Nanenin Cilde Faydaları

  •  3.07.2022
  •  

Nane güçlü antibakteriyel özelliklere sahiptir ve her ikisi de akneyi etkili bir şekilde önleyen salisilik asit içerir. Ayrıca yağlı ve akneye eğilimli cilde sahip kişilerde yağ salgısını kontrol eden A vitamini içerir. Bu maddenin uygulanması, gözeneklerinizi temizlerken akneyi kurutur ve yok eder.

Bu bileşenin güçlü anti-enflamatuar özellikleri, sivrisinek ısırıkları ve diğer cilt ağırlaştırıcı rahatsızlıklarından kaynaklanan tahrişi yatıştırır.

Doğru malzemelerle kullanıldığında, nane, gözeneklerinizi sıkılaştırıp cildinizdeki nemi kilitler. Ayrıca kuru ve kaşıntılı cildi yumuşatır ve sakinleştirir.

Nane, cildinizi tonlamak için kullanılabilecek hafif bir büzücüdür. Madde kir ve pisliği gözeneklerinizden uzaklaştırır ve sizi daha yumuşak, daha yumuşak ve iyi nemli bir cilt ile bırakmalarını sağlar.

Kir ve yağ gözeneklerinize yerleştiğinde ve tıkandığında siyah nokta oluşur. Yukarıda da belirtildiği gibi nane gözeneklerinizi temiz tutar ve sıkar. Bu sayede cilt siyah noktalardan kurtulur ve tekrar oluşmalarını önler.

Nanenin topikal uygulaması, cildinizin iyi beslenmesini sağlayarak kan dolaşımını hızlandırabilir. Bu cildinizi gençleştirir ve sağlıklı tutar. İçerik, cildinizi sağlıklı ve hasarsız tutan antioksidanlar açısından da zengindir.

Cildinizin beslenmesini ve nemlenmesini sağlamak, yaşlanmayı yavaşlatmanın tek yoludur. Nane cildinize giden kan dolaşımını hızlandırıp nemlendirirken, kırışıklık ve ince çizgi oluşumunu da geciktirir.

Nane yapraklarındaki salisilik asit içeriği, pürüzsüz hücre döngüsüne yardımcı olur. Ölü cilt hücrelerini gevşetir ve yenilerinin sağlıklı olmasını sağlar. Bu da sivilce izlerinin solmasını sağlayarak temiz bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

Koyu halkalar sayısız faktörden kaynaklanıyor olabilir ama nane antioksidan içeriği ile onları azaltabilir ve önleyebilir. Nane içindeki antioksidanlar cildinizi iyileştirir ve canlandırır. Gözaltı cildi kırılgandır ve hasara meyillidir - antioksidanlar serbest radikalleri etkisiz hale getirerek zararsız kalmasını sağlar.