Marka :
Ürün Kodu : 8694927999930
Barkod : 8694927999930

Beşikçi Soğan Yağı 20 ml

%10
35,00 TL 31,50 TLBeşikçi Soğan Yağı 20 ml

Maserasyon üretim yöntemi ile üretilen sızma soğan yağı

Maserasyon Yağ Nedir

Maserasyon yöntemi ile, ülkemizde en fazla üretilen bitkisel yağ sarı kantaron yağıdır. Sarı kantaron bitkisi, özellikleri açısından maserasyon yöntemi için çok idealdir. Çünkü uçucu bir yağ olan kantaron yağının içinde, tehlikeli ve etkili olabilecek bileşenler bulunur. Doktor tarafından önerilmediği durumlarda ise kullanılamaması gerekir. Maserasyon yönteminde uçucu yer alan bileşenler kaybolarak yerini daha zayıf bileşenler alır.

Ülkemizde maserasyon yöntemi sayesinde en çok üretilen bitkisel yağ ise, sarı kantaron yağıdır. Kantaron bitkisinin maserasyon yöntemi ile verimi, bitkinin yetiştirildiği bölgenin bitki özelliklerine ve iklim koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Ama sarı kantaron yağı dışında maserasyon yöntemi ile üretilen yağlar, çok fazla önerilmiyor.

Genellikle maserasyon yöntemi sayesinde yağ elde edilecek bitkiler çiçeklenme döneminin en başında hasat edilen ve en uygun koşullarda üretim tesislerine aktarılarak hemen işleme alınır. Laboratuvarlarda yapılan maserasyon tayini çalışmalarında, yapılan tıbbi aromatik bitkisel yağlar ile ilgili bilgiler elde edilir.

Gıda Takviyeleri Hakkında Uyarı

Takviye edici ürünleri nemden ve ışıktan uzak tutunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz. Önerilen kullanım miktarını aşmayınız. Herhangi bir beklenmeyen rahatsızlıkta en yakın sağlık ocağına ya da doktorunuza danışınız. Takviye edici gıdalar ilaç değildir. Günlük beslenmenizin yerine geçemezler. Hamile ya da emzirme döneminde güvenli olmayabilir. Kullanmadan önce doktorunuza başvurunuz. Herhangi bir hastalığınız için kullandığınız ilaçlar ile takviye edici gıdalar arasında ciddi farklar vardır. Bu sebeple zarar görebilirsiniz. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.

Dikkat! Yönetmelik gereği internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilan ve reklam gibi yanıltıcı, kamu sağlığını bozucu ve eksik bilgiler içermesi yasaktır. Bu sebeple sitemizde satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerin tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları giderdiği, tedavisine yardımcı olduğu ve tedavi ettiği şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. www.dermokozmetik.com aracılığı ile satışı yapılan gıda takviyesi, doğal kaynaklı ya da bitkisel hayvansal ürünler ve vitamin destekli ürünler takviye edici gıdalardır. İlaç değildir. Hastalıkları önleme ya da tedavi amacıyla tavsiye edilmez. Gıda takviye edici ürünler normal beslenmenin yerine geçemez. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmamaya dikkat ediniz. Hastalık, hamilelik, emzirme dönemi ve ilaç kullanılması durumunda mutlaka doktorunuza başvurunuz. Site içerisinde ve ürün detaylarda yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunlarınız ve tedavileriniz için doktorunuza başvurunuz.


BENZER ÜRÜNLER


POPÜLER ÜRÜNLER