Güzellik İçin Yemek: Sağlıklı ve Temiz Ciltler İçin En İyi Diyet

  •  3.07.2022
  •  

Diyet Cildinizi Nasıl Etkiler?

“Hastalarıma, ağızlarına koydukları şeylerin ciltlerine uyguladıkları ürünler kadar önemli olduğunu söylüyorum” diyor yemek yeme konusunda kendi rehberini yazan Dr. Jessica Wu (dermatolog ve Dr. Jessica Wu Skincare\'in yaratıcısı). Güzellik, Yüzünü Besle. “Yiyecekler sindirilir ve vücudunuzun sağlıklı bir cilt oluşturmak için kullanabileceği vitaminlere, minerallere ve amino asitlere parçalanır. Diyetinizi düşürürseniz veya yüksek oranda işlenmiş yiyecekler yerlerseniz, cildiniz olabileceği kadar güçlü ve esnek olmaz. Örneğin, yeterince protein tüketmiyorsanız, cildinizi kolajen (bu da cildinizi güçlü kılan) ve elastik dokuyu (esnek yapan) yapan amino asitlerden mahrum kalırsınız. ” Beauty Guru NYC\'nin kurucusu Jessica Crescenzi şöyle kabul ediyor: “Birçok müşteri ve arkadaşım bana geliyor ve \'Her sabah ve akşam cilt bakım ritüelimi yapıyorum, ancak hala ayrılıyorum.\' “Diyetiniz nasıl?” Sonuç olarak, bağırsaklarınızda olup bitenler sonunda cildinizde ortaya çıkacak.”

Neden Şekerden Kaçınmalısınız?

Diyetisyen ve beslenme uzmanı Alex Caspero, “Düşük glisemik diyetlerin akne eğilimli ciltler için yararlı olduğu gösterilmiştir” diyor ve “Akne, insülin düzeyleri ve glisemik yüklerle bir ilişki göstermeyen bazı çalışmalar var, ancak görüyorum. Müşterilerimde sürekli olumlu sonuçlar. Uygulamamda genellikle şekeri mümkün olduğunca azaltmayı öneririm. Rafine, şekerli yiyecekleri besleyici yoğun gıdalar gibi meyveler, sebzeler ve sağlıklı Omega-3 kaynakları ile değiştiriyorum. ”

Sütün Cilde Etkisi

“Tartışmalı, ancak süt tavsiye etmiyorum” diyor Caspero, “Süt ve akne arasındaki ilişkileri gösteren ancak mutlaka sebep ve sonuç göstermeyen bazı çalışmalar var. Her iki durumda da, tıpkı şeker gibi, süt ürünlerini diyetten tamamen çıkardığımda harika sonuçlar görüyorum. Hipotez, ABD\'deki sütün büyük bir kısmının hamile ineklerden gelmesi nedeniyle, sütteki hormon seviyelerinin akne oluşumunu artıran sebum üretimindeki bir rol oynayabileceğidir. Sebum üretimi, sütte ve diğer hayvansal ürünlerde bulunan insülin benzeri büyüme faktörleri gibi androjenler ve hormonal mediatörlerden etkilenir. İnsanların süt veya yoğurt içermesi gerekiyorsa, süt ürünü olmayan alternatifler veya keçi sütü öneririm. ”

Parlayan Ciltler İçin Ne Yenmelidir?

Ünlü estetisyen (ve adını taşıyan salon ve cilt bakım hattının kurucusu) Joanna Vargas, “En iyi cilt diyetinin, her öğün için farklı renklerde sebze yemeyi ve her gün yeşil meyve suyunu olduğunu söyleyebilirim” diyor. Müvekkili Rachel Weisz bu rutini takip ediyor, ancak Vargas bana herkes üzerinde çalıştığını garanti ediyor. Başka bir favori? Avokado. “En iyi ipuçlarımdan biri, salataların bir parçası olarak her gün biraz avokado yiyerek veya hatta bir avokadodan yarım yüzünü sabah yüzünüze atarak başlamak” diyor. . ”Son tavsiyesi, seçici yiyicilere yönelik olarak hazırlandı:“ Salata yiyip içmeyen meyve suları içmeyen bir müşterim varsa, onlara Tüm Yiyeceklere gitmelerini ve sıvı klorofil satın almalarını söylerim. Nane tadındadır, cildi oksijenlendirir ve cildi sağlıklı ve parlak tutmak için içten dışa doğru çalışır. ”