Listerine

Ağız ve diş bakımı sağlık açısından çok önemlidir. Sağlıklı ve güçlü bir diş yapısı kişinin yaşam standartlarını yükselten en önemli unsurdur. Bunun sağlanması için diş bakım ürünleri kullanılmalıdır. Her yaşta dişlerin düzenli olarak fırçalanması gerekse de yalnızca dişlerin fırçalanması ağız sağlığını korumaya yetmez. Bu aşamada ağız bakım ve gargara suyu çeşitlerinin kullanılması fayda sağlar.

Listerine Nasıl Kullanılır?

Listerine her gün dişlerin fırçalanmasına ek olarak kullanılmalıdır. Günlük kullanıma yönelik ağız bakım ürünleri ağız bakımının eksiksiz bir şekilde yapılmasında önemli bir rol üstlenir. Ayrıca ağız içerisinde ulaşması en zor olan kısımlardaki plakların dahi azalmasına katkıda bulunur. 

Ağız hijyeninin en iyi şekilde sağlanması için sabah ve akşam günde iki kez dişlerin fırçalanmasının ardından kullanılmalıdır. Ürün kullanım öncesi sulandırılmaz. Seçilen ürüne göre 30 ila 60 saniye arasında değişen sürelerle ağız çalkalandıktan sonra tükürülür. 

Listerine Gargara

Listerine gargara ağız ile ilgili pek çok sorunun ortadan kaldırılmasını sağlar. Gün içinde tüketilen yiyecek ve içeceklerin artıklarını temizler. Ağızda bakteri oluşumunun önlenmesi için antibakteriyel ağız gargarası kullanımı faydalıdır. Gargara kullanmak dişler arasında ulaşılması zor olan yerleri, diş etlerini, damak ve dili temizler. Plak sorunlarının giderilmesine de katkıda bulunur. Ayrıca yapılan araştırmalara göre diş minesinin güçlendirilmesi konusunda da fayda sağlayan ürünlerdir.

Listerine Çeşitleri

Listerine geniş ürün çeşitliliğine sahip bir markadır. Cool Mint ağız bakım suyu, Advanced White hafif tat alkolsüz ağız bakım suyu, Total Care, Fresh Burst ferah nane gargara, ağız gargarası, Advanced White ağız çalkalama suyu, Total Care ağız bakım suyu, Mouthwash Coolmint, Cool Mint nefes tazeleyici sprey gibi ürünler arasından ihtiyaca uygun olanlar tercih edilebilir.

Listerine Cool Mint

Günde iki kez fırçalamanın yanı sıra Listerine Cool Mint kullanmak plak oluşumunu azalttığı gibi nefesi de tazeler. Bunu sağlayan formülündeki etanoldür. Günde iki kez ve düzenli kullanım halinde plağa karşı 24 saat koruma sağlayan Cool Mint plak oluşumu azaltır ve önler. Tüm bunları yaparken ağız içi flora dengesinin değişmesine neden olmaz.

Listerine Total Care

Total Care ağız bakım suyu nane aromasıyla derinlemesine temizlik sağlar. 6 etkiyi bir anda sunan Total Care fırçalama ile ulaşılamayan bölgelerde plak oluşumunu azaltarak ağız içindeki bakterilerin azalmasına katkıda bulunur. Ağız kokusunu önleyerek nefesi ferahlatır. Çürüklere karşı koruma için florür ilavesi bulunan Total Care kısa sürede etki eder.

Listerine Fresh Burst

Listerine Fresh Burst ağızda fırçalamayla ulaşması zor olan bölgelerde plak oluşumunu önleme amacıyla formüle edilmiştir. Formülündeki etanol plak oluşumunu azaltıp önlemeyi sağlar. Bu yüzden dişlerin düzenli olarak fırçalanmasının yanı sıra diş ipi ve sıvı ağız bakım ürünü kullanılması önerilir. Fırçalama sonrası dişlerde kalan plakları giderdiği gibi yalnızca diş fırçalamaya oranla plakları önemli ölçüde azaltmayı başarır. Nefesin uzun süre ferah kalmasını sağlar. Ayrıca diş eti çizgisinin altında ve üstünde bulunan bölgelere ulaşabildiğinden diş etlerinin sağlığına da katkıda bulunur.

Listerine Fiyatları

Listerine fiyatları satın alınmak istenilen ürünün özelliklerine, gramajına ve içeriğine göre geniş bir fiyat aralığına sahiptir.