Vaseline

Vaseline sağlıklı bir cilde kavuşmanın ilk adımının derinlemesine nemlendirme olduğu bilinciyle kuru ciltlerin güvenli bir şekilde onarılmasına odaklanır. Üç kat saflaştırılmış, orijinal Vaseline Jel’i tüm ürünlerinin temel maddesi haline getirmeyi hedefleyen Vaselin tarafından titizlikle formülize edilen ürünler her tür cildin onarılmasına katkıda bulunur. Dünyanın önde gelen markalarından biri olan Vaseline sağlığına ve görünümüne önem veren kişilere vazelin, nemlendirici jel, vücut bakım losyonu, dudak koruyucu ve pek çok farklı ürün sunar.

Vaseline Krem

Cildin düzenli olarak nemlendirilmesi ve cilde etkili bir bakım uygulanması sonucu sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkündür. Vaseline krem kuruluğu önlemeyi sağlayan etkisiyle cildin derinlemesine nemlenmesinde ve desteklenmesinde önemli bir görev üstlenir. Deri hücreleri arasında bariyerler oluşturma yoluyla nemi hapseden Vaseline krem cildi koruduğu gibi kuruluk sorunu yaşayan ciltlerin onarılmasına da katkıda bulunur. Hipoalerjenik Vaseline Krem

Ciltte gözeneklerin tıkanmasına neden olmaz. Ciltteki ince ve kuru çizgilerin görünümünü azaltabildiği gibi rüzgar yanığına ve çatlaklara karşı cildin korunmasına da fayda sağlar. Vaseline Krem duşta sonra ya da ciltte kuruluk hissedilen her an kullanıma uygun bir üründür.

Vaseline Lip Therapy

Vaseline Lip Therapy nemi hapsederek kurumuş dudakları, yağ ve mum karışımından oluşan yapışkan bir madde olan petrol jölesiyle besler. Etkili bir bariyer görevi gören Vaseline Lip Therapy’de geleneksel dudak parlatıcılarının yapışkan formülü ve kurutucu yapısı bulunmaz. Kurumuş ve çatlamış dudakların beslenmesi, yumuşatılması ve korunması amacıyla tercih edilebilecek etkili bir ürün olan Vaseline Lip Therapy aynı zamanda pürüzsüz dudaklar elde edilmesinde de önemli bir rol üstlenir.

Vaseline Dudak Kremi

Vaseline Dudak Kremi özel geliştirilmiş formülü ile son derece etkili bir dudak bakım ürünüdür. Formülündeki özel bileşenler sayesinde dudaklarda uzun süreli nemlendirme ve yumuşatma etkisi sağlanmasına katkıda bulunur. Yağlı olmadığı ve kalıntı bırakmadığı gibi çatlak dudakların onarılmasında da fayda sağlayan Vaseline Dudak Kremi kullanıldıktan sonra dudaklarda doğal bir parlaklık elde edildiği görülebilir.

Vaseline Lip Balm

Dudak bakım ürünleri hem kadınların hem erkeklerin kullanımına yönelik olarak üretilirler. Yaz kış her mevsimde kullanıma uygun olan Vaseline ürünleri daha sağlıklı ve iyi görünen dudaklara sahip olma imkanı verir. Renk pigmentleri bulunan bazı dudak nemlendirici ürünler dudaklara hafif bir renk verilmesi amacıyla da kullanılabilir.

Vaseline dudak koruyucu ürünler özellikle kış aylarındaki hava şartlarının neden olduğu olumsuz etkilere karşı dudakların korunması, olası çatlak, kuruluk ve yara gibi problemlerin önlenmesinde önemli bir rol oynar. Dudakların kuruması ve çatlaması yalnızca estetik açıdan hoş olmayan bir görünüme neden olmaz. Aynı zamanda kişinin canının acımasına da neden olabilir. Bu tür sorunlarla karşı karşıya kalmamanın tek yolu dudaklara günlük olarak doğru bir nemlendirme ve dudak bakımı uygulanmasıdır. Vaseline ürünleri etkili nemlendirme ve dudak bakımı sağlanması için kullanılabilecek, kalitesi ve etkinliği dünya çapında kanıtlanmış ürünlerdir.

Vaseline Krem Ne İşe Yarar?

Vaselin krem en sık kullanılan kişisel bakım ürünlerinden biridir. Cilt kuruluğunu giderme özelliği taşıyan vaseline sayesinde gün boyu nemli ve yumuşak bir cilde sahip olunabilir. Ayrıca ciltte meydana gelen yara, çatlak, çizgi ve yanık gibi durumlarda da vaseline krem kullanılması fayda sağlayabilir. 

Cildin kurumasına bağlı olarak ortaya çıkan pul pul dökülme Vaseline krem kullanılarak giderilebileceği gibi cilt ihtiyacı olan nem dengesine kavuşturulabilir. İçeriğindeki mineraller dolayısıyla vaseline krem dizlerde ve dirsekte oluşan kararmaların ortadan kaldırılmasına da katkıda bulunabilir.

Gün boyu tüm vücudun ağırlığını taşıyan ayakların bakımı vücut sağlığı açısından çok önemlidir. Doğru ve düzeli bakım sağlanmaması halinde ayaklarda gerek kuruluğa gerek farklı nedenlere bağlı olarak çatlaklar ve nasırlar meydana gelebilir. Söz konusu bölgelere vaseline krem sürmek bölgenin yumuşatılması yoluyla ölü deriler vücuttan atılabilir. Böylece çatlakların ve nasırların tedavisinde önemli bir fayda elde edilebilir. 

Yapısal özellikleri nedeniyle dış etkenlerden çok çabuk bir şekilde etkilenen dudaklarda kuruma ve çatlama sık görülür. Dudak çatlaklarının önlenmesi ya da çatlak oluşmaması için vaseline kremin gün boyu nemlendirme sağlayan etkisinden yararlanılabilir. Ruj sürmeden önce vaseline krem sürülmesi durumunda dudakların nem ihtiyacı karşılandığı gibi rujun kalıcılığının artırılması da mümkün olabilir.