumuşak bir cilde sahip olmak için kullanılabilecek en etkili ürünlerden biridir. Pirinç bazlı toz formülü suyla temas edince aktive olur. Bu sayede cildi cilalama özelliği bulunan Salisilik Asit, Papain ve Pirinç enzimleri açığa çıkarılır. Pirinç kepeğinden ve fitik asitten oluşan cilt aydınlatıcı kompleks aynı zamanda meyankökü ve yeşil çayla birlikte cilt tonunun dengelenmesine yardımcı olur. Rahatlatıcı Kolloidal yulafı ile Allantoin cildi sakinleştirmekte ve ürün her gün kullanıma imkan vermektedir.

Daily Microfoliant ciltteki ölü hücreleri uzaklaştırarak cilt tonunun dengelenmesini sağlar. Böylece daha aydınlık ve yumuşak bir cilt elde edilir. Uygulama için bir çay kaşığı kadar Dermalogica Daily Microfoliant nemli ele alındıktan sonra köpürtülerek yumuşak bir krem kıvamına getirilir. Göz çevresi hariç tüm yüze dairesel hareketlerle uygulanır. 1 dakika kadar masaj yapılarak iyice durulanır.

Dermalogica Daily Microfoliant cilt üzerinde biriken yabancı maddelerin arındırılması sayesinde bebeksi ve temiz bir tene sahip olma imkanı verir. Özel formülize edilmiş içeriği ve optimum fayda sağlaması birçok cilt probleminin oluşması riskini de minimize eder. 

Dermalogica Hydrablur Primer

Ciltteki ince çizgilerin ve gözeneklerin görünümünün azaltılmasına yardımcı olan Dermalogica Hydrablur Primer kullanımı sayesinde cildin daha ipeksi ve pürüzsüz bir görünüm alması mümkündür. Cildi nemlendirmeye yardımcı olan Dermalogica Hydrablur Primer nemlendirmeye yardımcı krem uygulamasından sonra yüz ve boyun bölgesine uygulanabilir. Aynı zamanda temizlenmiş cilde tek başına uygulanması da mümkündür. Cildi daha pürüzsüz bir görünüme kazandırmak için aydınlatmaya yardımcı olmayı hedefleyen Hydrablur Primer hafif yapışkan bir yapıya sahiptir. Ciltte uzun süreli nemlendirme yoluyla nem seviyesinin korunmasında önemli bir rol oynarlar. Mikrokapsüllenmiş renk tanecikleri uygulama sonrası açılır. Doğal görünüme sahip ve her cilt tonu ile uyum gösteren bir kapatıcılık elde edilir. Dermalogica nemlendirici krem sürüldükten sonra tüm yüze ve boyna sürülebilen ürün ciltte kusursuz bir görünüm yakalamak için tercihe bağlı olarak tek başına da kullanılabilir. 

Hydrablur Primer yağdan uzak ve duru bir cilde sahip olmayı sağladığı gibi makyaj altına uygulanmasıyla makyajın kalıcılığının artırılmasına katkıda bulunur. İçeriğindeki Akyumak yağı ve H20Release Complex cilde yavaş ancak yoğun bir şekilde sızar. Bu sayede nem düzeyi optimum noktada sabitlenir. İnce çizgiler ile kırışıklıkların görünümü azaltıldığı gibi Whu-Zhu-Yu meyve özüyle cilde ışıltı kazandırılmasında etkili bir rol üstlenir. Gözeneklerin boyutunu küçültme ve belirginliğini azaltma etkisi içeriğindeki sıkılaştırıcı Mantar Özü yapısından kaynaklanır. Suni koku ve renklendirici içermediğinden alerjik yapılı ciltlerde de güvenle kullanılabilir.

Nemlendirici bir krem olan Hydrablur Primer yaşlanmaya ve farklı birçok etkene bağlı olarak oluşa ince çizgilerin azaltılmasına ve kusursuz bir cilt görünümü elde edilmesine önemli bir katkı sağlar. 

Dermalogica Güneş Kremi

Her tür hava koşulunda cilt sağlığının korunmasına odaklanan marka, ürün yelpazesinde yüksek etkiye sahip güneş kremlerine de yer verir. Faktör faktör seviyelerinde üretilen Dermalogica Güneş Kremi çeşitleri tüm cilt tiplerinde ve her tür hava koşulunda kullanılabilir. Güneş Kremi çeşitleri güneşin zararlı ışınlarını süzerek güneş ışığına aşırı seviyede maruz kalmaktan kaynaklanabilecek sağlık sorunlarının yaşanması riskini azaltır. Dermalogica Güneş Kremi sürüldükten sonra açık havada istenildiği şekilde dolaşılabilir. Bunun nedeni etkili formülleri sayesinde Güneş Kremi çeşitlerinin güneşten kaynaklanan kızarıklık, kuruma, yanık ve lekelenme gibi sorunları önlemedeki başarısıdır. Hassas cilt tipleri dahil olmak üzere her cilt tipinde kullanılabilen Dermalogica Güneş Kremi çeşitlerinin farklı kozmetik ürünler ile birlikte kullanılması mümkündür. Dermalogica Güneş Kremi çeşitlerinin vitamin içerikleri cildin beslenmesini ve güçlendirilmesini sağladığı gibi bebeklere ve çocuklara yönelik özel formüllerle üretilen Güneş Kremi çeşitleri yüksek koruma etkileri ile ön plandadır.

En etkili sonuçların alınabilmesi için Güneş Kremi çeşitleri güneşe çıkmadan 15 dakika önce sürülmesi gerekliliğinin yanı sıra terleme ya da suya girme sonrasında mutlaka tekrarlanmalı aynı zamanda güneş sonrası bakım ürünleri kullanılarak desteklenmesi ihmal edilmemelidir.

Dermalogica Pure Light SPF 50

Pure Light SPF 50 cildin, pigmentasyona neden olabilen UV ışınlarından korunmasına katkı sağlayan geniş spektrumlu bir gündüz nemlendiricisidir. Orta dereceli bakımın formülizasyonu cilt tonundaki düzensizliklerin dengelenebilmesi için kırmızı ve kahverengi yosun ile güçlü peptidler içerir. Ayrıca içeriğindeki çapraz bağlı Hyaluronik Asit cildin doğal nem bariyerinin güçlendirilmesi yoluyla ciltteki ince çizgilerin görünümünün azaltılmasına katkı sağlar. Pure Light SPF 50 üretiminde faydalanılan oleolozom kapsül teknolojisi kimyasal filtrelerin daha az kullanılması yoluyla SPF korumasının artırılmasını sağlar. Bunların yanı sıra Pure Light SPF 50 cilt yüzeyindeki hücreleri azaltarak cilt tonunun dengelenmesi ve koyu renk lekelerin azaltılması görevini üstlenir. Cildin ihtiyaç duyduğu optimum nemin sağlanması için Pure Light SPF 50 göz bölgesi dışında yüze ve boyna mümkünse güneşe çıkmadan 30 dakika önce sürülmelidir. Dört mevsim kullanıma uygundur.